Štítky článku: •  

Pomazánkové máslo ČSSD s příchutí KDU-ČSL

Když němečtí průmyslníci všemožně podporovali Adolfa Hitlera na jeho cestě vzhůru, činili tak, jelikož si mysleli, že za ně tento pán odvede špinavou práci proti sociálně demokratickým a komunistickým silám ve společnosti.

Netušili, že za několik let budou sedět jako spráskaní psi „na koberečku“ před Führerem, který jim bude spílat za to, že málo přispívají k budování silného Německa.

Když sociální demokraté v České republice uzavírali koaliční smlouvu s ANO Andreje Babiše, libovali si, jak budou uskutečňovat své fantasmagorie o fungování státu — výměnou za úlitby Babišovým zájmům. Že jsou jen nástroji v dlouhodobých, ryze pragmatických cílech ambiciózního Slováka, jim dochází postupně, a to ještě jen některým.

Ani aktuální roztržka — neschválení takzvaného protikuřáckého zákona — se, jak vidno, nevymanila z mantinelů bouře ve sklenici vody. Soudruzi totiž tento zákon opět předloží Sněmovně ke schválení, doufajíce, že tentokrát Andrej svým poskokům přikáže, aby pro něj konečně zvedli ruku.

ČSSD se pokouší v neustálé ústupové válce s Babišem vypadat jako silná strana — což je ovšem přání míjející se s realitou také kvůli tragické postavě v jejím čele. Za dílčí vítězství nelze označit ani občasné pomstychtivé okopávání kotníků, jako když bývalý evropský a dnes digitální tajemník Tomáš Prouza do médií vykládá, že (v Evropě bezprecedentní) blokování webů nějakým úředníkem z ministerstva financí je technicky nedomyšlené. (Je typické, že socan Prouza hovoří o nedomyšlenosti technického řešení, nikoli o tom, že zákonodárci ve své neskonalé tuposti odhlasovali paskvil, který nemá v demokratické zemi obdobu — v civilizovaných zemích musí takový krok schválit soud.)

Je opravdu smutné pozorovat, jak vytrvale a opakovaně si Babiš maže socany a lidovce na svůj byznysový chléb. Člověk jen bezmocně zírající na tyto užitečné idioty v sobě objevuje své horší já a říká si, ať Babiš drtivě vyhraje příští parlamentní volby a pošle je na politické smetiště, kam za to, co v tomto volebním období dělají, bezpochyby patří.

To je totiž asi nejrychlejší cesta, jak otevřít oči i těm největším pitomečkům z řad tuzemských voličů: Nero Babiš by mohl být příliš dokonce i na ně.

Píše pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 497 × | Prestiž Q1: 5,89

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top