Štítky článku: •  

Ryby smrdí od hlavy

Nejde mi do hlavy, co se to tu děje za podivné kejkle. Věci se přece nedějí samy. Mají své příčiny a důsledky. Tohle je naše vysvědčení? Náš obraz?

Poslanec Melčák (za volební kraj Zlín) a poslanec Pohanka (kraj Jihomoravský) byli zvoleni do PS za nějakou stranu. Tu – z nějakých důvodů, které ani nejsou důležité – opustili. Koho tedy v dalším čase zastupovali? Komu se zodpovídají? Je to ústavní?

Poslanec Paroubek (kraj Ústecký) neunesl volební prohru a lživě se vztekal do televizních kamer, aby pak po následující tři roky systematicky vyvolával hysterii nenávisti, závisti a rozeštvávání. Kolik jedu a nenávisti je k dočtení jen tady na blogu idnes. Profil

Poslanec Topolánek (Hlavní město Praha) svojí vulgaritou přispěl nemalým dílem k růstu hrubosti celé politické scény, přičemž po tyto tři roky prováděla jeho vláda zcela impotentní politiku. O skandálech páně poslance Řebíčka (kraj Ústecký) a dalších ani nemluvě.

Lobbování se stává akceptovaným zaměstnáním. A jelikož nic se nedělá zadarmo, evidentně se něčí zájmy prosazují korupčními metodami.

Poslanec Snítilý (kraj Královéhradecký) má prokázané pletky s III. správou StB, ale čisté lustrační osvědčení.

Volba prezidenta republiky byla tragikomickou fraškou.

Vládu, která se nemá moc čím chlubit, smetla levice mj. za pomoci další politické turistky Olgy Zubovové (kraj Středočeský) v nejpitomější možné chvíli. (Nevím, jak může být Zubová, když její manžel je Zubov a ne Zub.)

Proč si Ústavní soud nepovšiml hned zjara, že jednoúčelový Ústavní zákon je protiústavní?

Proč k tomu byl zapotřebí bezpáteřního exsoudruha, expřítele Melčáka??? A proč zrovna v tomto okamžiku?

Proč je předsedou Ústavního soudu exsoudruh Rychetský? Proč vlády a parlament rozhazují naše peníze plnými hrstmi a už se nás ani neptají. Kde je jejich odpovědnost, komu se zodpovídají? Svým sekretariátům, lobbystům? Kde je jejich trestní odpovědnost?

Lidičky, ono to je tak, že my je totiž vůbec nezajímáme!!! Vaří si své polívečky unešení vlastní velikostí a mocí a my jsme pro ně všechny jen obtížný plebs, který jim ten nekonečný mejdan platí. Je nejvyšší čas je popadnout za zadek, jednoho, jako druhého, a vyhnat je od těch korýtek. Už se namlaskali dost a dost, už rozporcovali příliš mnoho medvědů.

A my?

Hle, jak se perou

Tak hle, jak se perou, jen pohleďte na ně,
jak úplatky berou a svrbí je dlaně,
jen pohleďte na ně, jak zatančí tance,
když namísto daně jim dají kus žvance.

Pít,klít, rouhat se víře,
pak sedět v díře nějaký rok,
klít, pít, co hrdlo ráčí,
vždyť osud stáčí už poslední lok.

Takpohleď, jak s vervou tu do sebe mlátí,
než hrdlo si servou a život si zkrátí,
tak s křikem se boulují s tupostí mezků
a páni se radují, utáhnou přezku.

Kdyžv hospodě pijí, tak pozor dej na ně
jak na klubko zmijí, jež zabíjí laně,
tak pozor dej na ně v té podivné době,
vždyť při této hraně jde o krk i tobě!

Karel Kryl (i když to tenkrát napsal proti jiným. Jiným???)

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 738 × | Prestiž Q1: 20,02

+51 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top