Štítky článku: •  

Zase mi tu něco smrdí…

Zpráva dne na iDnes o psychicky zlomeném Indovi, která jakoby vypadla opět z pera levicově extrémistické organizace Hate Free Culture. Kolik podobných akcí už vyprovokovali? A kolik jich bylo odhaleno jako „provokace přesně v duchu StB“? Všechny!

Budeme to brát tedy popořadě. Napadení se událo kolem páté hodiny ranní v neděli. Což je většinou čas, kdy se chodí tzv. z tahu a na náměstí I. P. Pavlova se chodí opilí tahouni občerstvovat do místního nonstop KFC. Pochybuji tedy, že onen Ind s kamarádem, kdy přijeli taxíkem a chtěli si „dát jen něco k jídlu“ byli celou noc v práci nebo na přednáškách. Ale oukej, třeba to tak bylo.

Potom k Indovi přistoupí perfektně anglicky mluvící muž a začne mu nadávat, že je muslim, že má hnědou pleť (tohle by nikdy žádný tzv. neonacista v řeči nepoužil!), že nejí vepřové, nepije alkohol a že ho tady nechce. Pak se strhne „rvačka“ a Ind nezapomene pro iDnes zdůraznit, že „mu mohl rány oplatit, ale neudělal to“. Po rvačce jde onen agresivec (dosud nikde nepadlo slovo, že jde o Čecha a vlastně vůbec v článku o tom není ani zmínka) v klídku se svou slečnou do Tyláku na lavičku — asi vystřízlivět a probrat si v hlavě své chování.

Ind třikrát volá linku 112 (žije tu už 4 roky a neví, že existuje linka 158, kde má spojení takřka ihned!) a po deseti až dvanácti minutách přijíždí hlídka PČR. Pak jdou společně za oním agresorem do parku a Ind vypráví, že nerozuměl, co si s ním policisté říkali, ale ví, že i k policistům se choval agresivně a vulgárně jim nadával. Hmm, jak poznal vulgarity? A policisté nic? Už tohle docela smrdí, že?

No nic, jdeme dál. Ind popisuje, že „Čechy měl vždycky rád, ale incident ho zlomil“. Jak ví, že onen muž byl Čech? Ale pozor, teď přichází pasáž, vystřižená z pera naivní sluníčkářky jako vyšitá:

Přesto nedovolil policistům, aby agresora stíhali. Útočníka pouze legitimovali. „Anglicky jsem jim řekl, že to není nutné, že nechci, aby ho obvinili. Zkrátka jsem chtěl, aby si sám uvědomil, že co udělal, je špatné. Kdybych souhlasil se stíháním, nenáviděl by pak lidi ještě víc,“ popsal své pohnutky mladík. „Hlídka na místě zjistila, že se dva muži takzvaně postrkali, ani jeden z nich neutrpěl zranění. Ještě za přítomnosti hlídky se oba muži udobřili a tím byla věc zcela vyřízena. Žádný z aktérů nechtěl prostřednictvím policie věc dále řešit,“ sdělil iDNES.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Tohle si už zasluhuje větší pozornost. Předně podle Policie ČR se nic nestalo, jen nějaké postrkování, žádné zranění. Za přítomnosti hlídky PČR se zázračně oba muži udobřili (ještě mi tam chybí objetí a vzájemný pláč) a tím byla věc vyřízena. Opět Hmmm… Takže rasového tam nebylo nic? Ani napadení nebo rvačka? Tak o čem je vlastně ten článek?

Že se jeden Ind postrkoval na I. P. Pavlova s anglicky mluvícím mužem (opakuji — v celém článku není nikde napsáno, že šlo o Čecha!), pak na něho zavolal Policii a za jejich asistence se s ním udobřil, jen proto, aby si onen anglicky dobře hovořící muž uvědomil, „že co udělal, je špatné“? Zase mi tu něco smrdí…

Na závěr onoho článku, který je z informačního hlediska de facto o ničem, bez faktů, se Ind přiznává, že ho to zlomilo psychicky: „Cítil jsem se opravdu vyděšený, jako že do téhle země nepatřím. Tohle jsem nikdy dřív nepociťoval. Naopak, Čechy jsem měl vždycky moc rád, jsou to dobří lidé, ale ten incident mě zlomil. Svých hodnot jako jsou soucit a respekt se však budu držet dál,“ uzavřel. Jakože Ind je vyděšený, že nepatří do této země? A jak ví, že onen muž byl Čech, když nikde v článku o tom není ani zmínka? Ind snad patří do Indie, kde by nebyl vyděšený, ne? Ano, i já jako Čech bych byl vyděšený, kdybych byl v Indii a zjistil jsem (zcela logicky), že do Indie nepatřím — což by mi Indové jistě dávali zjevně najevo. Jako třeba Eskymák logicky nepatří na Saharu a bude tam vždycky vyděšený.

Jestli měl článek (mající všechny příznaky hejtfrí a sluníčkářství — ostatně autorka je tím známá a přímo posedlá!) vyvolat to, co si autorka „v srdci přála“, to jest vyvolání poprasku o xenofobních a rasistických Češích a odsouzení všech do horoucích pekel, tak to vyvolalo přesně opačný efekt, jak je vidět v diskuzi. Jen se opět ukázalo, že těch falešných her je už dost a hlavně, že Češi to už prokoukli a že se brzy (asi opět do týdne!) chystá další falešná akce Hate Free Culture (ostatně jsem o tom psal v minulém článku)

Shrnuto: Na co dalšího z pera hejtfríťáků se máme těšit? Už je to docela komické, nemyslíte?

Píše na svých stránkách Marp

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 705 × | Prestiž Q1: 8,47

+10 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top