Štítky článku: •  

Návrh zákona o referendu

je jen dalším políčkem do obličeje občanské veřejnosti. Nemluvím o „obyčejných lidech“, kterýžto termín beznadějně proflákl Jiří Paroubek, ale o celé mase nespokojených lidí všech možných profesí a zaměření. Ani nehovořím o všech těchto lidech jako o luze z ulice.

Návrh tohoto zákona je fackou do tváře všech občanů z řady důvodů:

  1. Ve své podstatě omezuje a ztěžuje konání jakéhokoliv referenda nad stávající stav
  2. Počet petitentů vypsání referenda stanovuje nad veškeré myslitelné množství (250 000, což s vyloučením těch, kteří nemají petiční právo, redukuje možnost vyvolání referenda k míře nulové)
  3. Omezení témat referend vládou. Referenda ke všem tématům společenského života jsou naprosto legitimní včetně zahraniční politiky, daňové zátěže, či jednotlivých figur ve vedení státu
  4. V konečné instanci prý bude parlament rozhodovat, zda to, či ono pracně vymožené referendum vůbec vypíše (Marek Benda: „…budeme to moci kdykoliv zarazit…“). Kdo parlament? S nižší legitimitou? Nebo Mareček, který už dávno neměl být v Parlamentu? Jeho táta by se musel stydět!
  5. K právoplatnosti referenda prý musí hlasovat plných 50 % oprávněných voličů (a jak to, že k volbám do parlamentu, či senátu není toto kvórum požadováno???)
  6. Návrh zákona předpokládá, že se na něm musí shodnout pravice i levice. Co to je za pojmy? Kdo je tady pravice a kdo levice? Vidím zde jen levičáky, ještě větší levičáky a ultralevičáky!

Naše vláda a parlament nám tak dává jasně najevo, jak opovrhuje námi, občany České republiky a jak na nás zvysoka kašlou. Nevidíte ty jasné protimluvy? Vláda z nás dělá blbce, kteří se ani nejsou schopni rozhodnout, zda si po příchodu na záchod mají stáhnout trenýrky a ještě se nám vysmívají. Jak dlouho si to ještě necháme líbit?

Jen pumpují další tlak do už tak přetlakovaného hrnce občanské nespokojenosti!

Ústava nám jasně říká, že „Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo…“ (čl. 21).

A mravní princip ve mně mi říká, že člověk má mít právo vzepřít se jakékoliv tyranii. Jakkoliv ustanovené. A jakýmkoliv prostředkem.

(Kolega Štěpán Sekanina navrhnul jedny z prvních tří otázek lidového referenda dnes ve svém článku. Doufám, že mi odpustí, že je zveřejním bez jeho souhlasu jako skutečnou hlasovací anketu.) Můžete hlasovat i pro více voleb.

BlueBoard.cz

Maně mě napadá, že ta luza nejsou ti nespokojení lidé v ulicích. Luza jsou totiž oni!!!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 947 × | Prestiž Q1: 12,26

+20 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top