Štítky článku: •  

Budějovická výzva

Některé z bodů Holešovské výzvy se mi vlastně moc nelíbily, nebo jsem pro ně nenašel pochopení. Ale je dobré, že Holešovská výzva vznikla a že nabídla lidem důvod, proč přestat čučet do televize a jen nadávat nad pivem a gulášem.

Proslýchá se, že duben bude měsícem občanského neklidu. Nedivím se tomu – lidé už toho všeho mají plné zuby. A párátka už nepomáhají. Ta banda chaotů, která se nám snaží namlouvat, že řídí tento stát a bez nich to nepůjde je zralá na nejkratší možnou cestu do erárních tepláků.

Stát dnes „zaměstnává“ téměř půl miliónu lidí na postech více než diskutabilních a vyplácí jim mzdy, o kterých si zaměstnanec ve výrobní sféře, či živnostník může tak maximálně nechat zdát.

Stát rozhazuje naše peníze plnýma rukama do pochybených výběrových řízení, platí si kamarádíčky, sraby, kteří by v přirozené soutěži neuspěli. Lobbisté se stali jakousi přirozenou formou nátlaku na moc státu zákonodárnou i výkonnou.

Pokusím se proto sestavit poněkud věcnější návrh:

  1. Okamžité odříznutí politických stran od státu. Míním tím, že je všeobecně škodlivé, jestliže jsem nucen platit ze svých daní i ty politické a ideologické směry, které jsou mi naprosto proti srsti.
  2. Povinně transparentní účetnictví politických stran. Denně aktualizované a kontrolovatelné. Nechť mají členské příspěvky i sponzory, ale ať to každý ví! A každá koruna, která tam bude chybět, či přebývat, musí být signálem pro prokuraturu, aby zahájila trestní stíhání pro podvod, zpronevěru, či úplatkářství.
  3. Okamžité zrušení 5% klauzule volebního zákona. Je totiž vysloveně protiústavní od svého počátku, protože popírá rovnost volebního aktu. Jen se divím, že ač tady máme Ústavní soud, tento se vyjevuje jen jako politická instituce, další pilíř vlivu, místo aby hlídal jen a jen ústavnost prováděcích zákonů a podřazených norem.
  4. Zákaz čachrů s volebními listinami. Nelze dále přijímat praxi, že politická strana si po volbách nominuje jiné osoby, než které si voliči vybrali. Volit by se měly od zítřka jasně definované osobnosti a ne anonymní politické strany bez odpovědnosti nejen k voličům, ale v podstatě neodpovědné nikomu. Dokonce si během volebního období měnící svá programová prohlášení, jak nám to tady předvedlo za sebou už několik vlád (lhostejno, zda levých, či ještě více levých).
  5. Přijetí takové podoby zákona o referendu, který reálně umožní občanům referendum vyvolat bez ohledu na moc výkonnou i zákonodárnou a jehož platnost a závaznost bude vyšší zákona.
  6. A už zmíněné ustavení mimořádného porotního soudního tribunálu složeného z nezkompromitovaných osob, který vyšetří a odsoudí všechny ty, kteří od roku 1989 jen a jen kradli a zrazovali tento stát a jeho občany. Padni komu padni.
  7. Pokud to stávající politická garnitura nepochopí, či bude pokládat za marginální, máme právo se postavit proti tyranii i se zbraní v ruce! Pohár trpělivosti už přetekl, soudruzi!

Tolik tedy moje Budějovická výzva. Změna! Změna zásadní.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 415 × | Prestiž Q1: 27,19

+99 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top