Štítky článku: •  

Když se zprávy mění v poker

Kdo pozoruje mediální výstupy našich milovaných vůdců nad rámec první signální, ví své. Je to podobné jako v případě opilců — čím má člověk více promile (než dosáhne bodu zlomu, kdy je vše jedno), tím lépe se snaží artikulovat.

Když tedy Bohuslav Sobotka jakoby optimistickým tónem odsekává slova, přičemž je evidentně váží — což je v rozporu s jeho obvyklým monologovým průjmem –, situace je skutečně vážná. Podobně když Andrej Babiš hovoří do televize rádoby klidně a uvolněně, my citliví pozorovatelé víme, že se mu kvůli vrcholnému rozčilení aorta právě sráží v hokejový puk (Woody Allen laskavě promine ukradený příměr).

Je to opravdu lepší než nějaký šmírácký muzikál, který se vydává za umění. Prostě se jen u televizních zpráv pohodlně uvelebte v křesle, rozbalte si chipsy, otevřete lahev vína a kochejte se oním divadlem.

Mimochodem, v tu chvíli je to před kamerami ryzí poker — tedy hra, o níž tuzemští politici a soudci, na rozdíl od svých kolegů z civilizovaného světa, tvrdí, že je hazardem (nikoli dovednostní hrou), poněvadž prý máte v ruce nějaké karty, jež jste si sám nevybral.

Napsal pan Vítězslav Dobeš na stránkách ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 549 × | Prestiž Q1: 5,11

+2 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top