Štítky článku: •  

Ťuky ťuk. Tady Andrej

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka jsou ve při, avšak ani aktuální, ryze amatérské divadlo zvané Reforma policie neotřásá jejich údajně vysokou popularitou u voličů. Buď jsou tedy oba pánové natolik skvělé figury, že popularitu vyzařují na potkání, nebo jsou jejich voliči skuteční idioti. A třetí vysvětlení: průzkumy obliby mají asi takovou relevanci jako zaklínání koblihového mága, že opustí vládu.

Kdykoli vidím nové výsledky popularity jednotlivých politiků, vzpomenu si na výrok, který jsem kdysi někde četl o Hillary Clintonové: vzdělaná, inteligentní, schopná, ale tak nějak podvědomě tušíte, že za tchyni byste ji rozhodně nechtěli. A to je ono! Rozhodně nechci zpochybňovat všechny ty báječné metodiky dotazování veřejnosti, avšak cit mi říká, že by nebylo od věci ptát se přímo na tělo: co by člověk dělal, kdyby XY přišel přímo k němu domů? Možná by pak žebříčky popularity vypadaly úplně jinak.

Tak třeba Bohoušek Sobotka. Pozvání na kávu by se lehce mohlo proměnit v monolog, který by vás nakonec uondal tak, že byste si přímo u stolu schrupli. Sobotkovi spolustraníci z pražské ČSSD by vám mezitím vykradli celý byt a rozřezali matrace.

To s jeho kolegyní Michaelou Marksovou Tominovou by to mohla být jiná jízda. Při upíjení těžkého červeného by na vás upírala své temné oči, v nichž se zrcadlí tolik sociálního moudra, a úplně by vám vysvětlila, jak má fungovat tenhle zpropadený svět. Situace by sice mohla posléze vyústit tak, že by byla na spadnutí sociální služba privátního charakteru, avšak vše by se jistě dalo zachránit úprkem na toaletu, zabarikádováním se na pozici a následným pokusem o únik větrací šachtou.

Když by u vás zazvonil Daniel Herman, určitě by to byla velmi pohodová záležitost. Muž tento by vám zalil květiny a přátelsky s vámi pohovořil o světovém dědictví UNESCO. Po jeho odchodu byste sice marně hledali své oblíbené DVD s pornem a mariášové karty, ale to by samozřejmě s jeho návštěvou nemělo nic společného.

Psychologické drama by znamenala návštěva Andreje Babiše. Mezi dveřmi by se na vás usmíval, pak by vám dal koblihu a bandurskou by spustil až posléze. „Daně máš zaplacené? Co jsi kde ukradl? Volíš ANO?“ V nouzi nejvyšší by bylo nutné použít dnes již proslulou větu Bohuslava Sobotky z jednání Bezpečnostní rady státu: „Okamžitě se začněte chovat slušně.“ S vlastním dovětkem: „Nebo dostanete přes držku.“ Andrej by se vzápětí stáhl a Kobra s Celní správou by vám dva dny nato vyrazily dveře skutečně jen náhodou.

Jak vidno, pokud do hodnocení politiků zapojíme úvahy osobnějšího charakteru, žebříčky popularity mohou mít pořádně popraskané příčky.

  1. S. Nevyměnily by Spojené státy Clintonovou a Trumpa za Babiše a Sobotku?

Napsal pan Vítězslav Dobeš na stránce ExPost.info 

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 756 × | Prestiž Q1: 5,73

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top