Štítky článku: •  

Volební kampaně

Vcelku nechtěně jsem zhlédl předvolební propagandu ODS v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. Šel jsem náhodou okolo kolem 18. hodiny. Navezené stánky, tribuny, trampolíny pro děti, jakási vozidla s podobenkami lidí, které neznám – a vcelku nikde nikdo. Pár desítek lidí.

Tato strana zřejmě nemá lidem co říci. Velkolepě utratila několik set tisíc korun za divadlo, o které asi málokdo stál. A které jsme já, i Vy, zaplatili za svého.

Lidé přeci vědí, i bez této reklamní kampaně, čím se Mirek Topolánek dokázal pochlapit. A ostatní strany úplně stejně. Prásknout do obličeje novináře, nebo se věnovat extravagancím v Itálii. Bezcharakterní vládnutí ODS vedlo až k tomu, že ji, „otec zakladatel“, opustil (jakkoliv pana Klause silně nemám rád). Předchozí vláda ČSSD na tom není ani o centimetr lépe.

Přátelé, dělají si z nás prču. Počínaje Klausem, přes Topolánka a Paroubka. Nejvyšší čas švihnout je kopřivou přes p*del. Nikomu z nich nejde o Vaše blaho, majetek, či spokojenost. Všem třem jde o moc. Opojnou. Naposledy to tady ukázal Milan Urban, takto stínový ministr, velebící šrotovné, které bylo zářnou ukázkou státního intervencionismu pro jedno vybrané průmyslové odvětví – a navíc sto dní po okamžitém efektu. Už ale zapomněl říci, že Vaše nové auto zaplatí i anonymní holka z Kadaně, která auto v životě neměla a všude jezdí autobusem.

Jsou historicky dokázané geneze sociálně zdivočelého státu. Argentina, Uruguay, Peru. Paroubkova ČSSD je zdivočelá až tak, že jistý B. Sobotka slibuje na lavičkách, že Vám koupí dovolenou zadara. Nekoupí. Ukradne Vám na daních 100 tisíc a pak Vám milostivě dá 5 000 na dovolenou. Jsou to lháři a podvodníci. Nevolte je. Jejich primárním motivem nejste Vy, dělníci, podnikatelé, kapitalisti. Jejich motivem jsou jen oni sami, jejich moc, jejich dovednost, že malé peníze paní Svobodové dají tomu, kdo nejvíce zaplatí. Jsou to zrůdy, kterým nic asociálního není cizí.

Primární otázka všeho je jednoduchá: Chcete socialismus, nebo kapitalismus? Není nic mezi tím. Není regulovaný kapitalismus, není třetí cesta socialismu. Mám silnou obavu, že naše stávající politické reprezentace chtějí státně řízený kapitalismus – posledních 20 let o tom svědčí. Ale pak, soudruzi, pro mě tady není místa. Konfiskujte majetek někomu jinému. Já z tohoto komplotu darebáků, zlodějů a vychcánků odcházím. Moji píli a práci by vždy zkonzumoval někdo jiný, než já.

Takže šlus. Sem se vrátím, možná, až zjistím, že zdivočelý socialismus zmizel, až si lidé začnou vážit své práce a přestali krmit tu socialistickou bestii, pakáž a šílenost.

Buďte tu s Bohem a opatrujte se.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 3 011 × | Prestiž Q1: 15,49

+32 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top