Štítky článku: •  

Vzkaz Sobotkovi z Velké Británie

Bohuslav Sobotka se nechal slyšet, že Česká republika musí ochránit Čechy, kteří po úspěšném hlasování o vystoupení Velké Británie z EU zůstanou ve Spojeném království pracovat. Znovu tím potvrdil, že jeho plky mají s realitou světa obvykle pramálo společného.

Sobotka se v souvislosti s Velkou Británií znemožnil již na počátku roku, kdy odmítl kompromisní návrh Davida Camerona na úpravu výše vyplácených dětských příspěvků pro děti nežijící v Británii, pokud tam pracuje pouze jeden z rodičů. Cameron – tlačený svými voliči – chtěl, aby tyto příspěvky byly nově pouze ve výši, která je vyplácena v České republice.

Sobotka to odmítal, trval na tom, aby příspěvky byly vypláceny v obvyklé britské „rodinné“ výši. Bohouš tak Čechům v očích britské veřejnosti viditelně připnul vizitku bezskrupulózních somráků o dávky. Celý případ byl dosti obšírně propírán v britských médiích a pravděpodobně svým dílem přispěl k úspěchu zastánců Brexitu v nedávném referendu (což asi nebylo Bohuslavovým cílem, že).

Nesmyslnost Sobotkova počínání vynikne v kontextové informaci, že většina Čechů pracujících ve Spojeném království využívá možnosti posílání dětských příspěvků do vlasti výjimečně a okrajově.

Nyní, kdy se Sobotka opět pasuje do role ochránce Čechů pracujících ve Velké Británii, nenabízí nic, co by skutečně mohlo pomoci. A vlastně ani nemůže. Češi, kteří ve Velké Británii pracují, si určitě poradí i bez něj, což chápe každý, kdo nežije v tuzemském, navíc tolik obskurním politickém skleníku, z něhož Sobotka nikdy nevytáhl paty. Rád tedy Bohouškovi tlumočím vzkaz, který mu posílá můj kamarád, který již přes deset let pracuje v Plymouthu a český Absurdistán má úplně na háku:

„Ty jeden legrační kloučku, o tvoji pomoc fakt nestojím.“

Píše pan Vítězslav Dobeš na stránkách ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 538 × | Prestiž Q1: 7,16

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top