Štítky článku: •  

Kdo mi, krucinál, odpoví?

Výpravčí (Hubička?) v Ostře sledovaných vlacích vykřikoval svoji nespokojenost do světlíku. Proč se mi zdá, že jsme okradeni už i o ten světlík? Anebo proč je stejně marné vykřikování do světlíku, jako požadovat odpovědi. Oboje je skoro stejně na nic.

Nedávno jsem někde přečetl krásné úsloví: „Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem celý život.“ Prý je to čínské přísloví.

Z tohoto úsloví však pramení mnoho dalších variant. Mnoha lidem připadá trapné se ptát. Pokud už se ptají, v podstatě vlastně ani žádnou odpověď neočekávají. A čekají-li, nedočkají se jí.

Ale těch, které jsme volili, se musíme ptát! Permanentně a hlasitě. A když to nejde jinak, tak i na náměstích. (Čímž nechci nijak zveličovat a zdůrazňovat dnešní odborářské extempore na pražském Václaváku. Odbory – když už ten anachronismus máme – se mají starat o námezdní zaměstnance a ne se montovat do politiky a vodit lidi na náměstí!)

Ale k věci: páni politici, protože mi postačí být blbcem jen pět minut, ptám se Vás:

Jak to, že jste připustili, aby Aleš Hušák přivedl loterijní společnost Sazka ke krachu? Najmě, když všude ve světě jsou loterijní společnosti v těžkých ziscích. Jak to, že akcionáři Sazky se tiše dívali, jak jim ceny jejich akcií mizí pod hladinou? A taky struktura akcionářů by mě velmi zajímala. Kdo držel nad Alešem Hušákem ochrannou ruku? Kdo dostával všimné? Kdo si namazal kapsu? Jak to, že Hušák měl tak nesmyslnou smlouvu, že ač společnost přivedl na buben, dostal zlatý padák ve výši desítek miliónů? Jakým právem si vydržoval soukromého kuchaře a na účet firmy si létal soukromými letadly? Pánové – já chci odpovědi! Nechci slyšet vytáčky a odvolávání se na tajné doložky! Já chci průzračnou a čistou odpověď! Protože Aleš Hušák si dělá z veřejnosti jen prču.

Vládo: z voleb jsi vyšla vítězně proto, že jsi slibovala nezvyšovat daňovou zátěž a slibovala redukovat státní výdaje. Co jsi však provedla? Daně jsi zvedla a ještě dále hodláš zvyšovat. Podvazuješ tím ekonomický růst a jen vrtíš psem. Slibovala jsi reformy. Kde jsou? Slibovala jsi redukci státní administrativy a zatím: vytváříš další zbytečné ministerské posty a další administrativní aparát. Seškrtala jsi výdaje ministerstva dopravy, aby se v zápětí veškeré škrty anulovaly a ministerstvo si vymohlo peníze zase zpět. Na co? Na nejdražší, nekvalitní a nejpomaleji stavěné dálnice? Anebo vládo, je motiv úplně jiný?

Vládo, ty nám lžeš! Vládo, taháš nás jen za fusekli a nám se to už sakra nelíbí! My chceme odpovědi! A když už jsem ten slovní základ použil: také chceme hmotnou odpovědnost odpovědných.

Radku Johne, Miroslave Kalousku, pane Schwarzenbergu, pane Bárto, Alexandře Vondro (a nechci marnit místo na další příjmení) – všichni Vy pánové – přestaňte škodit lidem této republiky. Protože se chováte jako ten příslovečný dr. Cvach. Nekompetence je hlavní slovo, které charakterizuje Českou republiku. A druhé charakteristické slovo je lež.

Protože my to jsme, kteří ten Váš drahý mejdan platí! A už nás to neba!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 491 × | Prestiž Q1: 13,69

+27 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top