Štítky článku: •  

Civilizační skořápka je křehký obal

Není ničím objevným, že každý tlak vyvolává protitlak. Naše „elity“ svou povýšenou bagatelizací nebezpečí plynoucího z nekontrolovaného přísunu migrantů přilévají olej do ohně. Samy tak zakládají důvod radikalizace společnosti a každým projevem povýšeného paternalismu a pohrdání vlastními občany tento jev gradují. Dokladují tak, že jsou hluboce odtrženy od zájmů vlastních občanů, a jsou uvyklé společnosti nikoliv sloužit, ale direktivně ji řídit podle svých utajovaných zájmů. A každý provedený vražedný útok veřejnost utvrzuje v tom, že státy jí přestaly garantovat bezpečí a vlády se vlastním občanům jen vysmívají a hrají si s nimi velmi nebezpečnou hru. (PeTaX)

Kdekoli, kdykoli, kdokoli

Výzkum Pew Research Center (http://goo.gl/lzQrn7) potvrzuje to, co registruje skoro každý. A sice rostoucí nedůvěru vůči muslimům ve většině evropských států. Komentátoři, psychiatři a policisté analyzují všemožné aspekty atentátů v Nice a v Bavorsku, ale jednomu důsledku islamistického terorismu v Evropě je věnována pouze malá pozornost.

Budou-li vražedné útoky typu „kdekoli, kdykoli a kdokoliv“ pokračovat tak se i zcela mírumilovní muslimové v Evropě budou musit vyrovnat s jednou dosti nepříjemnou skutečností. Realisticky viděno totiž budou muset počítat s tím, že s každým islamistickým atentátem bude stoupat odpor domácího obyvatelstva proti muslimům vůbec.

Výzkum Pew Research Center stejně tak jako útržky rozhovorů na ulici ukazují, že již teď je teror stále rostoucím počtem Evropanů spojován s muslimy. Obyčejné Evropany přitom zajímá něco jiného než bezduchá tolerance a zatvrzelý multikulturalismus odcizených intelektuálních vrstev. Obyčejné lidí zajímá, mohou-li jet bez obav vlakem, procházet se po promenádě a navštívit koncert. Ale s každým atentátem poroste počet těch, kteří budou mít dojem, že se ve své vlastní zemi musí pohybovat jako na nepřátelském území, kde mohou být kdykoliv bezdůvodně napadeni nebo zavražděni.

Oko za oko

Buďme realisty. Jakkoliv byli a (dosud ve své naprosté většině) jsou obyčejní lidé v Evropě ochotni rozlišovat mezi muslimy a islamisty, tak platí i pro ně následující. Od barbarství dělí každého z nás pouze velmi tenká slupka civilizačních návyků.

V Evropě tato slupka ještě nějakou dobu vydrží, ale blíží se chvíle, kdy se lidé rozpomenou na to, že i oni jsou příslušníci biologického druhu, který umí zabíjet. A i když jim Evropská komise vezme osobní palné zbraně tak dokáží najít alternativy jak zaútočit; třeba přesně tak jak je samotné v jejich vlastních zemích napadají cizinci, kterým oni poskytli útulek. Ti, kteří již dnes zapalují ubytovny migrantů, by pak mohli být pouze „předvojem“ těch, kteří pronásledují všechny muslimy bez rozdílu.

Je pouze otázkou počtu a krvavosti atentátů, kdy nebude stačit ujištění, že většina muslimů atentáty na Evropany odsuzuje. Budou-li se mírumilovní muslimové i v budoucnosti chtít cítit na našem kontinentu bezpečně, tak určitě nebude stačit jenom to, aby oni sami ctili zákony hostitelské země. V zájmu své vlastní bezpečnosti budou muset výrazně přispět k bezpečnosti obyvatelstva hostitelské země; budou muset aktivně přispívat k boji proti islamistickému terorismu v Evropě.

Zdroj: http://goo.gl/lzQrn7 (zarolujte rámec, statistiky jsou níže)

Píše na FCB pan Petr Robejšek 

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 466 × | Prestiž Q1: 6,66

+6 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top