Štítky článku: •  

Když se naštve mladý muž v Mnichově, o jehož víře se mlčí

V policejních statistikách západních zemí se úzkostlivě dbá, aby se nemohla vytušit víra útočníka, víra, jejíž „jméno se nesmí vyslovit“. A tak, když vidíte krkolomné kombinace k popisu pachatele, můžete si být skoro jisti, že jde o — islám.

Stejně i při střelbě v Mnichově policie nijak nenaznačovala, o koho vlastně jde. Přitom již byla známa svědkyně Lauretta, která pro CNN vypověděla v reportáži vysílané v čase 22:02: „Slyšela jsem něco jako alarm, bum, bum, bum … A on pořád zabíjel děti. Nemohly udělat nic, děti seděly u jídla. Nemohly utéci.“ Lauretta dále pokračovala: „Slyšela jsem Alluhu Akbar, Alluhu Akbar. Vím to, protože jsem také muslimka. Slyšela jsem to a jen jsem plakala.“

Podle záznamu z restaurace McDonald, zachyceném na mobilním telefonu dvou svědků, došlo v restauraci k hádce. V ní se muž odpovídající popisu střelce ve vulgární výměně názorů pohádal. Během hádky střelec s německým přízvukem vyslovoval ostré urážky na Turky a nenaznačoval nic ohledně džihádu. Hádka skončila tím, že na toaletě, kde byl syn svědkyně Laurette, si nabil zbraň a spustil střelbu, kterou nepřežilo zatím devět osob. Dalších deset utrpělo zranění. Desáté tělo nalezené nedaleko nákupního centra patří podle všemu střelci.

Více zatím nevíme a je brzo spekulovat o motivech. Na teroristický útok to však podle mě nevypadá. Pokud se však dokáže průběh děje, jak to bylo svědky popsáno, dalo by se mluvit o jakési „ventilaci agrese“. Já vím, nemůžeme podle jednotlivce soudit celou rasu, náboženství, zemi, i když je pravda, že sluníčkáři jsou uvyklí přesně toto dělat. Každý jeden z nich zná jednoho muslima, který je dobrý a „cool.“ Proto jsou dobří všichni. Stejně jako jsou všichni kritici migrace nacistické svině, protože oni vědí o jedné vyholené hlavě, která by migranty chtěla poslat do plynu. Faktem je, že islám přistěhovalců má vlastní kulturu, kulturu ghetta, kulturu supremacismu.

Dánský psycholog Nicolai Sennels, pracující s mládeží ve věznicích, si před časem všiml několika společných charakteristik muslimských delikventů, kterými se odlišují od našich kulturních vzorů:

Hněv

My tady na Západě vidíme hněv jako známku slabosti. Když se hodně zlobíme, ztrácíme tvář. V muslimských kulturách a zároveň i v Koránu je hněv viděn jako síla. Oni dokonce mají Dny hněvu. Je to vždy pátek. Je to svatý den v daném týdnu, když jdou do mešity.

Rozdíl v chápání sebevědomí

My vidíme sebevědomí v tom, že dokážeme snést kritiku a zůstaneme při tom klidní, protože věříme sami sobě. Ale islám toto neustojí. Islám je mnohem „křehčí“ — neustojí kritiku. Dokonce, i když kritizujeme doslova stupidní věci, mají muslimové problém to vstřebat. Když pak někdo, kdo je kritizován, nepřejde do hněvu, je to vnímáno jako nečestné jednání. Pokud někdo není schopen vnímat logiku a argumentovat, tak další zbraní, kterou má, je agrese.

Odpovědnost

Třetím rozdílem je odpovědnost. Na Západě rozhodujeme sami o svém životě a pokud máme problém, podíváme se nejprve sami na sebe a hledáme, jak dospět k řešení. V islámu je vše na základě vůle Alláha, jménem Alláha. Většina věcí je rozhodnuta na základě mužských autorit a je tam velmi, velmi málo prostoru pro osobní svobody. Muslimové vyvinuli kulturu, kde život jedince je řízen vnějšími autoritami.

Tolerance

Na Západě jsme toho názoru, že být tolerantní a otevřený je správné. Ale islám káže nenávist a násilí proti nevěřícím. Je to přímé. Není možné, aby bylo přátelství mezi věřícím a nevěřícím. Musí tam být vždy distanc.

Nelze usuzovat z chování jednotlivce na celou skupinu. Pokud však zastoupení muslimů ve věznicích je nepřiměřené a tvoří daleko větší část, než to odpovídá jejich podílu v populaci, pokud teroristické útoky provádějí v poslední době muslimové, prostě máme všechny důvody být opatrní. Zvýšení muslimské populace v regionu je vždy doprovázeno prudkým růstem kriminality, zvláště trestných činů sexuálního charakteru, což odpovídá dehonestujícímu postavení ženy v islámu. Muslimové jsou evidentně statisticky náchylnější i k projevům explicitní agresivity.

Pokud je slovenská populace zbavena tohoto „požehnání,“ je nutné, aby to tak zůstalo nadále. Nikdo si nepřeje zvýšení pravděpodobnosti, že bude zmlácen, znásilněn, nebo zabit. Zdá se, že devět obětí v Mnichově je jedním z dalších příkladů.

Mimochodem, víte, co znamená v arabštině „Alluhu Akbar?“ — „Alláh je největší.“

V jakékoliv jiné řeči to znamená: „K zemi!“

Píše na KonzervatívnomVýberu.sk pan Juraj Poláček

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 393 × | Prestiž Q1: 6,53

+6 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top