Štítky článku: •  

Nekrolog

Nemám rád nekrology. Zdají se mi pathetické, často nějak podivně málo upřímné...

Většinou hovoří o tom, že zemřel neobyčejný člověk – a to je vždy škoda. Výjimečně jeden nekrolog uvedu – naposledy jsem tu potřebu měl, když umřel Karel Kryl.

Včera opustil pozemský svět Ladislav Smoljak. Osobně jsem se s ním nikdy neseznámil a divadlo Járy Cimrmana jsem registroval poprvé až někdy v osmdesátých letech, kdy hostovali v Branickém divadle.

Až později jsem pochopil.

Nebudu vypočítávat všechny ty dokonalé a promyšlené výroky z jejich divadelních her, nebo natočených filmů, které za ty roky zlidověly. Zkonstatuji jediné: zemřela jedna polovina Járy Cimrmana, je to ohromná škoda pro každého z nás – zemřel neobyčejný člověk.

Pane Ladislave, děkuji Vám, pozdě…

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 230 × | Prestiž Q1: 14,90

+31 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top