Štítky článku: •  

Nekrolog

Nemám rád nekrology. Zdají se mi pathetické, často nějak podivně málo upřímné...

Většinou hovoří o tom, že zemřel neobyčejný člověk – a to je vždy škoda. Výjimečně jeden nekrolog uvedu – naposledy jsem tu potřebu měl, když umřel Karel Kryl.

Včera opustil pozemský svět Ladislav Smoljak. Osobně jsem se s ním nikdy neseznámil a divadlo Járy Cimrmana jsem registroval poprvé až někdy v osmdesátých letech, kdy hostovali v Branickém divadle.

Až později jsem pochopil.

Nebudu vypočítávat všechny ty dokonalé a promyšlené výroky z jejich divadelních her, nebo natočených filmů, které za ty roky zlidověly. Zkonstatuji jediné: zemřela jedna polovina Járy Cimrmana, je to ohromná škoda pro každého z nás – zemřel neobyčejný člověk.

Pane Ladislave, děkuji Vám, pozdě…

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 259 × | Prestiž Q1: 14,90

+31 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top