Štítky článku: •  

Bluidum

Vize, tak trochu sci-fi, ale hodně o současnosti. Mezi dnem a nocí, na pokraji toho, kdy spíte a napůl bdíte, vědomí odchází a vrací se, ale málo s tím lze udělat.

Poslanci se sjednotili na tom, že jejich příjmy jsou nemravné, odporující etice a kolidující se slibem poslance. To mě opravdu potěšilo! Stanovili si příjem ve výši 1,5 násobku průměrného výdělku v zemi, které vládnou a nařizují zákony, tedy pravidla, jak se chovat. Všechny ty bonusy a výhody, které jim přiřkly parlamenty minulé zamítli a odhodili, protože byly mimo počestnost tak slovutného shromáždění, jako je nejvyšší zákonodárný sbor. Bude lepší, když ty peníze dostanou babičky a dědové, kteří si s berličkou už s bídou chodí na nákup. Tak humánní postoj jsem tedy opravdu nečekal! Tedy, není to až tak moc, ale je to solidní gesto.

A taky, že když někdo prošustruje cizí peníze, sám se dojde udat, protože to je nečestné a nesportovní. A samozřejmě škodu zaplatí ze svého. Jako každý jiný.

A také, že si konečně všimli, že nekonečná imunita je to, co lidem strašně moc vadí, protože sami imunitu nemají naprosto žádnou. Ten poslední zákon, že imunita se vztahuje pouze na politické plky v parlamentu a vše ostatní podléhá právu trestnímu a občanskoprávnímu byl dobrý. Hezké, kluci a holky, to jste mě překvapili!

A ještě ten nápad zakázat deficitní hospodaření! Bravo! Že Vám to manželka říkala a že jste to pochopili a uvedli to do praxe i v tak veliké rodině, jako je stát! To kruci ví i ta poslední držitelka rodinné pokladny, že nemůže vydat víc peněz, než má, jinak se dostane do pekelného kolotoče dluhové pasti.

A že jste konečně zahodili ty pekelné nápady, že za sousedovy peníze roztočíte ekonomický velestroj (a Vy na něm úžasně vyděláte). Soused tyhle pokusy nikdy neměl rád a právem se na Vás zlobil, když jste mu kradli švestičky ze zahrádky.

A taky, že Vám došlo, že dotovat jedno svoje dítě obrovskými částkami, zatímco druhé nedostává nic, postrádá element spravedlnosti a z jednoho z dětí dělá otloukánka a z druhého privilegovaného mazlíčka a mazánka.

A taky mám radost, že se Vám povedlo zrušit tolik zbytečných úřadů, které nám jen přidělávaly tolik starostí, výdajů a času. Teď ten čas máme pro svoje rodiny, přátele a blízké. To se Vám fakt povedlo! A tolik zbytečně vydávaných peněz se ušetřilo!

Taky mám radost, že už není možné, aby se poslanec, nebo ministr po jakémkoliv skandálu otřepal a tvrdil, že to jsou bohapusté lži, a že nemít čepici, byla by vidět jeho svatozář. Jak se celá četa ministrů s ostudou a s ocáskem staženým mezi zadní nohy odplížila z veřejného života a ze svěřených funkcí.

A taky že ty daně klesly už na docela přijatelnou mez. Vždyť dávat státu skoro ¾ zisku, to už bylo fakt moc, zejména, když za ně neposkytoval prakticky žádnou protihodnotu. Policie nebránila lidi proti násilníkům, soudci soudili podle toho, jestli jim manželka včera dala, a armáda reprezentovaná otylými šaržemi se válela kdesi v hlubinách Blaníku. Fakt mám radost, že už to skončilo.

A těší mě, že lidé jsou dnes už zase k sobě vlídní, protože pochopili, že jedni bez druhých nejsou nic. Že nejde o to, jestli jeden podniká a druhý námezdně pracuje, protože jeden bez druhého jsou k ničemu.

No, a pak jsem se probudil, vytáhl ruku z nočníku a šel si dát studenou sprchu.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 673 × | Prestiž Q1: 11,58

+18 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top