Štítky článku: •  

Bluidum

Vize, tak trochu sci-fi, ale hodně o současnosti. Mezi dnem a nocí, na pokraji toho, kdy spíte a napůl bdíte, vědomí odchází a vrací se, ale málo s tím lze udělat.

Poslanci se sjednotili na tom, že jejich příjmy jsou nemravné, odporující etice a kolidující se slibem poslance. To mě opravdu potěšilo! Stanovili si příjem ve výši 1,5 násobku průměrného výdělku v zemi, které vládnou a nařizují zákony, tedy pravidla, jak se chovat. Všechny ty bonusy a výhody, které jim přiřkly parlamenty minulé zamítli a odhodili, protože byly mimo počestnost tak slovutného shromáždění, jako je nejvyšší zákonodárný sbor. Bude lepší, když ty peníze dostanou babičky a dědové, kteří si s berličkou už s bídou chodí na nákup. Tak humánní postoj jsem tedy opravdu nečekal! Tedy, není to až tak moc, ale je to solidní gesto.

A taky, že když někdo prošustruje cizí peníze, sám se dojde udat, protože to je nečestné a nesportovní. A samozřejmě škodu zaplatí ze svého. Jako každý jiný.

A také, že si konečně všimli, že nekonečná imunita je to, co lidem strašně moc vadí, protože sami imunitu nemají naprosto žádnou. Ten poslední zákon, že imunita se vztahuje pouze na politické plky v parlamentu a vše ostatní podléhá právu trestnímu a občanskoprávnímu byl dobrý. Hezké, kluci a holky, to jste mě překvapili!

A ještě ten nápad zakázat deficitní hospodaření! Bravo! Že Vám to manželka říkala a že jste to pochopili a uvedli to do praxe i v tak veliké rodině, jako je stát! To kruci ví i ta poslední držitelka rodinné pokladny, že nemůže vydat víc peněz, než má, jinak se dostane do pekelného kolotoče dluhové pasti.

A že jste konečně zahodili ty pekelné nápady, že za sousedovy peníze roztočíte ekonomický velestroj (a Vy na něm úžasně vyděláte). Soused tyhle pokusy nikdy neměl rád a právem se na Vás zlobil, když jste mu kradli švestičky ze zahrádky.

A taky, že Vám došlo, že dotovat jedno svoje dítě obrovskými částkami, zatímco druhé nedostává nic, postrádá element spravedlnosti a z jednoho z dětí dělá otloukánka a z druhého privilegovaného mazlíčka a mazánka.

A taky mám radost, že se Vám povedlo zrušit tolik zbytečných úřadů, které nám jen přidělávaly tolik starostí, výdajů a času. Teď ten čas máme pro svoje rodiny, přátele a blízké. To se Vám fakt povedlo! A tolik zbytečně vydávaných peněz se ušetřilo!

Taky mám radost, že už není možné, aby se poslanec, nebo ministr po jakémkoliv skandálu otřepal a tvrdil, že to jsou bohapusté lži, a že nemít čepici, byla by vidět jeho svatozář. Jak se celá četa ministrů s ostudou a s ocáskem staženým mezi zadní nohy odplížila z veřejného života a ze svěřených funkcí.

A taky že ty daně klesly už na docela přijatelnou mez. Vždyť dávat státu skoro ¾ zisku, to už bylo fakt moc, zejména, když za ně neposkytoval prakticky žádnou protihodnotu. Policie nebránila lidi proti násilníkům, soudci soudili podle toho, jestli jim manželka včera dala, a armáda reprezentovaná otylými šaržemi se válela kdesi v hlubinách Blaníku. Fakt mám radost, že už to skončilo.

A těší mě, že lidé jsou dnes už zase k sobě vlídní, protože pochopili, že jedni bez druhých nejsou nic. Že nejde o to, jestli jeden podniká a druhý námezdně pracuje, protože jeden bez druhého jsou k ničemu.

No, a pak jsem se probudil, vytáhl ruku z nočníku a šel si dát studenou sprchu.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 680 × | Prestiž Q1: 11,58

+18 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top