Štítky článku: •  

Pomatený svět

Postěžovala si mi tuhle paní trafikantka, když jsem přes zuby procedil něco nelichotivého o dalším zvýšení cen svých cigaret, že jí zdražili chleba a že už na něj nemá.

Měl jsem ten den řečnou náladu, tak jsem zapředl debatu.

Časem jsem se nenápadně dověděl, že paní má doma veškeré myslitelné technické vybavení, počínaje sklokeramickým sporákem s programovatelnou troubou, mikrovlnku, myčku nádobí, fritézu, v koupelně automatickou pračku, v obýváku plazmovou telku, dývídýčko, véháesku i satelitní přijímač, počítač s připojením na internet, gamestation, před barákem tři roky starý auťák, kterým jezdí každý pátek na daču a doma mají každý svůj vlastní mobil též s připojením na internet.

Tak nějak mám jinou představu o bídě a o tom, že někdo nemá na chleba. A sakra dobře znám na vlastní kůži jaké to je, když člověk v kapse nemá ani šupinu.

Anebo jsem vůbec nic nepochopil.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 997 × | Prestiž Q1: 20,92

+56 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top