Štítky článku: •  

Pomatený svět

Postěžovala si mi tuhle paní trafikantka, když jsem přes zuby procedil něco nelichotivého o dalším zvýšení cen svých cigaret, že jí zdražili chleba a že už na něj nemá.

Měl jsem ten den řečnou náladu, tak jsem zapředl debatu.

Časem jsem se nenápadně dověděl, že paní má doma veškeré myslitelné technické vybavení, počínaje sklokeramickým sporákem s programovatelnou troubou, mikrovlnku, myčku nádobí, fritézu, v koupelně automatickou pračku, v obýváku plazmovou telku, dývídýčko, véháesku i satelitní přijímač, počítač s připojením na internet, gamestation, před barákem tři roky starý auťák, kterým jezdí každý pátek na daču a doma mají každý svůj vlastní mobil též s připojením na internet.

Tak nějak mám jinou představu o bídě a o tom, že někdo nemá na chleba. A sakra dobře znám na vlastní kůži jaké to je, když člověk v kapse nemá ani šupinu.

Anebo jsem vůbec nic nepochopil.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 005 × | Prestiž Q1: 20,92

+56 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top