Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 12 min.

Rozhovor, který nevyšel…

Jak reagují naše politické špičky na aktuální evropské problémy a na ekonomickou situaci, jak je to se socialisty a neomarxisty, kde se v tom pohybují Zeman a Babiš, jak je to s OKD, jak dopadne Merkelová, co s NATO a co s čínskými křesťany? Na otázky serveru Ostrava-OnLine odpovídal pan Petr Sedláček.

Jak vůbec nyní hodnotíte bezpečnostní situaci v Evropě? Nejprve šílený teroristický útok v Nice, brutální vražda francouzského kněze a potom teroristické útoky v nedalekém Bavorsku i v Belgii. Lze se vůbec proti takovým činům nějak úspěšně bránit, když policie přece nemůže být všude? Prezident Miloš Zeman navrhuje více ozbrojit veřejnost a na rozdíl od premiéra Sobotky nechce přijímat vůbec žádné uprchlíky. S tím si pak vzájemně notuje i s ministrem Babišem. Dá se s tím souhlasit? Nebo byste doporučil jiná opatření?

socialismus-opet-zvitezil.jpg (16,362 kiB)
Socialismus a jedno kde…

Bezpečnostní situace, kterou doplním ještě o tu ekonomickou, je v Evropě mizerná, ale ještě nezoufejme, bude totiž ještě mnohem hůř. Migranti jsou pouze jedním z důsledků celkové situace. Důsledkem krvavým a hodně ohrožujícím základy naší civilizace.

Jediným rozumným opatřením, které by se mělo pro naši bezpečnost udělat, je zastavit proud uprchlíků do Evropy a postavit islám mimo zákon, není to totiž náboženství ale zlá uzurpátorská, a pro nás absolutně nepřijatelná ideologie. Zakázat se musí samozřejmě včetně jeho veřejných projevů — burky a jiné. A když to nejde na hranicích Evropy, tak na našich určitě.

Ten problém je ovšem daleko širší a souvisí s tím, jaké politické síly jsou momentálně jak u nás, tak i v Evropě u moci, a tím se samozřejmě dostáváme k voličům, kteří zástupce těchto „vítacích“ sil instalovali do funkcí svými volebními rozhodnutími. Čili, za vše si vlastně můžeme sami.

Dokud se nějaká násilná dramata, pardon „demokratizace“ nějakých darebáckých režimů, děla několik tisíc kilometrů od našich hranic, tak se na to voliči dívali spokojeně v televizi a říkali si, jak je prima, že ten či onen odporný zloduch opustil svět. Jenže ouha, jaksi je ani ve snu nenapadlo, co to způsobí, a nyní již jde o krk jim a hlavně jejich dětem.

Doporučil bych nevolit socialistické strany a levici obecně, protože ta má přímo v „popisu práce“ šíření, jak je vidět i násilným způsobem, svých „lidumilných“ myšlenek. Když se prostě dělá ta revoluce, a to kdekoliv, tak musí téct krev. A navíc jak se zdá, tak se na ty námi (Západem) svrhnuté „zloduchy“ dívali a dívají u nich doma hodně jinak…

Zažíváme to nyní i v Evropě, kde dochází k multikulturní revoluci, pokusu o mísení ras a vytvoření něčeho, co bude poslušné dnešním EUropským elitářům, hlavně je to bude bez jakéhokoliv odmlouvání živit a na povel jásat, když vypustí nějaké moudro.

Proto potřebují zničit národní státy, jejich kulturu a identitu. Je to vlastně to pokračování třetí říše, protože i nacisté byli socialisté (levičáci), stejně jako dnešní vládci.

Konec konců například někteří ze zakládajících Zelených v Evropě byli za války zarytými nacisty. Takovým zapáleným nacistou i poválečným průkopníkem hnutí Zelených byl například vídeňský lékař Konrád Lorenz, zakladatel hnutí Zelených v Rakousku. Kupodivu dostal i Nobelovu cenu. Takže toto ocenění nepokálel první Husein Obama, Nelson Mandela, či Jásir Arafat. Ale to je jiná, i když velmi související kapitola.

Vůbec dnešní evropští neomarxisté, socialisté a zelení, kteří šéfují EU, mají k totalitě velice blízko. Zapomnělo se totiž na řádění levicových studentů kolem roku 1968 na Západě. Dneska se z nich rekrutují europoslanci a členové evropských institucí. Sice zestárli, ale myšlení mají pořád stejné. My tento rok většinově vnímáme jako rok, kdy k nám vpadla okupační vojska Varšavského paktu, a bohužel nic víc. K této šílené smečce se velice rychle připojili i tzv. křesťanské strany, u nás lidovci a její prounijní odnože — například TOP 09.

Bohumil Sobotka nestojí ani za řádek textu. Ostatně co psát o zbabělém EUroprotektorovi. Co také psát o různých Zaorálcích. Je to jenom zbytečná ztráta času. Jsou to ve své podstatě odporní zbabělci. Ale, opět jsme u toho. Někdo je musel zvolit — tuto větu budu opakovat častěji, aby si to uvědomili i ti největší zabedněnci.

Nyní k Miloši Zemanovi. Je to jedna z nejodpornějších postav, které naše politika porodila, proto si také tak notuje s Andrejem Babišem. Jsou vlastně jednou „krevní skupinou.“

Uvedu něco málo ze Zemanova „premiérského“ období: MUS — Mostecká uhelná — i Švýcaři se „divili“ nad Zemanovou rolí, byty OKD — mohl vše zastavit, privatizace České spořitelny, IPB, Bamberg, Olovo, privatizace Metrostavu a mnoho dalších.

U jedné privatizace bych se však pozastavil, a sice u privatizace Sevafarmy, asi to moc nikomu neříká, ale tím jsme se „zbavili“ producenta vakcín a očkování, které nyní musíme dovážet. Noty na tuhle taškařici psal Zemanův dvorní poradce Miroslav Šlouf a byla prodána za pouhopouhých 50 milionů… Obratem ruky se jenom na objektech této firmy vydělaly stovky milionů.

To jenom pro osvěžení paměti.

Miloš Zeman pouze touží po moci a vypočítavě se přizpůsobuje dané situaci. Když bylo politicky vhodné a prospěšné pomáhat uprchlíkům, tak se dovezlo přes tisíc jedinců vyznávajících Alláha z bývalé Jugoslávie.

Dneska je situace opačná, tak i paní prezidentová má pistolku a zaníceně se bojuje s imigranty. Na Hradě sice vlaje „vlajka“ EU, která je autorem katastrofy, ale to přeci nevadí.

Miloš Zeman pouze nasává nálady obyvatel a potom je mezi ně opět vypouští, ovšem nevím, kterým koncem. Je to naprosto bezzásadový starý, unavený, avšak nesmírně mstivý muž, zarytý EUrofederalista a socialista. A velice dobře ví, že Evropské unii, tak jak ji známe, zvoní umíráček. Takže proč si po ní neplivnout a zapomenout, jak jsem ji zaníceně budoval. Vlajku však, jen tak pro sichr, nestáhne. Co kdyby náhodou, že…

Co k Andreji Babišovi? Je velice smutné, že jsme tomuto ekonomickému imigrantovi poskytli takový prostor. Potěšující na tom však je, že je na konci své politické, možná i „podnikatelské,“ cesty. Není totiž možné, aby se dostal tam, kam se dostal bez pomoci politiků (zadarmo to asi nedělali), ti nyní již asi nejsou k dispozici, a proto musel jít do politiky sám. Jeho podnikání je totiž závislé na dotacích, daňových úlevách a jiných stimulech z peněz daňových poplatníků. Podle některých zpráv, kdyby toto neměl, tak se mu začne mnoho věcí hroutit a vystartují po něm banky, u kterých má obrovské úvěry. Je to vidět na tom, jak mu od dob jeho ministrování stouply tržby.

Oba pánové jsou proto absolutně nevolitelní. Oba se přímo podílejí na zdejším současném marasmu a prohlubují ho. Názory mají pouze účelové, bezzásadové, takže jakýkoliv komentář je zbytečný. Co u nich platí dnes, v žádném případě nemusí platit zítra.

Samozřejmě obyvatele neodzbrojovat, naopak již dětem vysvětlovat, co to zbraň je, k čemu slouží, že její držení je zcela normální a není to nic podivného. Ale vysvětlujte to většinově prounijně pomateným „pančelkám“, navíc metodicky řízenými ministerstvem, kterému velí ministryně Valachová, která je jedna ruka s Marksovou, či Dientsbierem. To vylučuje jakýkoliv závan normálnosti …

Očekávám rovněž zavírání lidí za „názor“, a to pod záminkou obvinění z extremismu, zločinného spolčení a dalších socialisticko-fašistickým režimem, který u nás i v Evropě vládne, označených aktivit, které s ním bojují, nebo upozorňují na jeho zločineckou a otrokářskou povahu. Miloš Zeman i Andrej Babiš jsou jeho nedílnou součástí a produktem.

Kancléřka Merkelová prohlásila ve svém posledním projevu k teroristickým útokům v Německu a ve Francii, že Němci i tuto situaci opět zvládnou stejně jako loňskou migrační krizi, a neopomněla znovu kritizovat některé státy za to, že k řešení uprchlické krize nepřistupují správným způsobem. Jinými slovy, že odmítají běžence přijímat. Co si o tomto prohlášení myslíte a vůbec o politice Angely Merkelové v posledních letech?

Pokud je cílem rozvrat německé společnosti, její islamizace, oslabení až likvidace Německa jako takového, tak má Merkelová pravdu. Jsem přesvědčen, že tato osoba velice brzy těžce narazí a vše bude hodně jinak. Otázkou pouze je, jak to všechny bude bolet. Ale v Německu jsou zdravé národní síly, které se zřejmě velice brzy dostanou na politické posty, odkud budou úspěšně brzdit pokus o násilné a s věčným násilím spojené EUrosocialistické mezirasové mísení.

Přestože Evropská unie Turecko varovala, aby neprovádělo po zmařeném puči stalinské čistky a nezavádělo trest smrti, neděje se tak. Jak by k němu měla tedy přistupovat, když jinak podobné praktiky ve světě od jiných zemí tvrdě kritizuje a zavádí proti nim sankce? Navíc nyní prezident Erdoğan i turecký ministr zahraničí EU upozornil, že pokud vízovou povinnost do října pro Turky nezruší, opět začnou pouštět uprchlíky do Evropy. Proti tomu se už razantně vyjádřil rakouský premiér — Turci do EU nepatří a mělo by také padnout zrušení vízové povinnosti. Dá se s tímto názorem souhlasit?

Vízová povinnost Turkům zůstane. EU může „varovat“ koho chce, a tím to také skončí. Vždyť je to spolek naprostých kašparů. Erdoğan ať je jakýkoliv, tak je z o hodně tvrdšího materiálu. V tomto případě bude zajímavé sledovat rozhovory Ruska s Tureckem. Myslím, že se hodně vyznavačů Putina u nás bude hodně divit.

Erdoğan asi také na Evropu vypustí všechny uprchlíky, které má k dispozici. Pustil by je stejně, akorát by déle vydíral. To nám asi potom spadne brada.

Může se dnes Evropa účinně bránit vůči dalšímu přívalu uprchlíků z tzv. balkánské cesty, tedy od Turecka, když EU nebyla schopna ani za rok a půl vymyslet systém ochrany schengenských hranic? A co by měla v tomto případě udělat naše vláda, kdyby turecký prezident své hrozby ohledně uprchlíků skutečně splnil?

A jak by to asi udělali? Stříleli by do nich? Nebo jim něco recitovali s „EUropských hodnot“? Pěkně sem napochodují a nebude z toho nic pěkného. Důležité je, abychom se v nynější situaci byli schopni bránit jako republika. Ale to je také složité. Zkuste se projít po ulici a zeptat se procházejících lidí například na obnovení základní vojenské služby, byť v naprosto jiné podobě než před rokem 89. Asi tušíte, kam vás pošlou. Lidé totiž již nevědí, co to je svoboda a že se pro ni také občas musí něco nepohodlného udělat. Oni si totiž z velké většiny myslí, že se o to má postarat „stát“, aniž ví, co to ten stát vlastně je.

Česko se nyní tak trochu ocitá v nezáviděníhodné situaci. O azyl totiž požádalo 60 čínských křesťanských uprchlíků, kteří mají být pronásledováni tamním komunistickým režimem. Pokud by utečenci azyl dostali, bylo by vlastně oficiálně sděleno, že v Číně panují nedemokratické poměry, s čímž by nesouhlasila čínská diplomacie a mohly by být ohroženy nedávno uzavřené obchodní dohody. Jestli ale ČR azyl udělit odmítne, zpronevěří se platným mezinárodním smlouvám. Jak si myslíte, že tato ožehavá kauza dopadne?

Zastávám názor, že komentovat jaký má ta či ona země režim (pravda, jsou výjimky) nám vcelku nepřísluší, je to totiž vcelku jejich problém. Potom se akorát dostáváte do těchto pastí. Těm 60 Číňanům bych azyl klidně dal a nijak to dále neřešil.

Uzavřené obchodní dohody nepadnou, protože drtivá většina z nich se stejně neuskuteční. Takže žádné ztráty. Pokud je totiž obchod vzájemně výhodný, tak ho nějakých šedesát lidí s kufry, o kterých navíc za čtvrt roku už nikdo nebude nic vědět, neovlivní. Možná bude problém s velkohubými Zemanovými proklamacemi. Ale to se odehraje pouze ve verbální rovině.

Václav Klaus je součástí rady institutu Dialog civilizací, který v Berlíně zprovoznil prokremelský podnikatel Vladimir Jakunin. Miloš Zeman je pro pořádání referenda o setrvání Česka v EU i NATO. Lze za těmito dvěma událostmi vidět podlézání českých prezidentů Kremlu, nebo snahu o autonomní vedení zahraniční politiky?

Jak jsem psal výše. Zeman nedělá nic jiného, než to, co mu přinese další volební období, a Václav Klaus nemá na nic vliv. Evropská unie se rozpadne, takže na co referendum.

Co se Severoatlantické aliance týká, tak tam bych byl velice opatrným. Ač na ni nyní hodně lidí nadává, ač tam je takový člověk jako generál Pavel, je to dobrá organizace, i když ve velice špatných rukou. Vše se totiž může velice rychle změnit. Buďme rádi, že ji máme. Ani ne tak proti Rusům, jako například proti Číňanům, či zdivočelé Africe, nebo Arabům. Ti rádi využijí jakékoliv naší slabosti, což je vidět již dnes.

V některých našich médiích se objevily informace v tom smyslu, že migrační krize odvedla pozornost od řešení romské problematiky v České republice. Souhlasíte s tímto názorem? A došlo například na Ostravsku, kde působí v této oblasti několik neziskovek, k posunu k lepšímu? To znamená, že se daří romské děti a mládež lépe vzdělávat, více Rómů si našlo vhodné zaměstnání a vyskytuje se už méně incidentů při vzájemném soužit s většinovou společností? Udělala v tomto současná vláda nějaký znatelný pokrok?

Lidskoprávní neziskovky bych zrušil, kdybych mohl, okamžitě. Pokud Romové povedou životní styl, který vedou, jsou většinově absolutně nevzdělatelní. Nicméně nějaké jejich začleňování do společnosti je dnes, díky událostem kolem nás, tak nějak nepodstatné. Naším největším problémem je to, že dnešní 10 až 15letí romští hoši se mohou stát vyznavači islámu a začít nám zde nepěkně zatápět. Všechny podmínky pro to zde jsou — nevzdělanost, z ní plynoucí frustrace, vytváření ghet, práce právě těch lidskoprávních neziskovek — vytváření pocitu, že za to všechno mohou ti zatracení bílí atd. atp. A konec konců i ekonomická situace, kdy nebude na platbu výpalného tomuto etniku — různé sociální dávky.

Je zaděláno na hodně velký průšvih, a to k nám ani moc nikdo nemusí chodit.

Už delší dobu se řeší postupný útlum OKD. V současné době se vláda rozhodla nalít do této společnosti v insolvenci 700 milionů korun, pokud by se věřitelský výbor dohodl na její reorganizaci. Policie také prověřuje, zda z OKD nevyvedli její bývalí majitelé (Bakala a spol.) neoprávněně desítky miliard korun. Jaký zastáváte názor na celou tuto kauzu, která může mít velmi negativní dopad na celou ekonomiku Moravskoslezského kraje?

Kauza OKD jde zcela jednoznačně za ČSSD. Platba 700 milionů je eufemisticky řečeno hodně „nesystémová“. Přeloženo: jsou to vyhozené peníze. Jenže jsou to drobné proti tomu, co nás čeká při likvidaci důlních škod — to budou v průběhu mnoha let desítky možná stovky miliard. Navíc, jak k tomu přijdou ostatní propuštění a nezaměstnaní? Soudruzi opět předvolebně uplácejí. Samozřejmě jako vždy nikoliv ze svého.

Nejstrašnější dopad má celé vládnutí ČSSD a levice obecně. Celé zaměření ekonomiky je jedna velká katastrofa.

A za to mohou většinově také levicové vlády, mimochodem Zeman byl čelním zakladatelem tohoto neštěstí u nás — pobídky a úlevy nadnárodním firmám.

Týká se to totiž takzvaných zahraničních investic v naší zemi. Ve výsledku ovládají ekonomiku zahraniční korporace, kterým socialistická vláda v rámci „pobídek“ poskytuje peníze daňových poplatníků, podráží korunu a navrch likviduje všemi dostupnými prostředky malé a střední podnikání, jejich potenciální konkurenci.

Naše ekonomika je totiž nesamostatná a závislá. Zahraniční vlastníci rozhodují, co a jak se bude vyrábět, to oni zadávají domácím subdodavatelům své výrobní, skladovací a montážní potřeby za smluvní ceny. Proto údiv premiéra Sobotky nad tím, že nedoháníme Německo, či Západ, je hodně komickým. Ale zase v jeho případě pochopitelným. Montovna jaksi z principu věci zadavatele zakázek dohnat nemůže — v drtivé většině se jedná o pásovou a nenáročnou montáž.

Havlův kamarád Bakala z tohoto marasmu nijak nevybočuje, tedy jenom tím, že vysál doly a zmizel, nebo zmizí. Nejedná se vcelku o nic nového. A opět to zaplatí daňový poplatník. Jako vždycky a poslušně to hodí těm, kteří ho takto hezky a s úsměvem na tváři a doutníkem v koutku úst oholí.

Takže se dostáváme opět k tomu, kdo za to může — my všichni, naší volbou.

Celé je to velmi prosté, dokud budete volit lidi, kteří vám neustále vyhrožují — pochybné zákony, vyhlášky a regulace, vezmou vám drtivou většinu toho, co vytvoříte, podporují z vašich peněz cizí firmy, které zde ani nedaní a ve své podstatě vám zakazují se bránit, tak se nic nezmění a ve své zemi budete lovnou zvěří. A řešení je tak jednoduché — nevolte je.

Na otázky serveru Ostrava-online.cz odpovídal Petr Sedláček 

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 564 × | Prestiž Q1: 7,58

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Rozhovor, který nevyšel…

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top