Štítky článku: •  

Předvolební lži

Exprezident Václav Klaus prohlásil pro aktuální vydání Týdeníku Echo v souvislosti s americkými prezidentskými volbami, že Donald Trump ve svých slibech pouze hraje roli ve volební kampani — trivializuje problémy, aby oslovil určitou část veřejnosti.

Pokud by byl zvolen, prý by převlékl kabát a přehodil roli. Klaus svým poměrně přímočarým výrokem pohladil rozbolavělou duši českého voliče, který je volebními sliby vcelku stabilně lákán a posléze zklamáván — tato vymoženost není tuzemská specialita, provozují ji dokonce až v daleké Americe!

Jistý Winston Churchill dávno před Klausem řekl, že liberální demokracie je nejhorší způsob vlády, avšak neexistuje žádný lepší. Tehdy se nicméně politici ještě pokoušeli plnit své předvolební sliby.

Možná by nebylo od věci vzít na milost — po úspěšném hlasování o Brexitu ze strany odpůrců ještě více zatracovaná — referenda, v nichž většinou plebs úspěšně boří umělé konstrukce „osvícených“ vůdců, kteří se z nějakého záhadného důvodu domnívají, že když na základě předvolebních lží získali ve volbách dvacet procent (nebo méně), mohou po celé volební období bezuzdně prosazovat všechny své fantasmagorie o fungování světa. A i když to v tradičním českém skleníku mnohým zní neuvěřitelně, spoustu hlasování a voleb lze ve 21. století vyřídit prostřednictvím internetu.

I tady je však démonický Slovák o několik kroků před šmudly z ČSSD a KDU-ČSL. Kouzelná formulka dovnitř ministerstva financí zní: „Zablokujte ten web s referendem, vždyť je to hazard!“

Píše pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 487 × | Prestiž Q1: 5,88

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top