Štítky článku: •  

Matěji, proč tě v Brně nechtějí?

Brněnský radní Matěj Hollan má vytříbený vkus: nejenže se nedávno nechal zmrskat v ukrajinském Lvově sličnou slečnou v hávu BSDM, navíc se přátelí se zeleným lídrem Matějem Stropnickým. Domina ve Lvově má jistě říz, ale Stropnický ml. — to je panečku taky kalibr! Přesto je na první pohled obtížné říct, který z obou druhů masochismu — rákoskou na holou nebo naslouchání Stropnickému — způsobuje větší utrpení, nebo v případě Holana spíše rozkoš.

Hollan si postěžoval médiím, že ho společně se Stropnickým dosti nevybíravě vyhodili z jedné brněnské hospody, a to prý právě kvůli Stropnickému. Kdyby Hollan žil v cynickém Práglu, nic takového by se mu nestalo. Ale to jen tak na okraj. Důležité je, proč se stal mladý Stropnický terčem takové nesnášenlivosti a proč oba Matějové „mají plot“, jak se říká v restaurační branži.

Inu, holenkové, je to vlastně docela jednoduché: když Pražan sleduje televizi a vidí v ní mladého Stropnického, kterak zarputile vystupuje proti pražské svoloči, jež dnes ve vedení metropole působí hlavně v dresech ČSSD (což je v Praze obecně vesměs banda komunálních zlodějů; mimochodem, jestli si to chce Andrej Babiš rozdat se socany na jejich vlastním hřišti, ať nechá svou slavnou bezpečnostní divizi Agrofertu prozkoumat do očí bijící majetkové poměry pražských radních z řad socanů, a to včetně jejich nemovitostí v zahraničí — pak může před komunálními volbami pražskou ČSSD poslat nejen do politického hrobu, ale řadu jejích členů i do tepláků), má pocit, že Stropnický je vcelku milý mladý popleta, který to jen nenechává starým korupčním strukturám zadarmo. Pokud se však člověk hlouběji seznámí s jeho názory, rozum mu zůstane stát. A mít v hospodě Stropnického a Hollana pohromadě, to může na některé labilnější povahy působit jako červený hadr na býka.

Oba mládenci — slovo „pánové“ mi prostě nějak nejde na klávesnici naťukat — se však od sebe přece jen liší: zatímco Stropnický je alespoň autentický idealista (sám se občas chlubí, že svého času spával mezi bezdomovci), Hollan je proti tomu ukázkový exemplář pouhého teoretika „dobra“. Žil vždy bohémským stylem života, evidentně miluje především dotacemi zaplacené dobroserství (zajímalo by mě, jestli ví, jak vypadá třeba faktura), ale z nějakého záhadného důvodu si myslí, že může ostatním diktovat své představy o fungování světa. To ovšem přízemní plebs, který chodí do normální práce nebo podniká, nemůže pochopit.

Takže co když je to celé trochu jinak? Přestože by se z líčení v médiích mohlo zdát, že hlavní příčinou rozladěnosti hostů v oné brněnské hospodě byl mladý Stropnický (výpovědi zúčastněných se rozcházejí), mohlo docela dobře jít spíše o Hollana.

Třeba se tento požitkářský chlapík ve svém současném angažmá na brněnské radnici vybarvil natolik, že už leckde nedostane ani to pivo. Avšak doufejme, že to nakonec celé dopadne dobře — až to Hollanovi nejen hospodští důkladně spočítají v příštích komunálních volbách, Matěj si snad zase bude moci naplno Žít Brno.

Píše pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info


Pozn. red.: Pan Hollan už se dal slyšet, že prý se od žádných fašistů nedá z hospody vyhazovat (jak ví, že to byli fašisti???) a v pondělí prý hodlá provést truc-akci a do té hospody poleze provokativně zase. A jak se nese hlas z brněnských luhů a hájů, ti co mají jeho melounovitého myšlení (tím je míněno navrch zelený, uvnitř rudý) akorát tak dost, už se na něj chystají. Nejsem přítelem nějakého zbytečného násilí; myslím, že by stačilo, kdyby jej vyšťouchali společně pivními pupky pěkně za ohrádku, ale… na druhou stranu… už by nějaký ten „politik“ potřebovat důraznější lekci. Tak nějak pro výstrahu ostatním, následujícím. Třeba takový pranýř nebyl zas tak špatný vynález.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 528 × | Prestiž Q1: 8,66

+11 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top