Štítky článku: •  

Chce se mi blejt, velebnosti…

Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním SMS do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Monopol politických stran na vládu a rozdělování daní je pouhý obchodní model postavený na udělování grantů, dotací a státních zakázek z peněz daňových poplatníků. Ruku na srdce, překvapuje Vás to?

holcicka-politici-1.jpg (76,539 kiB)
Cítíte totéž?

Tvrdíme otevřeně, že současné fungování státu je podvod. Proč si to myslíme?

Stát říká, že Vám poskytuje důchodové, sociální a různé další služby (armáda, policie, hasiči), výhody a pojištění. Je logické, že si za to něco bere, formou výběru daní, z nichž to má financovat. To by bylo v pořádku, kdyby… to tak opravdu fungovalo. Jaká je ale realita?

Při hrubé mzdě ve formátu zaměstnanec dostanete (zdroj: penize.cz/kalkulacky/vypocet-ciste-mzdy) čistého: 22 740 Kč (záleží, jaké má úlevy na dětech a další případné slevy). Stát Vám odebere daň, sociální pojištění (to je skrytá daň) a zdravotní pojištění (to není čistě skrytá daň, nějaké peníze z toho do zdravotního systému vždy nějak přitečou, lobby výrobců léků a pojišťoven je jedna z nejsilnějších na světě, ta už se o to postará).

Dále tu máme DPH — ze všeho, co si koupíte během měsíce do další výplaty, téměř bez výjimky zaplatíte dalších 21 % (nebo případně sníženou sazbu u některých výjimek). Když si koupíte jídlo za 10 000 Kč měsíčně, 2100 Kč odevzdáte na DPH zpátky státu. Takže už máte jen 20 640 Kč.

Tím to ale nekončí: existují spotřební daně. Z ceny pohonných hmot to je v úhrnu více než polovina ceny na stojanu (zdroj: Daně tvoří více, než polovinu ceny benzinu). Vašich 20 640 Kč čistého tedy sníží další odvod: v roce 2013 byla daň z litru PHM cca 12,84 Kč. Kdybyste tedy tankovali jednou měsíčně 50 litrů PHM při ceně 36 Kč za litr, stát Vám odejme dalších 642 Kč a všudypřítomné DPH, tedy 312 Kč. Tak to nám zbývá „z kapesného“ už jen 19 686 Kč.

To ostatní počítat nebudeme, stačí to vyjmenovat: daň z nemovitosti, daň z převodu nemovitosti, povinné ručení (je povinné a tak stát přihrává bankovní lobby), příspěvky na stavební spoření, které dotuje státní rozpočet, tedy v důsledku vy sami (!!!), a tisíce dalších menších a větších povinných poplatků, které zvyšují objem peněz k přerozdělení. Tedy přesněji — k ukradení.

Podvod přichází teď: když stát říká, že uděluje důchody v určité výši, lže, jak když tiskne: on sice nějaký důchod dá, dokonce v konkrétní výši podle nějakých tabulek, ale pak Vám ho každý den poníží o DPH, spotřební, majetkové a další daně a poplatky z jakéhokoli Vašeho nákupu nebo vlastnictví, které jste nabyli z již zdaněných příjmů! Výše důchodu například 12 000 pak není reálně 12 000, ale třeba pouze 9000, a spíše výrazně méně. Část toho svého důchodu si tedy nejen platíte celý život ve formě daní a sociálního pojištění, ale také každý den, kdy pak v tom důchodu žijete.

Fígl je v tom, že si toho nevšimnete: důchodci řeší, zda mají důchod valorizovaný, volí socialisty, kteří jim „jakoby přidají“, a že jim to druhou rukou ti socialisté vezmou formou nějaké daně, nad tím už se nepřemýšlí. Že ten systém je nespravedlivý a nedemokratický? Ano, to sakra je. Že je mnohem méně výhodný než kdyby člověk měl právo si šetřit na svůj důchod sám, bez státu? Jistě, ale to by oligarchové a politici neměli co rozkrást, protože ty jejich dotace, granty, umělá zaměstnanost a státní zakázky, to vše platíte totiž právě vy, přesněji my všichni.

A teď to hlavní: ve spravedlivé lidské společnosti by měla kvalita služeb státu odpovídat tomu, kolik na ně vybral. Podle toho, kolik vybírá současný stát peněz v různých formách, by život v našem státě jménem Česká republika musel být něco mezi rájem a pětihvězdičkovým hotelem. A jaká je realita? Vezmeme to jen po bodech, i tak je náš článek už dlouhý.

Vymahatelnost práva? Nenechte se vysmát. Reálná demokracie? Nula. Hospodaření s péčí řádného hospodáře? Zřejmě se projevuje neustálým zadlužováním budoucnosti našich dětí a vnuků. Ochrana proti vnějšímu nepříteli? Jistě, přístup k migraci je ukázkový. Kvalitní dálnice? D1. Bojeschopná armáda? Kdeže, když je třeba uplácet voliče sociálními dávkami. Policie, která za bukem měří rychlost, když vyleze sluníčko? Ano, tak ji všichni známe, a ještě podle úniků informací z tajných spisů, které si můžeme pak přečíst v novinách. Politika jako služba lidem, bez korupce? Bez komentáře.

Kdysi se říkalo, že každá vláda, která zdraží pivo, padne. Dnes nás politici připravují o neuvěřitelné peníze, a prochází jim to. Nezarazíme to konečně?

Píše pan Michal Hájek na Česko2050.cz 6. 9. 2016

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 592 × | Prestiž Q1: 6,01

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top