Štítky článku: •  

Dluhopisová bublina na hranici kolapsu

V roce 1913 se bankéřská elita v USA dala dohromady a vytvořila Federální rezervy. Na kostech Britského impéria postavila základy impéria nového, hnaného z ničeho tištěnými penězi, které ponechalo dále panování anglosaské elity. Veřejnosti byl tento nápad prodán jako skvělý patent, který zajistí stabilitu finančního a bankovního trhu. Pokud bude tvorba kreditu, emise dluhu a oběživa centralizovaná, už nikdy nebude muset americký ovčan zakusit hořkost zpomalení ekonomiky.

Západní bankovní elita potřebuje urychleně válku

Chystala se totiž velká válka a bylo ji nějak nutné financovat. USA tehdy měly čistý štít, protože Otcové zakladatelé v ústavě explicitně zakázali komukoliv jinému kromě kongresu vytvářet peníze. A tak v rozporu s ústavou země vznikl Fed. Gumová Anča bankéřů, se kterou se mohli vyřádit, když potřebovali kasu na své vylomeniny. Ať už šlo o výkupné zkrachovalým bankám, financování válek nebo spuštění laviny bankrotů, aby mohli sociopatičtí bankéři skupovat podniky za zlomek jejich ceny.

I přesto, že machři z Fedu jakože spravují ekonomiku, zažila země 19 recesí a obrovských nafouknutí a splasknutí komoditních bublin. Tištění peněz, které Fed od té doby dělá, nikdy nevytvořilo a nikdy nevytvoří ekonomický růst. Rothschildova franšíza centrálních bank nyní funguje na stejném modelu, na jakém byl zkonstruován FED. Tohoto dinosaura je třeba konečně pohřbít, dokud nás všechny nesežere a zavést decentralizované systémy jako Bitcoin a aktivy kryté měny. Systémy z nichž má užitek 99,99 % obyvatelstva této koule valící se vesmírem a ne jen hrstka bankéřských honimírů, kteří se tváří že jsou lepší než my ostatní. Centrální banky v současnosti prostě nakupují dluhopisy, nafukují tak ceny komodit a aktiv a tváří se, že tak vytváří ekonomický růst, aby mohly mít pod kontrolou finanční systém.

Ceny akcií a dluhopisů dosahují v současnosti nerealistických čísel. Z dluhopisového trhu se vytrácí likvidita a trading desky z nich strategicky ustupují. To, že jako smyslů zbavené tiskne nějaké Zimbabwee, není až tak velký problém. Tedy pro svět, ne pro lokální obyvatelstvo. V amerických dluhopisech je však celý glóbus. Za poslední roky si hromada retardů hrála s ohněm a dolarové pozice naheverovali do úžasných čísel. Když nyní začne dolar oslabovat, jejich karty se odhalí a přijdou i o trenky.

Zatímco v roce 2001 byly v bublině akciové trhy a v roce 2008 realitní sektor, nyní je v bublině dluhopisový trh, nadmutý jako sousedova kráva. Co tím chci říct je, že v bublině se ocitla celá soustava Rothschildových centrálních bank a z této bubliny začal unikat vzduch. Proto tolik zoufalé snahy těchto staříků zbouchat jednu světovou centrální banku.

Nedávné setkání bankéřů v Jacksonhole byla totální ubohost. Optimistické vize o zvedání úrokových sazeb, jako kdyby celý víkend fetovali Kanagom. Tak jako každý měsíc a nakonec nic z toho. Opět velkohubé prohlášení o zvednutí v září, které bez špetky realistického pohledu převzala média a běžela s tím hned k ovčanům. Ale když přišlo na lámání chleba, paní předsedkyně Žaneta se opět pokakala a růst sazeb se zase nekonal.

V současnosti nevím co je trapnějšího sledovat. Bezmocné centrální bankéře, nebo chudáky v médiích, se kterými si bankéři vytírají své posrané zadky. Jediné, co teď centrální banky mohou dělat, je manipulace měn. Tedy devalvace. Úrokové sazby jsou již na nule. Za posledních 8 let zkusili snad každou fintu, která je napadla, kromě drsné devalvace. Před 10 lety zde nebyly žádné nulové úrokové míry ani monetizace akcí. Rozvahy centrálních bank šly od roku 2007 nahoru ze 6 na 21 bilionů dolarů. Zatímco mezi lety 2002 až 2008 platilo „půjči si dolar a investuj do vysoce výnosných měn“, po poslední krizi bylo výhodné půjčovat si dolar a shortovat jen a euro. Na těchto obchodech byly vydělány obrovské prachy. Ale toto gigantické carry se začíná rozuzlovat tím, jak se svět otáčí proti dolaru. Americká měna dostane do držky, když se Fed přidá k ECB a Japoncům a spustí další vlnu stimulů. Přešponované dolarové pozice explodují do obličeje nejednomu idiotovi.

Posledních 300 let platilo, že během ekonomické expanze šly úrokové sazby nahoru a když přišlo ochlazení, úrokové sazby klesaly. Čím byla větší ekonomická aktivita, tím byl větší poptávka po kapitálu a naopak. V současnosti však nemáme trhy řízené nabídkou a poptávkou. Globální ekonomice šéfuje komunistická centrální banka, která byrokraticky rozhoduje o ceně kreditu na globální úrovni. Ano komunistická z hlediska jejího působení. Pokud nevěříte, podívejte se na bod číslo 5 komunistického manifestu.

Za ten čas byl v té či oné formě vždy měnový systém napojen na zlato a stříbro. V 70. letech 20. století však světová měna dolar zlato opustila a úrokové míry musel Fed vyhnat na závratných 18 %. Nyní má kupón hodnotu 1–2 % na dluhopisech s dlouhou dobou splatnosti. Co se děje v současnosti, je čisté šílenství. Italský desetiletý dluhopis má nižší výnosy, než desetiletý dluhopis USA díky tištění Evropské centrální banky.

30 % všech korporátních dluhopisů investiční kvality v EU má úrokové sazby v negativních číslech. Také díky tištění ze strany ECB. To znamená, že evropské korporace dostávají peníze za to, že jdou do dluhu. K čemu investovat do kapitálu a rozvoje pracovní síly? Stačí když Hypermário Draghi spustí rotačky a svět bude dál žít. K čemu je vůbec potřeba zaměstnanců? Můžeme na ně spustit totální genocidu. Ta pro důchodce již v praxi začala.

Druhou stranou těchto šíleností je, že střadatelé dostávají do držky. Výnosy peněz, na které důchodci celý život tvrdě dřeli, jsou nulové. Ocitli jsme se v lucidním snu, kde již neplatí zákony fyziky tak, jak je znali naši otcové. Centrální banky mají totální kontrolu nad trhem dluhopisů. Nebo se tak alespoň tváří. Probuzení z tohoto snu bude kruté jako po víkendové chlastačce s třemi teplými námořníky. Bankéři musí do bubliny dofukovat vzduch rychleji, než z ní uniká.

Přebytkem likvidity se snaží zakrýt insolvenci celého systému. Zvýšení úrokových sazeb je způsob odebrání peněz z trhu. Odsátí likvidity ze systému. Pokusili se o omezení infuze nových peněz, což je o třídu nižší než skutečný růst mír. Jednou před rokem a jednou v lednu. Do toho minulý prosinec zvedli sazby o miniaturních 0,25 %. A nastalo hotové peklo.

Definitivní potvrzení jejich neschopnosti jiného způsobu ukončení pobídek, nemluvě o zvedání sazeb do nějakých historicky smysluplných čísel, proběhlo na začátku září. Draghi osmý den v tomto měsíci řekl, ne že zvýší míry, dokonce ani že sníží objem kvantitativního uvolňování. Hypermádio řekl, že QE se nadále nebude rozšiřovat. Že pumpování likvidity již tak v obrovských číslech nechá beze změny, nezvýší ho a nastal 400bodový odprodej. Výnosy vyletěly z 1,53 % na 1,72 % během jednoho týdne. To je 12% nárůst nákladů na správu dluhu během 7 dnů. Stejnou měrou klesaly ceny dluhopisů. V Německu i Japonsku šly jejich ceny dolů. To znamená, že pokud politika nulových a záporných měr zmizí, je konec. Dluhopisová bublina splaskne.

Pokud by 21. září Fed úrokové míry zvedl, byla by to konečná. Pokud by přišel šok a míry by vylétly na 2, 3 nebo dokonce 4 procenta, trhy se rozloží během několika dnů. A milým přetlakovaným pozicím to urve hlavu. To je realistický scénář. Ale i kdyby se zázrakem systém udržel pohromadě a takové Japonsko by platilo dvouprocentní inflaci plus několik procent za vyrovnání rizika insolvence, pak by začal v historii nevídaný odliv kapitálu.

Pokud bude mít 10letý americký dluhopis výnos 1,7 % a Japonci 3 % a více, tok kapitálu se ihned obrátí směrem z amerických dluhopisů a začne jejich odprodej. Fed oddálení vzrůstu odůvodnil závislostí na datech. Pokud by byla Žaneta skutečně závislá na datech, na těch strašných číslech retailového prodeje, exportů, průmyslové výroby a reálné zaměstnanosti, znamenalo by to, že míry nezvedne nikdy.

Nějakým způsobem však budou muset peněžní zásobě dovolit, aby se snížila. Vygenerovaná likvidita v současnosti párá světové trhy. Jako věži, která se s každým kolem pobídek stávala vyšší a nestabilnější, budou muset dovolit, aby si našla nějaký smysluplný bod rovnováhy. Jednou cestou je devalvace, tedy snížení kupní síly již vygenerované hotovosti. Zatím na rozdíl od Japonska a EU nemá Fed záporné míry. Ale pokud by je zavedl, nač by pak investoři drželi americké dluhopisy? Rozumnější bude držet hotovost, jejíž hodnota se nebude snižovat. Investoři tak budou utíkat k hotovosti a zásoba peněz v systému zažije tak či tak kontrakci. Toto je past, ve které se bankéři ocitli.

To je zoufalá pozice, ve které je nyní západní finanční mafie. Samostatnou kapitolou je akciový trh. Výnosy jsou někde na úrovni roku 2003 a ekonomika začíná kontrakci. Výnosy musí růst absurdních 13 %, jinak půjde trh do kolen. Momentum se vytrácí. Naposledy v roce 2011 akcie zachránily pobídky Fedu. Pokud výnosy neporostou, zisk na akcii půjde výše, než je nynějších 20. To znamená čekat 20 a více let na splacení akcie!

Konec konců, dluhopisová bublina ale musí splasknout. Když se tak stane, úrokové sazby tak či tak vyletí do nebes. První záchvěvy jsou vidět už nyní. Je sporné, do jaké míry dokážou vykonávat mikro-menežment kapitálových toků a úrokových sazeb. Dluhopisový trh nyní zažívá volatilitu bez významných zpráv. Už i Bill Gross, bývalý dluhopisový král, hovoří o dluhopisové supernově a doporučuje zlato. Partičky přepálených retardů hájících své dluhopisové pozice tím, že Fed je bude nakonec i tak vykupovat, si neuvědomují jeden zásadní fakt. Pokud Fed přistoupí k otevřené monetizaci velkého množství dluhopisů, znamená to hyperinflaci. Blbečkové dostanou zaplaceno, ale nic si za své peníze nekoupí. Následující týdny a měsíce zažijí tito lidé velmi napínavé momenty.

O zlato je od začátku roku velký zájem. Takový, že některé banky přestaly vyplácet své věřitele v cihlách. Xetra-Gold, zlatý ETF, který má pod palcem Deutsche bank, odmítl svým klientům vyplatit zlato, které mělo být jejich. To samé bude brzy vidět i na GLD. Samotná Deutsche má v současnosti velké problémy. O ní jsem psal již nespočetněkrát a tak čtenáři tohoto blogu nebudou překvapeni její současnou situací. Akcie banky klesly na historické dno poté, co dostala pokutu od amerických úřadů za účast na podvodech s hypotékami během minulé krize. Amíci od Deutsche požadují 14 miliard, což je více než je celá tržní kapitalizace banky.

Baba Merkel řekla, že německý daňový poplatník bance nepomůže. To znamená, že jediný zdroj peněz budou účty idiotů, kteří si v této kůlně nějaké nechali. Pokuta je odvetou za výpalné, které požaduje Evropa od Apple. Jde o skoro stejnou částku. A ta je zase odvetou za pokutu vůči francouzské BNP Paribas. Ať je další kolo ekonomických válek otevřené. Jak je libo, můžete si navzájem hrdla podřezávat.

A tohle všechno se děje na pozadí snad nejvíce rozhodujících voleb za posledních 200 let. Minimálně pro USA. Korporátní média se snaží zoufale tlačit agendu elit. Je to asi poprvé, co jsou americká média tak jednostranně orientovaná. Pokud má ještě někdo víru v objektivitu americké tisku, stačí, když se podívá do Timesů. Dosud se vždy snažili objektivně hodnotit kandidáty, i když měli tendence preferovat jednoho. Ale zdá se, že to na Trumpa nestačí. Mediální bombardování a obrovské peníze vražené do kampaně Clintonové nemusí stačit na to, aby volby vyhrála. Starý marketingový model — „posbírej peníze, nech běžet reklamy, vydělej peníze a opakuj“ — už nefunguje. Internet změnil hrací pole a umožnil ideologickou a informační férovku.

Kdokoliv může šířit cokoliv, je jen na lidech co si vyberou. Proto taková zoufalá snaha schovat zákony na kontrolu internetu do obchodních dohod jako TPP a TTIP. Po první prezidentské debatě se museli v Moskvě a Pekingu smát jako koňové. Přenos připomínal něco jako scénu z filmu Blbý a blbější jdou kandidovat na prezidenta. Pokud vyhraje jeden nebo druhý, USA hrozí občanské nepokoje.

Pokud bude Hitlary vést USA, pak je s Američany amen. Pokud vyhraje Trump, mají ještě jakou nějakou možnost udělat s Východem dohodu. Pokud píšu o bezradnosti západních elit, není to jen tak z rozmaru. Tito lidé jsou v koncích. Brzezinski ještě v roce 2008 před CFR řekl, že USA má dva potenciální konkurenty. Prvním je Čína a druhým do určité míry Rusko. Video se dá najít na YouTube. A podívejte se na velkou šachovnici teď. Rusko šlape na krk Amíkům na Blízkém východě, Čína bere pod svou kontrolu trh zlata. Dědeček Brzezinski nyní říká, že převrat v Turecku proti Erdoğanovi byl zásadní chyba, které se zásadní elita dopustila, a dokonce se nechal slyšet, že by měl Západ s Čínou a Ruskem vyjednat určitou formu míru. Proto ty absurdní a drzé tance Power(ové) na půdě OSN a snaha zatáhnout Rusko do nové světové války. Tito zoufalci nevědí kudy z konopí. Rusové však nejsou idioti a proto bude asi třeba další 11. září. Nebo něco na ten způsob.

Ztrácejí půdu pod nohama nejen na mezinárodní scéně ale i doma. Hitlary je jejich kandidát. Trump je nevypočitatelný a asi ani sám nepočítal, že za republikány získá nominaci. Jde do hry za vlastní prachy a s Robertem Kiyosakim sepsal kdysi knihu, v níž popisuje problémy americké ekonomiky, o kterých píšu na tomto blogu. A do toho dluhopisové a akciové trhy na hraně kolapsu a Fed, který se ocitl v zóně krvácejícího nosu. Rothschildům, Brzezinskim a Sörösům se krátí jejich čas, stejně jako jejich mimoňům v USA a Evropě.

Psal Marek na Nemesis.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 455 × | Prestiž Q1: 6,24

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top