Štítky článku: •  

ČSSD tančí kolem pokladu

Je to příběh jako z pohádky, ale zatím bez šťastného konce: bagrista sice našel před dvěma lety na okraji Prahy poklad v hodnotě dvou milionů korun, ale na nálezné si i po tak dlouhé době musí nechat zajít chuť. V pražské radě se totiž ozvali známí arbitři přes morálku, právo a pořádek – členové ČSSD – s tím, že o nálezné se hlásí spolu s bagristou ještě další tři lidé, což je prý mnoho.

Socani v Praze jsou již notoricky známí tím, že poklad (účast ve vládní koalici) se s urputnou snahou snaží vydolovat po každých komunálních volbách na všech pražských radnicích, od nejmenší městské části po magistrát. Naneštěstí taky v Praze se vyskytují slabomyslní jedinci, jimž stačí k iluzi spokojeného života, že se jim místní socani licoměrně vemlouvají do přízně, zvou je na bezplatné jízdy parníkem po Vltavě, ládují do nich zdarma chlebíčky apod. Pražští členové ČSSD sice s tímto programovým vehiklem nemají šanci vyhrát v hlavním městě volby, ale chladnokrevná vypočítavost spojená s podbízením jim zatím vždy nějaké to procento hlasů přinesla. Díky tomu opět drancují město v radách městských částí a rovněž zásluhou politického přeběhlictví také na magistrátu – a rozhodují o výplatě nálezného pro objevitele zmíněného pokladu.

Nálezci, kteří se o poklad hlásí, mají tři možnosti, jak se k nárokovaným penězům navzdory socanské obstrukci dostat: domáhat se jí u soudu, nebo apelovat na nezištnost radních zvolených za ČSSD nějakou pohnutou suplikou, třeba takto:

„Oranžová blahorodí, my víme, že neberete úplatky a nepřihráváte kšefty svým kamarádům, že žijete skromně, že jste majetky neodpovídající vašim příjmům získali prostřednictvím dědictví, darů nebo našli jako my na louce a že jste opravdu hodní, vysoce charakterní lidé. A právě proto si dovolujeme apelovat na vaši lidskost: vydejte nám naše penízky.“

Třetí možnost by byla naváděním k trestnému činu korupce, ale ta pražským socanům vůbec nic neříká, takže je to poněkud irelevantní.

Píše naprosto přesně pan Dobeš na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 432 × | Prestiž Q1: 5,37

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top