Štítky článku: •  

Co? Jakej svátek?

Dnes, 28. října, stát vyhlásil svátek na počet dne vzniku samostatného československého státu; a jak oslavíme vznik státu, tedy organizace, jež je založena na násilném donucování a loupení?

No přece stylově – dalším násilím, jak jinak; politici nedávno schválili zákon, jímž donutí velké prodejny o svátcích zavřít. Hospodářská komora protestuje… hm, proti čemu? Že by proti výhružkám násilí ze strany státu tomu, kdo nezavře a odmítne za to platit pokuty?

Ne, stížnost je mířena na to, že velké zavřou, zatímco malé ne – aneb když už teror, tak pro všechny! A lidem přijde naprosto normální o tom diskutovat, případně jim připadá dokonce správné to respektovat.

Proč kdybych přišel k nějakému prodejci a řekl mu, že dnes buď zavře krám, nebo mi zaplatí tučnou pokutu, nebo na jeho majetek fyzicky zaútočím, každý to chování odsoudí, ale když přesně totéž dělá parlament, je to v pořádku? Jak může být?

Píše ve stokách Urza

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 477 × | Prestiž Q1: 8,22

+10 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top