Štítky článku: •  

Soudní defenestrace

184 poslanců z dvěstěčlenné Sněmovny a 68 senátorů z jedenasedmdesáti členů Senátu bude předvoláno před soud za zneužívání poslaneckých náhrad. Precedentem se stalo rozhodnutí britského soudu v případě labouristického poslance Davida Chaytora, který si nechal vyplácet neoprávněné částky za IT konzultace, údajně si platil i dva domy ze státních peněz, které však patřily jeho rodině, a další výstřednosti.

Soudy v České Republice konečně pochopily, že tu nejsou hlavně k perzekvování posledních z posledních, ale hlavně k výkonu spravedlnosti. Dokonce i nový nejvyšší Státní zástupce, nastoupivší po paní Vesecké, si konečně po 20 letech uvědomil, že právo musí být slepé k politické a ekonomické pozici občana. Dokonce i soudci s komunistickou minulostí si uvědomili, že nemohou být soudci, jejich politická minulost a orientace je diskvalifikuje z výkonu spravedlnosti. Ti, kteří to neunesou, neskončí už dnes naštěstí v uranových dolech, ale, ve výtečných důchodech.

To je výborná zpráva. Konečně můžeme říci, že Česká republika (snad) začne být právním státem.

Jen houšť a větší kusy.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 092 × | Prestiž Q1: 18,08

+42 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top