Štítky článku: •  

Soudní defenestrace

184 poslanců z dvěstěčlenné Sněmovny a 68 senátorů z jedenasedmdesáti členů Senátu bude předvoláno před soud za zneužívání poslaneckých náhrad. Precedentem se stalo rozhodnutí britského soudu v případě labouristického poslance Davida Chaytora, který si nechal vyplácet neoprávněné částky za IT konzultace, údajně si platil i dva domy ze státních peněz, které však patřily jeho rodině, a další výstřednosti.

Soudy v České Republice konečně pochopily, že tu nejsou hlavně k perzekvování posledních z posledních, ale hlavně k výkonu spravedlnosti. Dokonce i nový nejvyšší Státní zástupce, nastoupivší po paní Vesecké, si konečně po 20 letech uvědomil, že právo musí být slepé k politické a ekonomické pozici občana. Dokonce i soudci s komunistickou minulostí si uvědomili, že nemohou být soudci, jejich politická minulost a orientace je diskvalifikuje z výkonu spravedlnosti. Ti, kteří to neunesou, neskončí už dnes naštěstí v uranových dolech, ale, ve výtečných důchodech.

To je výborná zpráva. Konečně můžeme říci, že Česká republika (snad) začne být právním státem.

Jen houšť a větší kusy.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 112 × | Prestiž Q1: 18,08

+42 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top