Štítky článku: •  

Udávejte, nikoho nešetřete!

Aktuální vydání Týdeníku Echo kromě rozhovoru s Bohuslavem Sobotkou, v němž dotyčný podtrhuje svou osobnostní tragédii, přináší rovněž přílohu, která prezentuje možnost fungování EET pouze prostřednictvím SMS.

Jde o zcela legální možnost, za níž stojí Jan Lamser, bývalý dlouholetý pracovník Československé obchodní banky, současný prezident Šachového svazu České republiky a místopředseda Rady Ústavu informatiky Akademie věd. Lamser má za sebou taky studia na pařížské École des hautes études commerciales, Matematicko-fyzikální a Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy, Vysoké škole ekonomické a Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Nejde tedy o zlovolného hospodského, který všemožně hledá cestičky, jak ošulit stát a bojkotovat blahobyt, který prý EET přinese v polučních snech ministra financí a jemu podřízených nádeníků.

Přestože je uvedená příloha zpracována komerčně, po jejím přečtení i podprůměrně inteligentní čtenář musí nutně dospět k závěru, že zatímco Lamser pracuje s fakty tak, aby zákonná povinnost byla pro živnostníky co nejmenší zátěží, ministerstvo financí a další příslušné instituce se nezmohou na nic jiného než na fachidiotství bez špetky empatie a „provozní elegance“. Na jejich obludné představy pak ochotně navázaly nejrůznější firmy, které nabízejí „nezbytné“ komplexní řešení včetně tisku účtenek atd.

Proti současné podobě EET vzniká v poslední době spousta dalších iniciativ a modelů. Jiný, který rovněž stojí za zmínku, je ten, který na účtenkách počítá se vzkazy Andreji Babišovi a především voličům obskurního společenství ANO. Lidé dokonce sami mohou navrhovat znění konkrétních vzkazů.

Jeden vzkaz se přitom přímo nabízí, a přestože je parafrází známé debility „kdo neskáče, není Čech“, charakter voličů ANO vystihuje celkem přesně, zvláště s přihlédnutím k udavačskému webu ministerstva financí, kam lze hlásit údajně problémové živnostníky:

Kdo nepráská, není Čech. Prásk, prásk, prásk!

Píše pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 495 × | Prestiž Q1: 7,49

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top