Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 1 min.

Pozvánka do Paralelní polis

Anarchokapitalismus je nový pravidelný program Paralelní Polis, představující hodnotový systém, na kterém stojí kryptoanarchie.

Evokuje ve Vás slovo anarchie obraz chaosu? Kroutíte hlavou nad představou společnosti bez státu? Ptáte se, kdo by stavěl silnice? Stát má velmi důmyslnou propagandu, která je do nás vštěpována už od školních let. Kouzlo této manipulace spočívá v tom, že otázku, zda stát vůbec potřebujeme, většina lidí automaticky považuje za zodpovězenou. Jen málokdo se nad ní skutečně kriticky zamyslí. V rámci každého setkání vám představíme jednu oblast lidské společnosti, která je silně narušená přítomností státu, a ukážeme, jak by to mohlo jít jinak. Přijďte do Paralelní Polis, vejděte ven ze zažitých stereotypů a buďte jedním z těch, kteří chtějí zkusit nahlížet na společnost z jiné perspektivy.

Přijďte si poslechnout úvodní přednášku z cyklu Anarchokapitalismus po které bude následovat diskuse a networking v Bitcoin Coffee! Popovídáme si o financování státu a daních. Podrobíme kritice koncept daní a jejich vybírání z hlediska etiky. Do důsledků promyslíme, co je v pozadí každé regulace i každého zákona, a jak lze morálně ospravedlnit jejich násilné vynucování ze strany policie.

Přednášející: Urza (www.urza.cz)

30. listopadu, 20:00–21:00, Dělnická 43, 170 00 Praha 7, tel: 739 339 603, e-mail.

Vstup na přednášku je zdarma. Doporučený bitcoinový příspěvek 5 mBTC na pořádání setkání můžete zaslat na https://blockchain.info/address/1C5J5jmM6nTKaYVTKNbJqHd8HtDC9FsMgD


Paralelní Polis je nezávislý think-tank a hackerspace, ve kterém najdete ideově zaměřený Institute of Cryptoanarchy, skvělou kávu v Bitcoin Coffee, coworking Paper Hub (řekněte si o den zdarma) a také MakersLab, kde vás zasvětíme do tajů 3D tisku.

Hledáte inspirativní prostory pro vaši akci? Podívejte se, co vám můžeme nabídnout www.paralelnipolis.cz/pronajem.

Píše Urza na FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 410 × | Prestiž Q1: 4,47

+1 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Pozvánka do Paralelní polis

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top