Štítky článku: •  

Zákonodárci si přestali tropit z občanů posměch

Výtečnou zprávou je, že zákonodárci si vzali k srdci novoroční předsevzetí, že přestanou vyvíjet tuny nových nesmyslných zákonů, jejich novelizací, novelizací těchto novel a jinou spisovatelskou činnost.

První vlaštovkou je například nový zákon, že poslanci a senátoři už nemohou jezdit MHD zadarmo. Místo toho budou zřejmě fasovat vedle poslaneckých cestovních náhrad i tramvajenky se zlatým kupónem. To je fajn. Načerno se opravdu jezdit nemá. Poslanci šli konečně do sebe.

A nejsou sami. Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo seznam aktivních soudců s komunistickou minulostí. Ale nebude je to naštěstí nijak diskvalifikovat, protože poslanci už to uzákonili jako normální.

Sebereflexe poslanců zašla až tak daleko, že poslanec Markus Bendelín se dokonce zavázal, že pokud by jej ještě někdy napadlo přilepit k nějakému zákonu nějaký nesouvisející přílepek, na vlastní náklady se pokryje dehtem a obalen peřím z polštáře po babičce se přilepí k nově vztyčenému pranýři na Velkopřevorském náměstí.

K jeho stavbě došlo poté, co si Král Václav v tajnosti plácl s Pavlem Čëchem, že zlatozelená medůza musí stát na Letné za každou cenu, i kdyby ji opravdu, ale opravdu měli zaplatit ze svého. V rozpočtu hlavního města potom zůstal přebytek několika desítek miliard korun. Vyhrocený spor zastupitelů o to, zda se má převis rozpočtu vrátit lidem (přednicové strany), nebo zakoupit každému pražanu 9 627 prvomájových mávátek zadarmo (zadnicové strany), vyřešila až strana „Vivat Maruška Terezka Habsburková“ kompromisní objednávkou stavby výše zmíněného pranýře. Aby nebyla nespravedlivě zvýhodněna ani jedna česká firma a aby se úplně vyloučilo dnes už téměř zapomenuté pokušení braní úplatků*), pranýř se zárukou dvouměsíční nerezivosti, pokud nebude pršet, dodal renomovaný zahraniční výrobce pranýřů Li Tchien Corporation.

Závazkové hnutí se ve sněmovnách rozrostlo do nebývalých rozměrů. Někteří poslanci složili čestný pionýrský slib, že už nebudou lhát lidem a někteří dokonce, zkusmo, že nebudou lhát ani sami sobě.

Pozadu za poslanci nezůstaly ani neparlamentní strany. Už se proslechlo, že nápad se zelenou naftou sice mínili dobře, ale byla to jen od základu pěkná konina. Strana půjde do příštích voleb s novým heslem: „nafta není zelená, ale poněkud bezbarvá, maximálně namodralá, ale to jenom, když nebudeme v opozici.“ – o čemž v konečné instanci rozhodne Jakubovic Kačenka.

Obdobně dopadla analýza podpory solárních elektráren. Některé vlivné skupiny si tuto dobrou vůli vyrábět elektřinu ze soli, které je pro všechny všude dost, jak jsme viděli ve vánoční pohádce, vyložily po svém a zaneřádily nejen úhory, ale i plodná pole šedivými deskami, jejichž ekologická stopa převyšuje nejen v našich krajích jakýkoliv myslitelný výnos bez státních dotací. A solium začaly prodávat za neuvěřitelné ceny.

Sám „high performer“ uznal, že to byla blbost, a ze svého kapesného si zakoupí daňově přetížené burelové baterie, jimiž na tato solárka bude prostřednictvím málo účinných Edisonových baněk ve dne v noci svítit, aby kompenzoval škody, které způsobil jiným lidem. No, oceňme to, jako účinnou lítost. Odpouštět je božské.

A v neposlední řadě mysleme na všechny ty zodpovědné úředníky, kteří dobrovolně odešli z desítek státních úřadů a ministerstev při uvědomnění si, že stát nemá peníze na vyhazování, a teď chudáci trpí pod knutou pitomého zákona, že kdo dá výpověď sám ze špatného místa, skuhrat nesmí, je nemakačeno a dobře mu tak.

Rovněž si připomeňme všech 11 lékařů, kteří se nechali zpovykat Lékařským odborovým klubem a skutečně si polepšili. Pravda, hovoří dnes plynně syrsky, ale to jim lze jen závidět. Já syrsky neřeknu ani „pomóóc“.

Zdá se, že rok 2011 bude asi bohatý na převratné změny...


*) Naučný slovník říká: „byl to jakýsi historický nešvar, kdy někteří jedinci požadovali značné obnosy jen za to, že seděli v nějakém křesle, místo aby seděli…“. Pochopení významu tohoto termínu je dnes již prakticky nemožné.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 056 × | Prestiž Q1: 11,63

+19 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top