Štítky článku: •  

Němečkovy slzy nedojímají

Odvolaný ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD naříká v různých médiích nad svým osudem — a varuje před vítězstvím Andreje Babiše a jeho sekty ANO ve volbách. Prý hrozí, že ČR se v takovém případě přemění v rodinnou firmu sicilského typu.

Je škoda, že si pan Němeček rizik spojených s Babišem a ANO všiml až teď. Když v Sobotkově vládě ochotně zvedal ruku pro všechny prasárny, které ANO prosazuje, asi to ještě s tím nebezpečím pro demokracii nebylo tak horké.

Němeček byl samozřejmě odvolán zcela právem. Jeho aktivní podpora neanonymního registru hrazené zdravotní péče s uvedením rodných čísel všech pacientů, který kvůli zcela pragmatickým, obchodním zájmům několika špičkových odborníků v tuzemské medicíně schválili zlobbovaní nebo prostě jen pitomí zákonodárci, jako důvod k odvolání bohatě stačí. Němeček nikdy nebyl schopen vysvětlit, proč taková data nelze sbírat pouze anonymně, přičemž jeho přímé spojení s lidmi, kteří obchodují se zdravotnickými informacemi, je evidentní.

Podobně necivilizovaná je i veřejná soutěž na vznik a rozvoj systému na správu e-receptů. Zde odborníci již dlouho Němečka upozorňují na fakt, že soutěž v podání Státního ústavu pro kontrolu léčiv je pravděpodobně na míru ušita jedné z firem. Není známo, že by se Němeček nějak přetrhl pro nápravu a nastavení rovných, nezpochybnitelných podmínek v jedné z klíčových záležitostí v jeho resortu.

Jestliže tedy Andrej Babiš vytrvale kritizoval Němečka za jeho práci, měl jistojistě pravdu. Že si ale náš nemilý imigrant ze Slovenska na zdravotnictví vytrvale brousí zuby a pouze přirozeně využíval Němečkových bot, na to bych ty své skoro jistě vsadil.

Napsal pan Vítězslav Dobeš na stránce ExPost.info 

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 312 × | Prestiž Q1: 5,10

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top