Štítky článku: •  

Stát se velmi efektivně brání

jakékoliv snaze jednotlivce být na něm nezávislý. Není divu. Jedná se o výtečně placená křesla v mnoha pozicích.

Stát, v souladu s deklarovaným tržním prostředím (nebo proti němu), přijal velmi ochotně veliké hráče, jejichž zisky buď daňovými odpustky, nebo jinými mechanismy povýšil na nadlidi a nadpodnikatele. Obyčejný český Vomáčka (promiňte, nositelé tohoto příjmení) je vždy od základu prudil, prudí a prudit bude, protože by je nemusel ke své existenci vůbec potřebovat. A asi by jim nevytvářel mohutné korupční prostředí. To je noční můra státu a jeho úřadů: občan, který jej nepotřebuje vůbec k ničemu.

Sebevědomý občan totiž stát opravdu skoro k ničemu nepotřebuje. Stát potřebuje občany, aby mohl nad nimi vykonávat teror státu.

Stát je jen uměle vytvořeným prostorem, kde jednotlivec musí poslouchat svoji vrchnost a plnit její příkazy. Národní sebevědomí je už dávno zneužito k jiným cílům. Vzpomeňte si: „kdo neskáče, není Čech“. Blbost. Kdo neskáče podle vůle mocipánů je zločinec. Je to jen zastírací manévr.

Odmítám a nebudu skákat, jak si úřady umanou, byť se zákony v zádech. Řeknu to ještě tvrději: zákony proti občanům státu se dodržovat nemají, protože jsou nemravné. A většina jich je taková. Jdou proti zájmům jednotlivců, proti rodinám, proti dětem, proti přírodě, proti všem lidem, kteří je zatím jen neradi strpí.

Zákon proti zájmům občana je zločin, ať má jakýkoliv politický, nebo „sociální“ důvod, nebo se tváří, že pro občana je, ale v praxi jej jen ještě více okrade.

Podobně je to se státním rozpočtem. Státní rozpočet není zlaté tele, kterému se musíme všichni klanět a maximálně se divit jeho schodkům. Státní rozpočet musí být jen nejmenším možným průsečíkem společných potřeb. V praxi asi tak v hodnotě 5 - 8 % současné ceny. Jinak jen sprostě zatěžuje naše děti a vnuky dluhy, které jsme sami zkonzumovali.

V rodinném prostředí by to každý považoval za hyenismus. Ve státním prostoru je to považováno za normu, nebo dokonce za tzv. „reálný socialismus“.

Fuj.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 927 × | Prestiž Q1: 20,34

+54 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top