Štítky článku: •  

Korunové dluhopisy, hromada paragrafů a co z toho vyplývá

Potřebujeme rovné férové jednoduché prostředí pro všechny. Čím složitější, tím to bude výhodnější pro ty, kteří si mohou dovolit zaplatit týmy právníků, kteří najdou různé skuliny v paragrafech.

Například, jak si nechat vyplatit desítky milionů ročně, fakticky nezdaněných. Nedanit dividendy a úroky by byl správný krok. Férově rovně pro všechny. I pro toho posledního drobného spořitele nebo akcionáře. K růstu bohatství ve společnosti je potřeba kumulace kapitálu (výrobních prostředků), která umožní zvýšit produktivitu a to je jediná cesta k růstu bohatství a ke zvyšování mezd pracovníků. Snaha více zdanit kapitalisty a podnikatele proto podrývá bohatství celé společnosti a poškozuje i ty nejchudší.

Štíhlý stát je výhodný především pro chudší. Někteří si myslí, že chudším pomůže silnější a větší stát, tak zvaný sociální, který se snaží vybrat víc peněz na daních. Je to omyl. Větší vláda nad lidmi pomůže těm vlivnějším. Chudším by pomohlo méně státu a více trhu ke zvýšení jejich životní úrovně. Za vlády komunistů jste mohli pozorovat rozdíl v životní úrovni lidí: na východě všemocný stát, na západě méně státu, více trhu.

Jestli má ministerstvo financí problém s výběrem daní, tak je to částečně proto, že daně jsou příliš vysoké. Řešení není každého elektronicky sledovat, řešení je snižovat daně. A snižovat výdaje, ořezávat přebujelý stát. Když nebude stát dávat peníze na nesmysly, také to přispěje ke snížení motivace k neplacení daní. Stát pracuje s obrovským rozpočtem. Problém nejsou nízké příjmy státu. Problém jsou jeho obrovské výdaje.

Píše pan Jindřich Pilc na iDnes.cz


Pozn. red.: Tomuto jednoduchému sdělení by zasloužilo dodat, že především zaměstnanci v nestátním sektoru by si měli uvědomit, že současní socialisté z ČSSD a korporativisté ze současného ANO nehrají za ně a nechrání jejich zájmy. Spíše naopak: oba tyto subjekty pracují pro ještě silnější, ještě větší a ještě dražší stát. Jediné, co významně roste, je státní byrokracie, úředníci, kteří jsou bohatě, beztrestně a lehce živi z jejich práce, aby nejen jim denodenně ztrpčovali životy.

Zaměstnanci by si měli lépe uvědomit, že je vláda poštvává proti jejich zaměstnavatelům i sousedům, kteří mají stále ještě i proti útlaku státu sílu podnikat. Protože až tito malí zaměsnavatelé padnou, zbudou zde jen cizí velké firmy využívající jejich nepříliš dobře placené práce. A k nim do páru jeden, dva domácí vekopodnikalelé, kteří je z pozice síly a omezené konkurence budou odírat a v podstatě držet v trvalé chudobě.

Řešním je to, co uvádí autor: omezení rozhazování státu, snižování zdanění práce a ponechání více peněz jak v kapsách lidí, tak v ekonomice, protože stát s touto vládou ekonomiku škrtí. Protože pravda je taková, že koruna, kterou stát nedostane, vygeneruje nové koruny. Věc, kterou stát nedovede. Stát peníze jen utratí, snad někomu i něco dá zdarma, ale bohatou společnost nikdy neudělá. Neumí to.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 322 × | Prestiž Q1: 5,96

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top