Štítky článku: •  

Malý dovětek

Poté, co jsem zveřejnil článek o vyděračství LOK, vynesli odborářští bossové trumfové eso (tedy podle mého názoru tak maximálně plonkovou osmičku) – prý ty peníze chtějí nejpozději ihned (možná i se zpětnou platností za tři sta let).

Vy kluci, co spolu chodíte, se rychle vzpamatujte. A to dříve, než se občané ohavně na…štvou.

Než jste zmanipulovali svým sporným vlivem masu lidí, kteří se vyučili doktory (a záměrně píšu vyučili), mohl každý schopný doktor odejít do zahraničí, nebo za jinou lepší ekonomickou nabídkou. A neřekl bych mu ani popel. Takto jste se stanovili na úroveň chicagských gangsterů, kteří požadují: peníze, nebo smrt.

Najde se právník, který toto jednání LOK označí jako vyděračství podle příslušného zákona, nebo za loupež za bílého dne podle jiného paragrafu TZ a podá soudní žalobu na LOK? Pan Sokol by třeba mohl.

Práva odborů totiž nemohou být nadřazena jiným individuálním občanským právům, pokud nežijeme dosud v komunismu. Spíše naopak. Individuální práva musí stát nad jakýmikoliv skupinovými právy, pokud dosud platí stávající Ústava. Litery Ústavy to jednoznačně říkají.

Vykořisťování dělníků kapitalisty (pokud zachováme dobovou terminologii 18. a 19. století) se ničím neliší od vykořisťování jedné společenské grupy jinou grupou ve století 21.

Požadavek nepřiměřeného podílu na oprávněných hmotných statcích jiných osob se jmenuje vykořisťování i v tomto století. Takže ty Vaše lékařské odbory jsou nemenšími vykořisťovateli, než kapitalista Gründer. Oholit až na kost, na mez existenčních možností. Ale to přece měl ten Váš socialismus od základu zrušit!!!

A hle, najednou se zastánci ryzího socialismu stanou nekompromisními vykořisťovateli zbytku společnosti, protože jiní se hloupě vyučili řidiči autobusů, strojvedoucími, nebo kuchaři. A přitom špatným výkonem své práce ohrožují životy zbytku společnosti úplně stejně, jako lékaři.

Tvrdím, že lékaři jsou ve spolku lidí poskytujících si vzájemné služby potřební stejně, jako jiné profese. A měřítko poměru těchto služeb nelze vynucovat nátlakovými akcemi, ale ochotou druhých akceptovat toto měřítko v přirozeném kontextu. Desetkrát vystudovaný doktor nebude schopen kultivovaně žít, když mu jiný jedinec nevysype popelnice, nebo mu v rozvaděči propojí fázi s nulovým vodičem, eventuálně propojí odpad s přívodem pitné vody.

Takže než, odbory, jakékoliv, vyslovíte jakoukoliv výhrůžku, řekněte svým členům, že jste jen pouhou nátlakovou skupinou, mimo legislativní řád státu a volené strany a neděláte nic jiného, než nejrůznější lobisté různých ekonomických skupin.

Jakýkoliv lobismus bych trestal smrtí zastřelením na úsvitu dne, protože odporuje mravnosti společnosti. A ač se to zdá v dnešní době pošetilé, mravnost bych pokládal za jednu ze základních hodnot, které si lidstvo stanovilo jako kodex slušného tvora. Možná kdysi primitivně náboženským desaterem, dnes pošetile desetitisíci zákonů.

PS: Sestřičky, které jsou na doktory odkázané, si už tuto absurditu uvědomily. Že by byly chytřejší, než jejich graduovaní kolegové???

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 129 × | Prestiž Q1: 20,55

+54 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top