Štítky článku: •  

Putinizace české společnosti

Kauzy Dluhopisy a Čapí hnízdo nastavily české společnosti nemilosrdné zrcadlo. Putinizace české společnosti byla dokončena. Zachránit tuto zemi mohou jenom studenti.

Jasně se ukázalo, že i když je zde stoprocentní podezření na Andreje Babiše, že podváděl a minimálně dvakrát jednal účelově tak, aby obešel zákon, s našimi politickými stranami to ani nehne. Proč si rovněž nenechal firmu a převedl ji opět zcela účelově do svěřenského fondu, který ovládají jeho blízcí? O morálnosti jeho kroků a slušnosti jeho vystupování už nemůže být ani řeč. Kde je vlna pokusů o vyslovení nedůvěry vládě, kterou jsme vídali dříve? Kde je opozice? Ta je tak slabá, že ani neumí uspořádat tiskové konference, ve kterých by vyzývala vládu k vysvětlení celé situace…

Vlastně se není čemu divit. Kdo by to byl schopen udělat? Mrtvá TOP09? Ta je bez osobností, a proto se ještě nezbavila Kalouska, který je trnem oku většiny veřejnosti a rovněž i mě za vytvoření naprosto nesmyslné a nefunkční struktury Finanční správy. Tato strana ztrácí už i poslední zbytky dechu, které jí dříve dával Kníže… Nebo trosky ODS, které se působením větru samy rozpadají? ODS to jistě nedokáže taky. Ani Úsvit národ nezachrání, protože ten by o Babišových dluhopisech určitě vypsal referendum a za vydání těchto dluhopisů by zavřel uprchlíky.

Zbývají vládní strany, aby z vlády odstoupily a vyvolaly předčasné volby. Jenom tak si mohou udržet čistou tvář a obraz normální politické strany. Tyto se však po zkušenostech se společnou vládou Andreje Babiše děsí toho, že by mohl být premiérem, tak se snaží co nejdéle udržet status quo. Jedná se však o falešné hrdinství, o pokrytectví, které má zakrýt jejich skutečnou slabost. Politik musí prosazovat pravdu bez ohledu na krátkodobé zájmy. Ty volby stejně brzy přijdou a ukáží, jak na tom naše republika doopravdy je. Vládní strany se tak stávají přímými spolupachateli lží a manipulací Andreje Babiše. Názor pana Sobotky, že Babiš „ojebal“ stát, je názorem jeho čistě osobním, celá ČSSD jako celek však zarytě mlčí. Od pana Bělobrádka a jeho strany by navíc nikdo žádné hrdinství nečekal, takže jejich mlčení je vlastně v pořádku.

Záměrně jsem opomněl komunisty, protože ty v podstatě nic z toho nezajímá, jim stačí být v opozici, kryti imunitou si občas štěknout a v klidu si na pozadí všeho dění podnikat se svými bývalými přáteli z východu.

Na hnojišti vzniklém totálním úpadkem tradičních politických stran vzkvétá nová a pravá bolševická struktura hnutí ANO, která již úspěšně dokončuje „Putinizaci“ české společnosti. Jedná se o jednoduchý, a jak vidno nepříliš zdlouhavý proces, kdy společnost začíná rezignovat na lidské a morální hodnoty, nechá se ohlupovat sdělovacími prostředky a svému oblíbenému vůdci odpustí cokoliv. Takový vůdce pak jakkoliv závažný prohřešek zakryje silně a hlasitě vyslovenou lží, kterou odvede od sebe podezření. A ukáže na jiné, to udělal on nebo tamten taky. Ať on to vysvětlí! Funguje to skvěle, lid se rychle otočí tam, kam vůdce ukázal. Nikdo nezkoumá, zda je takový útok pravdivý. Musíme mu věřit, protože s ním nám bude líp. Slib toho, že bude líp, je všespásný, zní jednoduše a lidem dává naději. Takovou tu planou, ale velmi silnou naději, jakou si lidé pěstovali za 40 let komunistické vlády. A vlastně události posledních dní nám ukazují, že Putinizace české společnosti byla už úspěšně ukončena. Mlčí většina společnosti, mlčí většina politických stran…

Hlavními a vlastně bezprostředními viníky rozkladu občanské společnosti a její Putinizace jsou však samotní členové hnutí ANO, bez nichž by Putinizace byla nemyslitelná. Z koho se vlastně takový člen rekrutoval? Z lidí, kteří měli pocit, že jsou předurčeni tady něco změnit, ale nedostali dříve příležitost. Lídr ANO, Andrej Babiš, byl vždycky stejný a vždy se o něm psalo jako o kmotrovi a vůdci podsvětí (např. v kauze Gross, který se s ním stýkal). Určitě se nezměnil ani před volbami, avšak dostal geniální nápad, řekl lidem, kteří čekali na svou příležitost, pojďme do toho spolu, uděláme to jinak a líp. Takové oslovení zhrzených rádobypolitiků bylo natolik osobní, že s velkým nadšením na něj kývli. A najednou dostali příležitost, o jaké se jim ani nesnilo. Mají moc, mají něco, co těžce unese i opravdové a silné ego, natož ego kvaziúspěšného človíčka, který si myslí, že má ještě navíc a teď to chce všem dokázat.

Takový člověk jde pak klidně a rád za nabídkou moci s omluvou, že mu jde vlastně o záchranu naší společnosti. ANO, toto je ANO. Nikdo z těchto človíčků si však na začátku neuvědomil, že podrží pouze podstavec velkému obrovi, který si kohokoliv z nich lehce vymění. A oni zvyklí na moc, na kterou díky obrovi dosáhli, mají z této výměny strach, takže raději podstavec drží hodně pevně. Vedení ANO je plné lidí z okolí Andreje Babiše a ti ostatní, mohou jenom sloužit. Na komunální, krajské či celostátní úrovni, ale jenom sloužit, iniciativa není vítána. A slouží dobře, na posledním sjezdu bolševické strany ANO dostal vůdce 100 % hlasů, čímž deklaroval naprostou jednotu.

ANO, možná je někomu z chování těchto lidí nevolno od žaludku, ale na začátku byl u většiny dobrý úmysl, a to je omlouvá. Dnes už žádné úmysly neřeší, protože je ovládla droga moci, a to je svým způsobem omlouvá rovněž. Jsou totiž nesvéprávní, neboť bezmyšlenkovitě papouškují, co obr křičí dole na podstavec. Raději ztratí důstojnost a rozdávají koblihy kolemjdoucím, než by si přiznali, že byli podvedeni. A že by podstavec opustili? To ne, to by přece mohl přijít místo nich někdo ještě horší, i tak si to někteří omlouvají… Většina si však myslí, že je strýček Andrej za dobré služby odmění. Je přece super být v obrově přízni, ten pocit bezpečí pro ně stojí za to.

ANO Putinizace byla dokončena…

Ale nic z toho by nebylo možné bez novinářů, kteří se vrátili k žurnalistice socialistické. Vládní média typu Lidových novin či DNES nepočítám, neboť lidé pracující v těchto médiích si snad ani sami o sobě nemyslí, že by ještě byli opravdovými novináři. Jsou to jenom zaplacení propagandisti jedné politické strany, ustrašení ze své budoucnosti jako za socialismu. Jistě, jsou součástí ANO, takže musí držet podstavec obrovi, jako členská základna ANO. A že drží pevně!!! Ale jsou tu i jiná média. Český rozhlas mlčí a řeší reorganizaci policie, kdy si volá zhrzené Babišovy policajty do studia, aby se mohli obhájit. Policajty, které komise JEDNOMYSLNĚ (včetně člena komise za ANO) označila za ty špatné.

ANO, před každým časovým znamením běží v Českém rozhlase 1 reklama na Lidové noviny, takže nemůže Český rozhlas o tuto reklamu přeci přijít. Televize NOVA řeší vraždy a nehody, o Babišových excesech mlčí taky. Je přece inzerent a lživou reklamu na EET dal přece jenom k nim. O televizi Prima se v kuloárech mluví, že Babišovi nepřímo patří. Za takové situace se obraz o geniálním vůdci, o velkém obrovi vytváří naprosto jedinečně… Většinová média tedy dokončila Putinizaci rovněž. Jediná Česká televize zůstala nestranná, jak je dobře, že je placena přímo z koncesionářských poplatků, a ne vládou Andreje Babiše. A poslední záchranou jsou rovněž i menší internetová média.

A konečně Putinizaci velmi napomohla i celá vláda. Za poslední tři roky svého fungování přijímala jenom zákony, kterými bránila stát proti svým občanům, pro občany samotné však neudělala nic.

Smutný konec jedné smutné revoluce. Společnost je lapena do sítě bolševického obra a není možnost ji ze lží, kterými ji nasytil a umlčel, vysekat. Dobře rozumím tomu, jak se cítil bezmocně Jan Palach v roce 1969, když viděl, jak všichni mlčky přihlíží normalizaci. Stejně jako tehdy naši svobodu rozdrtila normalizace, teď ji rozdrtila Putinizace.

Ale v něčem je situace přece jenom odlišná od roku 1969, změnit ji je o něco málo jednodušší. Zachránit nás však mohou jedině studenti, odvážní studenti jako tomu bylo v roce 1989. Mladí lidé, kteří mají svůj názor a kteří nechtějí vplout do Putinizované společnosti. Věřím v naše studenty, věřím, že tuto Andrejem Babišem zputinizovanou společnost zachrání.

 

Rád bych se ještě vyjádřil ke všem příspěvkům, resp. ke komentářům na našich stránkách. Nikdo nás neplatí, všechny politiky, kteří u nás byli, a chtěli parazitovat na mých názorech, jsem vyhodil. Byla to TOP09 a ANO. Jediným účelem zveřejnění všech informací je snaha dostat k lidem pravdu a je mi jedno, jak s tou pravdou příjemci naloží, nikomu své názory nevnucuji, nikdo je nemusí číst. Nemám žádné politické ambice a čas na tyto příspěvky mám proto, že naše firma má dvacet zaměstnanců, kteří pracují i za mě.

Jsem velmi rád, že mohu zatím ještě své názory svobodně zveřejňovat a jsem rád, že komentáře mohou psát všichni, odpůrci i příznivci. Někteří odpůrci jsou natolik zapálení pro věc, že nám negativně komentují i nepropagovaný příspěvek, ve kterém hledáme novou mzdovou účetní nebo ve kterém upozorňujeme na legislativní změny laughing. Jakmile se objeví něco z naší stránky, je třeba do toho střelit bez ohledu na obsah. I toto je jejich právo. Prosím všechny, aby u mých příspěvků neválčili a vzájemně se nevraždili slovy, je to jenom příspěvek, i když se vždy snažím, aby byl vždycky podložen pravdou a osobními zkušenostmi.

Tomáš Goláň, daňová kancelář s.r.o., FCB


Pozn. red.: Zbývá k tomu něco dodat? Snad jen včerejší postřeh Miroslava Macka: „Já jsem ale český občan a podléhám pouze české jurisdikci. Rozhodnutími slovenských, zimbabwských, konžských či australských, nebo jiných soudů nejsem jako český občan vázán. Tedy pro Čechy platí otázka: ‚Který český soud a kdy rozhodl, že Andrej Babiš nebyl agentem StB?‘“. Možná, že je to ještě cesta debabišizace. I když při stavu zdejších žalobců a soudů asi nepovede nikam…

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 306 × | Prestiž Q1: 5,08

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top