Štítky článku: •  

Pijavice, paraziti

Ne, nehodlám řešit nějaké vešky, štěnice či jiné broučky. Chci zmínit parazity, kteří těží z hlouposti a lakoty lidí. A kteří nemají mravní a morální zábrany.

Minulý týden jsem se kolem poledního vracel z nějakých nudných pochůzek domů. Vidím slečnu, nebo možná mladou paní, jak stojí mimo chodník, zády vtisknuta do tisového keře a před ní agresivně vystupující tlustou ženu hovořící špatnou češtinou a šermující v každé ruce evidentně draze vypadající krabičkou.

Ač neosloven, přistoupil jsem. Slečna se zatím vymanila ze zajetí keře.

Pánko, kúptě si pre svoju starkú Šanél.

Proč bych měl někomu kupovat nějaký Kanál č. 5, když již léta žiji singl?

Ale pánko, len za pëťdesiat!“

Odstup ženo!

Ty sviňa biela, rakovinu do těba, kat aby ťa spral ty somár

Dál jsem ta slova neposlouchal, protože jsem je stejně neznal. Slečna se mezitím někam uklidila.

Neujdu ani dvacet metrů a byl tam klon té baby. V ruce papírovou tašku plnou „šanelů“ a podobných výrobků. A úplně jako přes kopírák:

Pánko, kúpťě, lacno!

Neobtěžujte.

Nemernic, gunoi, fără adăpost.

Nebo tak nějak to znělo.

Neuplynulo ani pár dní a podobná osoba vplula do poklidné dopolední kavárny a začala obtěžovat majitelku i sedící hosty. Povídám:

Ukažte mi nákupní doklad.

Čo to táraš?

Chci vidět, kde jste to koupila.

Somár.

Vytahuji z kapsy telefon. Mačkám nazdařbůh nějaké číslo (je to jedno, protože je stejně vybitý a tím nefunkční). „Policie? Prosím kapitána Kubatu… Nazdar Václave, tak tu jednu z nich mám. Přijeď si pro ni.

Nikdy jsem neviděl takhle podhrabovat ani terénní čtyřkolku. Myslím, že v asfaltu chodníku je dodnes protavená čára. Škoda, že ten telefon nefungoval a kapitán Kubata už od kriminálky odešel, protože chtěl řešit kriminální případy a ne do zblbnutí propisovat hlášení a výkazy.

Že tyto čórkařky prosperují, za to si můžeme sami. Proč se vždy najde nějaký blbeček, který tu, nebo onu věc koupí? Hlavně, že to je za půl darma. A už nedomýšlí důsledky.

Ty osoby to někde nakradly. To vzniklé manko bude muset někdo prodejně, majiteli, uhradit. Pravděpodobně to budou Vaše přítelkyně, manželky, které tam pracují. A pak jim večer dáte pátý kanál, tak úžasně laciný…

A Policie samozřejmě nikde, ani státní, ani městská. Vozí si zadky na drahých skútrech, či v autech. A nevidí a neslyší.

A hlavně nejsou tam, kde mají být.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 319 × | Prestiž Q1: 26,23

+91 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top