Štítky článku: •  

Osudová ČSSD

Titulek tohoto textu lze vykládat dvojím způsobem — pozitivně, nebo negativně — a já hned na začátku, pro pořádek, raději prozradím, že správně je: České straně sociálně demokratické zní její Osudová.

Tuzemští socani se úžasně zacyklili ve svých mantinelech, které nemohou překročit, ani kdyby se Bohuslav Sobotka osobně vydal přesvědčovat dělný lid do těch nejzaplivanějších hospod, že jedině on je „tátou“ všech zaměstnanců od Aše po Jablunkov.

Chceme progresivní daň! Jedině my dokážeme zastupovat zájmy obyčejných lidí! Rozhoduje se, kdo v této zemi uspěje!

Během zasedání ústředního výkonného výboru sociální demokracie toho zaznělo víc, ale vlastně to vůbec nebylo podstatné. Už pejsek s kočičkou totiž experimentálně prokázali, že poživatelný dort z nesourodých ingrediencí zkrátka neuklohníte.

Když se Bohuslav Sobotka ve vládě obklopil lidmi, jako jsou Marksová-Tominová, Chládek a pak Valachová, kteří svými fantasmagoriemi deformují přirozený způsob života, těžko mohl čekat, že tím osloví jednodušší voliče, kteří ČSSD většinou volí. S vizemi světa, jak je prezentují výše jmenovaní, má problém i mnohý člověk s nadprůměrným IQ; což pak kretén, který volí výhradně podle míry své neschopnosti a nenávisti.

No, a právě tyto kretény Bohoušek mohutně naštval, když odtroubil svoji někdejší předvolební válku církevním restitucím — po volbách se dal do holportu s KDU-ČSL, což je subjekt, přes který revize církevních restitucí neprojde a neprojde. Takový kretén má oprávněný pocit, že ho Bohouš svinsky ojebal (jak by řekl sám momentálně zdrsnělý Bohuslav). Chce to tedy ve volbách hodit Babišovi, Okamurovi nebo Filipovi.

Stačí se podívat na diskuze na webech, kde se voliči levice s oblibou houfují. Kromě pasivity ohledně případné revize církevních restitucí volebním preferencím ČSSD samozřejmě nenahrává ani postava samotného Bohouše, který je pro voliče ČSSD po razantním Paroubkovi jen slabým odvarem. A považte: dokonce i voliči socanů si tak nějak všimli kauzy Altner a ptají se, proč oni musejí platit své dluhy, ale ČSSD nikoli. Aktuálním bonbónkem je pak osoba jménem Mládek: i k tomu největšímu omezenci z řad voličů sociální demokracie se muselo donést, jak obětavě za něj pan ministr průmyslu a obchodu bojuje s nadnárodními operátory…

Bylo by toho víc, ale takhle ve zkratce to bohatě stačí. Jisté je jedno: Bohoušovi se musí přiznat, že k destrukci ČSSD zvolil tu nejefektivnější cestu. Je to sekáč, ne Chamberlain tuzemské politiky!

Píše pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 337 × | Prestiž Q1: 6,00

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top