Štítky článku: •  

Stát nás fackuje, ale je to fajn

Ministryně školství Kateřina Valachová v Otázkách Václava Moravce vychválila Sobotkovu vládu, jejíž je součástí, málem až do nebes. Lidé se prý mají dobře a vláda plní své sliby.

Zřejmě jako pouhá nedopatření lze tedy označit případy živnostníků, které v posledních dnech publikují média. Podnikáte, makáte do pozdních nočních hodin a pak zapomenete včas zareagovat na výzvu finanční správy k doplnění nějakých údajů? Tak to máte za třicet tisíc! Stejnou pokutu dostal i nešťastník, který se spletl v kontrolním hlášení o necelých sedm korun. Takto nesmyslné pokuty dostávají opožděně i ti, kteří povinnosti vůči vrchnosti nesplnili v prvním pololetí loňského roku — což měla být podle slibů politiků a finančáků „ochranná lhůta“, aby si všichni na tehdejší novinku, tedy kontrolní hlášení, zvykli a naučili se s tímto výdobytkem pracovat.

Zatím jsme se jaksi stále nedozvěděli, kolik bylo díky kontrolnímu hlášení objeveno karuselových podvodů, což byl hlavní motiv zřízení této buzerace; není pochyb, že kdyby se nějaké závažnější našly, ministr financí a finanční správa by hned spustili oslavné ódy, aby ukázali, jak to všechno pěkně funguje. Ono je to ale vlastně jedno — hlavně, aby darebák živnostníček pořád žil v nejistotě, odkud zase přilétne státní facka.

Pokud se tedy Valachová v televizi rozplývala nad blahem obyvatel ČR pod kuratelou současné vlády, asi tak činila na základě značně neúplných informací. I když — co čekat od osoby, která deset let konala veřejné dobro jako členka Výboru Rady vlády pro lidská práva, ve funkci ministryně mimo jiné prosadila nesmyslnou pamlskovou vyhlášku, z níž mají všichni jen legraci, a jež možná nikdy nikomu osobně nevystavila jedinou fakturu. Takoví mají k lidem, co chtějí stát na vlastních nohou, fakt úplně nejblíž.

Píše pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 345 × | Prestiž Q1: 7,21

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top