Štítky článku: •  

Tož, Peťo

Chtěl jsem ti to původně napsat v uherskohradišťském subdialektu, abys tomu dobře rozuměl, ale asi bych tam měl chyby. Tak ti to napíšu jak umím. Kdyžtak si to nech přeložit.

Budu ti tykat. Jednak jsi mladší než já, jednak si tě nevážím. A to jsem netykal ani hulvátovi z Vysočiny, dokonce ani buldozeru s bradavicí nalevo.

kalous-usaty.jpg (14,875 kiB)
Kalous ušatý

Asi se musíš divit, proč si tě nevážím. No, v první řadě to bude tím, že lžeš.

Peťo, ty jsi nasliboval před volbami spoustu krásných věcí. „Jednoduché a nízké daně: Zjednodušíme daňové zákony. Zároveň udržíme daně na současné úrovni. Nezvýšíme ani odvody na sociální pojištění.“ Peťo, ty jsi lhal! Jak to, že dva roky po volbách děláš pravý opak? Jak to, že tvůj nejlepší ministr financí se bil v prsa, že není tak hloupý, aby podvazoval růst ekonomiky zvyšováním daňové zátěže a nestačí že už to udělal a už chce zase?

Neříkali jste voličům:

Nebudeme zvyšovat daně.

„Nechceme trestat úspěšné a demotivovat lidi, kteří dokážou vytvořit pracovní místa.

Zvyšovat daně znamená v době při krizi i po krizi, v našem případě, jenom další cestu do recese.

Léčit krizi v současné době zvyšováním daní, je asi totéž, jako léčit anginu studenou sprchou. Prostě jenom podvážete ekonomiku.

V našem plánu nepředpokládáme, že bychom měnili něco na straně příjmů neboli daní, protože to daňové navýšení proběhlo dramaticky již v roce 2010.

Žádné daně minimálně pro rok 2011 zvyšovat nechceme. Pokud bychom například zvýšili DPH, mohli bychom tím ohrozit křehký růst české ekonomiky.

Tož, co na to říkáš, Peťas? A teď společně s tím svým rádcem ordinuješ cestu do recese, léčbu angíny skotskými střiky a klystýry na průjem.

Video

Ale to už tu bylo: „předvolební sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce“. Víš, Peťo, jestli ty si neděláš z lidí srandu. Ty se vyšvihneš do odpovědné pozice a pak v klidu děláš pravý opak, než jsi slíbil. Peťo, ty lžeš! Víš, kdybych se takhle choval, babička by mi řekla: „Já ti takú lísknu, až…“.

Ale to je jen jeden z problémů. Já nemám pod palcem žádnou agenturu pro průzkum veřejného mínění, ale víš ty, že 80 % národa s církevními restitucemi v tomto tvaru nesouhlasí. A ty jim to chceš prostě vnutit silou. Víš, Peťa, obyčejně se to musí zrobit tak, jak si to přeje většina. A ty sis usmyslel, anebo tě někdo tlačí, aby to bylo naopak. Aby většina skákala tak, jak hodně malá menšina píská.

A ty pravíš: buď restituce, nebo padne vláda. Ale Peťa, to je tvoje vláda, ty jsi šéf, tak prostě bouchni do stolu! A jestli ti ta vláda padne, tak padne. Ostatně není to žádný důvod k předčasným volbám. Prostě se sestaví jiná vláda s jinými resortními šéfy a hlavně s jiným šéfem vlády, který nebude skákat jako gumový panáček. Vzpomínáš si, jak jsi kdysi nerad řekl, že na jistém postu se buď uděláš, nebo odděláš. A já mám pocit, Peťa, že na tomto postu jsi se nejspíš podělal.

Peťa, tobě nestačí, co ti nadrobil Drobil? Tobě nestačí všechny ty malé i velké průšvihy, od maturit až po registry vozidel, nestačí Dobešové, Vondrové a další?

Na scénu jsi vstoupil jako pan Čistý. A možná si ani nemyslím, že jsi v jádru zlý člověk. Ale tu bandu jsi neuřídil.

A možná, kdybys vystoupil v televizi před lidi a řekl jim: „hleďte lidi, tohle jsme prostě blbě spočítali, musíme to udělat jinak, takhle a takhle, letos to bude bolet, příští rok to bude lepší a za pět let budeme za vodou“, já bych tomu i snad byl ochoten uvěřit. Ale ty se, Peťa, bojíš. Ty se bojíš vlastního národa, který tě dosadil do funkce.

A ještě mi, Peťa, než zhasneš, zamkneš dveře a klíče hodíš do kastlíku, řekni mi jednu věc: co tak děsného jsi provedl, co na tebe ten Asio otus z čeledi puštíků ví, že skáčeš jak on píská?

Tož, Peťa, vybodni se na to a jdi zpátky míchat plazmu. Nebo radši ne. Při tom jak jsi šikovný se ti ty atómy vymknou z ruky a vyletíme tu do luftu všici.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 228 × | Prestiž Q1: 30,22

+130 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top