Štítky článku: •  

Ale, ale, páni poslanci

To jste se nějak ztopořili! Do práce chodit, to ne, ale plat dostávat, to jo! Ale to by přece žádnému normálnímu zaměstnanci neprošlo! Jste raritní tím, že si své platy určujete sami, ale na tresty za bulačení jste nějak zapomněli.

Není přece normální, abyste se po většinu pracovní doby váleli doma před chalupou, ale patnáctého s drzostí sobě vlastní natáhli ruku po výplatním sáčku.

Portál KohoVolit.eu publikuje již řadu let zajímavé analýzy k těmto tématům. Když se podíváme například na rozbor docházky poslanců do PS-PČR, zjistíme, že docházka je nejen otřesná, ale poslanci ani nepokládají za nutné se za absenci omlouvat.

Kdybych se takto choval já, nebo Vy, po prvním prohřešku by si nás šéf pozval na kobereček a těžce by nám umyl hlavu. A podruhé bychom letěli, že bychom nestačili schody počítat. Další důvod pro „online“ průběžné volby: „Nechodíš do práce? Vypadni.“ „Hlasuješ jinak, než jsi sliboval? Vypadni.“ „Pobíráš náhrady za vylhané výdaje? Vypadni!“ Těch důvodů se dá napsat tucet a jeden.

Ale to některým „poslancům“ nevadí. Kadetem na absence (prvních pět měsíců letošního roku) je Michal Hašek (ČSSD) – docházka 3%! No bodejť ne, když kromě poslance je ještě hejtmanem, mí­sto­před­se­dou strany a ještě předsedou Asociace krajů. „Slečno, nechcete si prohlédnout moji sbírku funkcí?

Za ním následoval s nejhorší docházkou David Rath (ČSSD) docházka 23%, Josef Dobeš (ODS) 27 %, Karel Schwarzenberg (TOP 09) 39 %, Vít Bárta (VV), Alfréd Michalík (ČSSD), Michal Doktor (nezař.), atd.

Z uvedeného třeba vyvodit, že jakékoliv kumulování funkcí je věc nepřípustná a je třeba ji okamžitě zrušit. Je krajní chybou nadále trpět prorůstání zákonodárné a vý­kon­né moci. Stejně, jako poslancem nemůže být president, poslancem nemůže být senátor, stejně je třeba vyloučit další kumulace funkcí. To co tady provozujeme je přesně to pošlapávání zásad demokracie.

Ti lidé byli zvoleni v parlamentních volbách jako zákonodárci!!! To je jejich hlavní úkol! Nevzpomínám si, že by zde proběhly volby do vlády. Cítíte, jak se ty principy popírají?

Takže dojednávat diplomatické styky s presidentem Mňamang Batou bylo nad­řa­ze­no úloze zákonodárce. Anebo to bylo řešení vzájemných hranic mezi ČR a Grónskem? Už nevím. Anebo se chtělo spát?

Vždyť je to tak jednoduché: vláda zákony navrhuje, Parlament je na základě mandátu lidu zamítá/přijímá. Tak to musí fungovat!

Za absence se omlouvat nepokládali vůbec za nutné: Vít Bárta (nezař.), Michal Doktor (nezař.), Marek Šnajdr (ODS), Jiří Pospíšil (ODS), Pavel Drobil (ODS), Václav Baštýř (ODS), Josef Tancoš (ČSSD), Miroslav Svoboda (ČSSD), Zdeňka Horníková (ODS) – veškerá absence ze 100 % neomluvena!!! Prostě se jim dnes do práce nechtělo.

A to vůbec nehovořím o tom, o kolika zákonech zákonodárci měli povinnost hlasovat a prostě to neudělali. Ale to si nechám na příště, protože to bude dlouhé.

To je právě to nejhorší. Vidíme, jak to nefunguje, a zároveň vnímáme, že na to máme jen nepatrný, skoro žádný vliv. Jak se moudře píše: „kdyby volby mohly cokoliv změnit, už by je zrušili“.

Tak zase půjdeme. Možná to bude lepší. Jo, jo, možná. Anebo taky ne.

Změnit je třeba principy a mechanismy, ne tituly a příjmení. (Promiň Tomáši Klusi)

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 948 × | Prestiž Q1: 20,72

+56 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top