Štítky článku: •  

Proč jdu demonstrovat?

Je mně čtyřicet šest let, živím se slovy, mám rád šachy, poker, dobré jídlo, pivo, snídani do postele, jsem líný a tuhle zaprděnou zemi mám úplně a doslova na háku. Přesto půjdu v sobotu 25. února na Václavské náměstí demonstrovat proti současnému establishmentu.

Naposledy jsem se zúčastnil demonstrací v listopadu 1989, kdy zejména narvaná Letná byla něčím neskutečným. S devatenácti roky na krku jsem tam stál jako vyjevené tele a zíral, jak se totalita boří jako domeček z karet.

V sobotu na „Václaváku“ nás zcela určitě tolik nebude. O to naléhavější musí být hlas každého z nás.

Lůza v diskuzních fórech nás asi opět bude označovat za pražskou kavárnu. Babišův kameraman nás zřejmě bude znovu natáčet pro identifikaci zúčastněných. Večer v televizi bude ke zprávě o demonstraci nějaký vyvažující komentář, aby byla zachována nestrannost, což celý protest zrelativizuje.

Přesto tam musíme jít. Za všechny, kteří již ztratili víru v tuto zemi; za ty, kteří žijí v bídě či umírají kvůli nelidskému exekutorskému systému, který nemá v civilizované Evropě obdobu; za podnikatele, jimž stát vyhlásil vyhlazovací válku; za svobodu a lidskou důstojnost. Avšak především proti tomu, co nám dnes vládne a co se z nás všemožně snaží učinit vystrašená rukojmí všemocného státu.

Proti zlu a nízkosti.

Napsal pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info


Pozn. red.: Naprosto s panem Dobešem souhlasím. Stalo se, že nám stát přerostl přes hlavu a přestal sloužit, stal se tyranem. Je nejvyšší čas říci nahlas, že je tu ještě dost lidí, kterým to není jedno. Jen za poslední rok jsme, my všichi, už přišli o hodně. Někteří si to neuvědomují a ještě tleskají. Jiným už jde mráz po zádech. I v roce 1945 až 1948 mnozí nadšeně vstupovali do KSČ, někteří z idealismu, jiní zase ucítili příležitost a výtah k moci. Mnoho také z čiré naivity, ba hlouposti. Jak to dopadlo, víme. Semlelo to všechny na dlouhých 40 let.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 404 × | Prestiž Q1: 8,83

+12 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top