Štítky článku: •  

Sobotko, odvolej neschopného Babiše!

V jednom jsou tuzemští sociální demokraté skutečnými mistry: jejich nekonečné vysvětlování, že by měli lépe prodávat práci svých ministrů a nenechávat šlehačku jen Babišovi, nepostrádá jistou virtuozitu.

Problém nicméně spočívá v tom, že zatímco oni pořád dokola veřejně dumají o tom, jak lidem co nejlépe prezentovat to velké blaho, jímž nás současná vládní koalice zahlcuje, ředitel ANO o tom nemluví — místo toho to prostě prosťáčkům rovnou servíruje ostošest.

Jestli se v této zemi najde nějaký hrdina z řad státních zástupců nebo policistů, který si to s Babišem rozdá na poli jeho osobního majetku, je jedna věc. Jde však, s prominutím, pouze o zástupný problém jednoho člověka. Mnohem horší je — a to bohatě stačí na Babišovo odvolání z ministerské funkce –, že sféra financí se pod vedením slovenského nájezdníka rozkládá v přímém přenosu.

Finanční správa obchází zákon vydáváním nejrůznějších metodických pokynů, které jsou natolik nesrozumitelné, že daňoví poradci věší živnost na hřebík, protože si netroufají kvalifikovaně a závazně radit svým klientům. Náměstkyně ministra financí Schillerová a šéf finanční správy Janeček s Babišem za zády posílají poslance kamsi (naštěstí zatím ještě slušnými slovy). Leckdo kvůli amatérismu finančáků pořádně neví, jaká fáze EET se týká jeho živnosti. Ministerstvo financí zprasilo loterijní zákon tak, že poker — v civilizovaných zemích respektovaná dovednostní hra — je v Česku, v souladu s názory bigotního katolíka, toho času náměstka ministra financí Závodského a jeho party hysterických dívenek z neziskového sektoru, hazardní hrou na hranici zločinu. Sám ministr je schopen na kameru prohlásit, že nezná měnu bitcoin, která doslova hýbe současným finančním světem jako fenomén alternativních plateb. A tak dále, a tak dále…

Milý Bohuslave, vykašli se s tou svojí partou na obvolávání redakcí s žádostmi o profilové rozhovory, v nichž ty a tví věrní budete neustále opakovat, že celé své vládnutí musíte lépe vysvětlovat veřejnosti.

Odvolej Babiše! Nikoli kvůli kauze jeho osobních financí, nýbrž kvůli naprostému nezvládnutí ministerské funkce. Až pak vysvětluj.

Píše pan Pavel Dobeš na ExPost.info


Pozn. red.: Já bych měl lepší nápad: odvolejte se všichni mezi sebou navzájem a táhněte už do pekel. Kdo se na vás má koukat a žrát ty vaše výpotky, které plodíte!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 316 × | Prestiž Q1: 5,53

+4 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top