Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 5 min.

Střípky (54)

♣ Babišovy příjmy, otázka pro daňaře? ♣ Lze někde mezi Babišem a Kalouskem hledati pravdy? ♣ Hodina politiky mezi psem a vlkem. ♣ Alláh akhbar, bum… ♣

Kauza Babiš

Nemocenská daň, sociální, daň ze zisku x 15% daň z dividendy.

Poměrně velmi brzy zmizel z medií fakt, že jsme byli zařazeni mezi rozvojové státy právě v narůstající předvolební sebechvále vlády. Základním pilířem je přesvědčování lidí, že se za jejich vlády dosáhlo nebývalého blahobytu a nárůstu platů, důchodů i sociálních výdobytků a to v přímém rozporu s fakty, např. právě s propadem ve srovnání s ostatními státy. Největší podíl si mediálně přivlastnil pan Babiš. Ne že by se Sobotka a lidovci nesnažili, ale na dennodenní přítomnost Babiše v ČT nemají.

Proto některá fakta, která jsou příčinou. Skupina čítající max. několik set spiklenců nalezla způsob, jak tunelovat své podniky a nezaplatit žádné daně. Pokud by je nekrylo ministerstvo financí, byly by jim daně dávno doměřeny. Samozřejmě se jedná o rozsáhlou mnohamiliardovou kauzu, kterou musí řešit parlament, když je vláda vydírána hrozbou demise, pokud by věc řešila standardně odvoláním ministra, aby se umožnilo vyšetření. A to je pro pachatele voda na mlýn, parlament je politický orgán, což jim umožňuje pomocí médií věc politizovat.

Takže pro zastánce Babiše, zaměstnavatele 40 000 dělníků. Kdo myslíte, že doplatí první na tunel ve výši 90 000 000, které si pán z Bab z továren bere pro vlastní potřebu? A kolik zaměstnanců mají další stovky tunelářů, které Babiš kryje? Jak může tlačit na zahraniční firmy, aby zaplatily svým zaměstnancům v Čechách stejně jako doma a nechávaly zisky v ČR, když má sám špinavé ruce? A jak se mu za těchto zavrženíhodných okolností daří mít u 50 % občanů mít podporu? Bez vlastních novin a přímé podpory ČT by to nešlo.

Druhá okolnost, věc pro záhadology. Hlavní kritik Kalousek trvale opakuje, že musí všichni daňoví únikáři zaplatit 15% daň z dividendy. Dividenda je výplata peněžité odměny držitelům akcií. Vypočítá se podílem z čistého zisku. To znamená po zaplacení všech daní (cca 50 %). A tady je ta záhada. Spolčenci si berou miliardy tak, že si je dávají do nákladů. To nemá s dividendou nic společného a snaha Kalouska prosadit 15% zdanění a snaha Babiše to dostat do zákona je pokus o dokončení tunelu s co nejmenšími peněžními ztrátami a bez trestně právní odpovědnosti za škodu obrovského rozsahu. Pokud by se skutečně prokázalo, že jde o trestný čin tunelovaní, tak by museli vrátit celou částku a pokud by šlo jen o daňový únik, tak by zdanění muselo být ve výši mzdových daní, tj. sociální, nemocenské, daň ze zisku — celkem cca 50 %! Samozřejmě plus příslušenství, tj. penále, pokuty, úroky. Posuďte prosím, zda se to zdá jenom mně, že v tom snad Kalousek „jede“ s nimi.

František Tomášek, FCB [pozn. red.: je to napsáno hrozně, ale pokusme se pochopit autorovu myšlenku]


Tak kde je pravda?

„Střílím do Bárty a do toho kokota, agenta KGB, co právě podepisuje smlouvu s ruským prezidentem. Já nestřílím do Kalouska, dokonce jsme si včera volali,“ řekl Babiš na schůzce. Já jsem někdy střílel do Kalouska nebo do Nečase? Nečase chválím. Najděte mi jednu negativní pasáž o Nečasovi,“ podotkl v rozhovoru v roce 2011.

„Je rok 2004, střecha hotelu Aria, kde mi Andrej Babiš řekl, že si vybrali tři mladé nadějné politiky, každého z jiné strany: Stanislava Grosse (ČSSD), Ivana Langera (ODS) a mě. A že stojí o spolupráci. Že bude kompenzovat politickou kariéru s tím, že politická rozhodnutí ve prospěch Agrofertu jsou samozřejmostí,“ konstatoval Kalousek v rozhovoru pro server. Tazatel se jej zeptal: Co jste Andreji Babišovi řekl? „Já nemám rád těsno u krku. Už jenom proto, že Andrej Babiš v tu chvíli neustále používal plurál. ‚My bychom tě chtěli podpořit. My v tobě vidíme budoucnost.‘ Tak jsem se ptal, jestli to ‚my‘ znamená Agrofert, StB, nebo KGB? Oběd skončil tak, že jsem si ho zaplatil sám. Od té doby se nemáme rádi.

Josef Lebduška, FCB [Skoro to vypadá i věrohodně. Ale můžeme vůbec hledat slovo pravda mezi koryfejem Kaldou a Babišem? PTX]


Copak jim to dáme zadarmo?

Mám dojem, že nastal čas, kdy jenom nadávat na politiku nestačí. Ale co může běžný občan vlastně udělat? Jasně, má se politicky angažovat. Ale kde, s kým? Mají vůbec stávající politické strany zájem o novou krev? Nebo má šanci na úspěch nový politický subjekt bez Babišů, Zemanů, Klausů a dalších papalášských fosílií, které nás přivedly do současného supermarasmu? Přece nemůže být východiskem útěk před těmito šmejdy, jak mnozí z nás naznačují a někteří to už praktikovali. Já bych rád ještě zabojoval, ale s kým? A stojí o to vůbec někdo? Lidi, copak jim to fakt odevzdáme jen tak zadarmo??? ✌️Strašně mě to trápí… cry

Adam Komers, FCB

 


Evropské perpetuum mobile

… znovu a znovu aktuální.

 1. Alláh Akbar! BUM!
 2. Po chvíli zmatku si všichni počmárají něčím profilovku.
 3. Evropský státník prohlásí, že je šokován, ale neměli bychom se uchylovat k násilí, situace je pevně v rukou a jednalo se jen o 20 osamocených šílenců.
 4. „Přátelé“, kteří chtějí být cool si začnou utahovat z těch se změněnou profilovkou
 5. Objeví se „statečný muslimský zachránce“
 6. Objeví se muslimové, kteří ukazují fakáč
 7. Merkelová a Juncker prohlásí, že čin nijak nesouvisí s migranty nebo menšinami, protože kdo by jinak, sakra, vydělával Němcům na penzi, že.
 8. Abbás obviní židy, Štětina Rusy, „nerdi, kteří vědí“ CIA
 9. Sluníčkářům se povede nastrkat před fotoaparáty pár lidí s šátkem a nápisem „Já nic, já muzikant“
 10. Bezpečnostní služby, bezpečnostní poradci a jiní bezpečáci prohlásí, že už před rokem říkali, že je to nebezpečné.
 11. První „skuteční odborníci“ odhalí, že podle záběrů z mobilů na YouTube je jasné, že atentátníci stříleli slepými a podle toho, že měli botasky a nebyli to muslimové ale illumináti a ti mrtví šli po smrti domů.
 12. Etnomasochisté a nosiči „Břemene bílého muže“ se začnou mlátit důtkami do zad a vykřikovat, že si za všechno můžeme sami, protože oni se jen oprávněně brání nám, ošklivým imperialistům a že máme rychle odzbrojit a nastavit holé zadnice.
 13. Vlády prohlásí, že bezpečnostní služby a bezpečnostní poradci nic neříkali a proto jim musí zvýšit rozpočet, aby si mohli nakoupit nové radary na měření rychlosti.
 14. „Prezident“ vyšle letadlovou loď, stíhačku nebo dron, který zničí jednu nemocnici, 2 džihádisty a rozbije nepřátelský laptop.
 15. Vrcholní politici se někde projdou, drží se za ruce a prohlásí, že nás to nesmí rozdělit, evropské hodnoty a hlavně že se máme rádi.
 16. Vše se vrátí do starých kolejí.
 17. Alláh Akbar! Bum!

Koluje po internetu od roku 2015. Věřili byste, že to bude pořád o tom samém?

Edit: objevili jsme autora tohoto virálu — gratuluji Daniel Hradský!

Eva Ave Shuvani, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 294 × | Prestiž Q1: 5,04

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Střípky (54)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top