Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Je miliardář na dně? Vládní zdroje totiž vyschly!

Hrozí Sörösövi finanční krach? Stačí pronést jeho jméno a mnohým už se „otvírá kudla v kapse“. Řeč je o miliardáři, ekonomovi, filantropovi a politikovi Georgu Sorosovi.

Býval označován za sílu, která ze zákulisí rozhodovala o osudech států. Mnozí se domnívají, že to byl právě on, který stál za nejrůznějšími „revolucemi“ v Evropě i na jiných kontinentech. Jeho údajná filantropie však spočívala v ovlivňování změn ve vládách různých států, které se odrážely na finančních trzích a následném vydělávání na těchto změnách, které prostřednictvím všech možných nadací a „neziskových“ organizací sám vyvolal.

Nyní se zdá, že Sorosovi jde tak trochu z tlustých do tenkých. Proslýchá se, že jenom na prohře Hillary Clintonové v prezidentských volbách prodělal miliardu dolarů. Mimo přímé platby přibližně 10 milionů do volebních fondů Clintonové financoval totiž placené kampaně v amerických médiích a zároveň štědře přispíval do nejrůznějších spolků, které kampaň Clintonové organizovaly.

Svou podporu Clintonové nefinancoval pochopitelně pouze z dobroty srdce. Po jejím zvolení očekával příliv peněz z různých vládních fondů, které po léta dostával již od svého příznivce Obamy. A vcelku důvodně očekával, že jeho kamarádka Hillary bude v přihrávání peněz pokračovat. S velkou dávkou škodolibosti musíme říci, že to se Jiřík Serešů hodně přepočítal. Od Trumpa, kterému poměrně nevybíravě nadával po celou dobu kampaně, nedostane pochopitelně ani dolar!

Navíc si na jeho podivné aktivity posvítilo třeba Rusko, které mu je soudně zakázalo již v roce 2015. A potíže mají jeho organizace v Maďarsku, kde Orbán nařídil vyšetřování jeho prouprchlických spolků, ale i třeba v Polsku, Slovensku či Rumunsku, kde byl označen za liberálního teroristu financujícího zlo!

A dá se vcelku očekávat, že Donald Trump na jeho urážky rovněž nezapomněl! A tak si Soros pořídil mocného nepřítele i na domácí půdě. Již v průběhu své kampaně totiž Trump oznámil svůj úmysl podívat se Sorosovým „humanitárním“ organizacím na zoubek, pokud volby vyhraje.

Ve všech těchto souvislostech se tak nyní začíná proslýchat, že Sorosova pokladna zeje prázdnotou a hrozí mu finanční krach!

Musíme se otevřeně přiznat, že nám tyto zprávy žádnou slzu do oka nevehnaly!

Píše značka kvk na inStory.cz


Pozn. red.: Byť je třeba (vzhledem ke zdroji informace) brát článek se značnou rezervou, přesto je určitě jádro v tom, že Trump se k Sorosovi nepochybně otočil zády. Čím mu bude hůře a bude mít menší vliv, tím lépe pro všechny.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 390 × | Prestiž Q1: 9,85

+15 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Je miliardář na dně? Vládní zdroje totiž vyschly!

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top