Štítky článku: •  

Pražská oranžáda lepí a páchne

Už si toho všimly dokonce i Lidové noviny v jednom z nedávných komentářů: ANO na pražském magistrátu — společně s obětavými lidovci, Zelenými a lidmi ze STANu — ochotně asistuje zlodějským pletichám ČSSD.

Samozřejmě, že nepodezírám současné Lidovky z nějaké nezávislé žurnalistiky; to spíše Jaroslav Faltýnek, který dojednával v Praze vládnoucí koalici, potřeboval svým spolustraníkům — prostřednictvím pana redaktora — otevřeně sdělit, že podpora oranžových gangsterů má své meze (sám Faltýnek je ve zmíněném článku označen jako „jeden z klíčových mužů Babišova hnutí“).

Je hezké, že Lidové noviny pranýřují podporu ANO vůči ČSSD v kauze odvolaného ředitele správy pražských hřbitovů, která v podstatě ukazuje pražské socany napříč městskými částmi jako organizovanou zločineckou tlupu, avšak tohle tuší v Praze téměř každý a Faltýnek si to měl do důsledků uvědomit již na začátku namlouvání vzájemné spolupráce. Jména jako Březina, Poche, Dolínek a další — to jsou zavedené značky a každý ví, s kým má tu čest. Jít s nimi do holportu je tuze nepěkná věc, což si měli v ANO opravdu včas rozmyslet kdysi a ne nyní lamentovat nad rozlitou oranžovou limonádou, která lepí a zapáchá.

Volič, který je ochoten tohle volit, musí být skutečným bezmozkem. Nebo možná vsází na socánky z řad sociálních inženýrů; ti nekradou veřejné peníze, ale svými fantasmagoriemi o fungování světa „jenom“ naši svobodu.

Píše pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 330 × | Prestiž Q1: 3,84

+0 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top