Štítky článku: •  

Konvenční politické strany nic nepochopily

Trochu výjimečně reprodukuji dva autorovy články najednou, ale protože se oba týkají stejné tuzemské politické špínky, asi to nebude vadit, spíše naopak.

Silné řeči ODS

Ten, kdo radí ODS v souvislosti s letošními sněmovními volbami, musí být skutečný génius. Slogan „Silný program pro silné Česko“ je přesně z ranku hodně utahané „reklamštiny“ (malé věci pro velké zážitky apod.), která vzniká u rychlého kafe v bistru a jež je pak fakturována v hodinové sazbě mozkového chirurga.

Když ke zmíněnému dílku na plakátu připočtu pana profesora Fialu, který dolů na obecenstvo shlíží jako moudrý akademik, hned je jasné, že voliči budou přibývat geometrickou řadou… (Cha, cha.)

Je neuvěřitelné, že kdysi progresivní strana upadla do takového kómatu, kdy její vedení připomíná rozšafnou obecní radu někde v malém městě na konci 19. století. Kde jsou zfanatizované davy, které táhly za Václavem Klausem, a dokonce neváhaly kvůli svému miláčkovi fyzicky napadnout odpůrce? Kam se poděla stařena, která někdy kolem roku 2000 přišla na mítink ODS, a když uviděla Klause s vínovou šálou, okouzleně prohlásila „stále fešák!“, načež přikázala manželovi, aby pořádně tleskal?

Ne, ne, nic takového dnes už k vidění není. ODS místo osobností raději sází na vyčpělé slogany, které působí v porovnání s agresivitou a tahem na branku Andreje Babiše či nechutným podbízením se ČSSD jako texty z Marsu.

Jelikož autor těchto řádků má zrovna dobrou náladu a před chvílí se dobře najedl, nabízí ODS několik sloganů, které sice nejsou výplodem génia (napadly ho právě u oběda), ale v porovnání se „Silným programem pro silné Česko“ vypadají jako vichr z hor:

„Vrátíme za vás Slovákům Koblihu“, „Odnaučíme úředníky panským móresům“ nebo negativní „ČSSD — abychom všichni měli stejné hovno.

http://expost.info/silne-reci-ods/

ČSSD si hloubí hrob bagrem

Velké veselí vzbudila na sociálních sítích a v debatách pod příslušnými články zpráva, že v Libereckém kraji povede oranžovou kandidátku do sněmovních voleb Michaela Marksová-Tominová a že ve středních Čechách bude volební dvojkou Kateřina Valachová. Pokud jsou zmíněné ohlasy reprezentativním vzorkem voličských názorů, socani v těchto krajích nemusejí vůbec kandidovat — volit je budou snad jen spoluobčané po nepříliš zdařilé lobotomii.

Valachová se v poslední době objevuje v řadě médií — na autora tohoto textu dokonce vyskočila ze stránek deníku Sport. Dvoustránkový rozhovor, který byl místy veden poněkud devótně, nijak nevybočoval z myšlenkových schémat Valachové: centralizace, nějaký registr sportovců, chyběl už jen okřídlený blábol o tom, že sport je tou nejlepší prevencí drogových experimentů (z tohoto klišé vždy šílí adiktologové).

Zatímco Valachová jde do volebního klání — navzdory zdrcující kritice svých nápadů, tedy inkluze, pamlskové vyhlášky a dalších výplodů socialistického poblouznění — překvapivě dosti sebevědomě, Míša Marksová-Tominová je v poslední době jakási posmutnělá. Nedávno sice díky velkodušnému sponzorství svého tatínka (pan Tomin sype peníze do moravské oranžády) ustála hrozbu odvolání z vlády kvůli neschopnosti, ale zdá se, že si — na rozdíl od Valachové — uvědomuje závažnost situace. Socani jdou ke dnu a jména obou žen v popředí krajských kandidátek jsou spíše pěkně velkými buližníky nežli záchrannými kruhy.

Až se z toho svírá srdce: paní Michaela po volbách nejenže pravděpodobně přijde — přinejmenším z pozice ministryně — o své proslavené neabstinenční dýchánky, například s ombudsmankou Annou Šabatovou či Zdeňkem Kapitánem (to je ten chlapík z Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí, který tak báječně odmakal kauzu ukradených synů paní Michalákové), ale vypadá to, že — pokud opět neskončí někde v neziskovém sektoru — bude muset nejen na alkohol vydělávat vlastní prací. Brrr! Věru, ošklivá představa!

Zdá se, že ANO může nasadit do přímého střetu proti některé z obou zmíněných dam klidně i takovou Veroniku Žilkovou. Liberecko a střední Čechy aneb Proč si kopat hrob lopatou, když na to můžu vzít bagr?

http://expost.info/cssd-si-hloubi-hrob-bagrem/

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 391 × | Prestiž Q1: 7,70

+9 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top