Štítky článku: •  

Už umíš naládovat kanón, Pepíčku?

Kdo s nostalgií vzpomíná na házení gumovým granátem v plynové masce při hodinách bolševické branné výchovy, ten se jistě zatetelil blahem po přečtení zprávy, že by české děti měly být podle vládního záměru vychovávány k vlastenectví a přípravě na stav ohrožení.

Nic proti sportování dětí a kurzům první pomoci. Chtít ale po dětech, aby se „branně“ ztotožňovaly se státem, který jim likviduje podnikající rodiče, pronásleduje je exekučními mafiemi, nutí je k ohýbání hřbetu před všemocným úředníkem a dalším zvěrstvům? To byste, soudruzi, fakt chtěli moc.

Přímo se nabízí příklad autority. Buď je přirozená, nebo uměle vynucovaná. Buď máte svou zemi rádi a cítíte se v ní dobře (takže ji budete bránit jako svůj domov), nebo je vám naopak šumafuk. Někdo ji dokonce může považovat za tak odpornou, že je ochoten přemýšlet o přesídlení do zahraničí (což je v dnešním světě lehčí než kdykoli dříve).

Je legrační, že pokud by byl tento stát opět někým napaden, zřejmě by ho bránili spíše ti, kteří vyznávají pojmy, jako jsou svoboda, iniciativa jednotlivce, respekt k bližnímu a podobné atributy, než pakáž, která většinově volí ANO nebo ČSSD a jež chrochtá blahem při oklešťování svobody; naopak, duševní mrzáci, kteří jsou schopni na sociálních sítích nadšeně schvalovat — abych byl aktuální — neodůvodněné likvidační zásahy proti podnikatelům (zajišťovací příkazy), by pravděpodobně jako první ohnuli hřbet a rádi posloužili novým okupantům.

A jak skvěle by se to pak zase novým pánům udávalo! Ne jako dneska, kdy chudák bonzák může někoho beztrestně prásknout leda tak kvůli nevydané či nekompletní účtence EET.

Píše pan Vítězslav Dobeč na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 425 × | Prestiž Q1: 7,38

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top