Štítky článku: •  

Luca Brasi vyměkl, ale věrný je pořád

Ta řeč by neměla zapadnout. „Spáchal“ ji poslanec ODS Zbyněk Stanjura během nedávné schůze Sněmovny (přenášela ČT 24) ohledně lží a manipulací Andreje Babiše a byla to slova vtipná, tvrdá a přednesená razantním tónem — tedy přesný opak toho, čím se obvykle prezentuje šéf ODS Petr Fiala nebo jeho zástupce Martin Kupka (sorry jako, Martine).

Stanjura pěkně — bod po bodu — rozebral příšerné bláboly, jimiž se Babiš a jeho věrní pokoušejí obhájit všeobecně známá zvěrstva. V tomto konání zejména vyniká Babišův vrchní mouřenín Jaroslav Faltýnek, jehož Stanjura ve svém projevu označil za Luca Brasiho. Drsné přirovnání, jež však mířilo hlavně na Faltýnkovu nedůstojnou oddanost vůči Babišovi; kdo sledoval právě Faltýnkův projev (krátce před Stanjurovým), musel se královsky bavit — Faltýnek nasadil do akce svoji obvyklou masku unaveného psíka a vlahým hlasem plédoval za uznání pro svého chlebodárce, který tak obětavě přivandroval ze Slovenska zachránit korupcí prolezlé Česko.

Stanjurova řeč je v záznamu na webu Poslanecké sněmovny (zájemce se jen musí prohrabat časovými smyčkami ve „chlívku“ schůze z 10. května). Kdo si ji tedy chce poslechnout celou, má možnost. Jako Pražák bych rád nicméně připomněl ještě jedno téma Stanjurovy řeči, a sice jeho reakci na Babišovy výtky směrem k fenoménu pražské politiky, totiž Karlíkovi Březinů. Ten byl, jak známo, v minulém týdnu zadržen a vyslýchán v souvislosti s dotačními podvody v oblasti sportu. Babiš si tohoto šíbra ve svých posledních mediálních výstupech vybral jako symbol všeho špatného v ČSSD (což má pravdu), ale jaksi pozapomněl, že pražská odnož ANO pod vedením primátorky Adriany Krnáčové drancuje obecní kasu a morálku právě v koalici s ČSSD, kde je Březina v zákulisí velmi aktivním hráčem (samozřejmě ani v této koalici nechybí vždy ohební lidovci).

Nedělám si iluze, že by se běžný volič ANO díval na přenosy ze Sněmovny, natož že by se pokusil chápat skutečnosti podle významu sděleného, nikoli podle toho, kdo to říká. Jako nová rétorika z řad ODS ale fakt dobré — když bude více takových projevů a reakcí, jako měl Stanjura, povýšenost, drzost a agrese babišovců — v kombinaci s kňouráním na city — konečně v mediálním prostoru narazí na adekvátní odpovědi i od někoho jiného, než je Miroslav Kalousek.

Píše pan Vítězslav Dobeš na ExPost.info

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 415 × | Prestiž Q1: 6,17

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top