Štítky článku: •  

…s péčí řádného hospodáře

Šéf České správy sociálního zabezpečení Petr Poncar rezignoval. Nepříjemná ministryně práce a sociálních předmětů Müllerová tvrdí, že byl odejit čistě z důvodů odlišného pohledu na personalistiku úřadu a ne kvůli skandálu za nějž je zodpovědný.

Pro úplnost je třeba dodat, že Petr Poncar byl do funkce dosazen teprve v září letošního roku na přání prvního náměstka bývalého ministra Dr. Ing. Jaromíra Drábka Bc. Vladimíra Šišky MBA. To je ten, který je dnes závažně podezříván z korupčního jednání na MPSV a v říjnu propuštěný z koluzní vazby.

chip.png (18,356 kiB)
Čipování občanů

…všechna výběrová řízení na Ministerstvu práce a sociálních věcí jsou zmanipulována, kdo nezaplatí, s tím se pan náměstek nebaví, kdo ze zaměstnanců jen cekne je vyhozen na paragraf, třeba za vynášení informací bez důkazů. Tunelování MPSV přes bílé koně (ředitel IT), místo šetření utracení rozpočtu na rok za 6 měsíců, nakupování techniky bez výběrových řízení. Připomíná to mířenou likvidaci podniku, jen je to MPSV, takže to zas zaplatí daňový poplatníci. Říká záznam z protikorupční linky.

A ministryně Müllerová je ta, která nad nálezem Ústavního soudu ohledně protizákonného vynucování výkonu veřejně prospěšných prací zadarmo (a za trest za to, že člověk přišel o práci) mávla rukou a oznámila, že ji to příliš nezajímá, aby to o den později odvolala.

Táž Müllerová, která v televizi vydírá občany tím, že jim nebudou vyplaceny sociální dávky, pokud nebudou vlastnit diskutabilní S-Card. Táž Müllerová, která o den později médiím tvrdila, že sice výplaty sociální dávky nejsou na S-Card vázány, ale její vyzvednutí je povinné, protože karta bude sloužit jako identifikátor osoby.

Aha. Takže Občanský průkaz už nestačí. Na­pří­ště si na jednání s úřady bez vyz­vá­ní vezměte s sebou: ob­čan­ský průkaz, řidičský průkaz, pas, doklad o bezinfekčnosti, rodný list, křestní list, doklad o přidělení rodného čísla, výpis z rejstříku trestů, výpis z katastru nemovitostí, výpis z registru motorových vozidel, oddací list, případně psí knížku. Pokud jste mrtví, pak protokol z ohledání, registrační číslo hrobu s dokladem o zaplacení žehu a notářsky ověřený vlastnoruční podpis pod oznámením o úmrtí.

Ale nechme nepříjemnou ministryni být, ještě na ni dojde.

Podle všeho však byl šéf ČSSZ odejden z jiného důvodu: Poncar prý rezignoval ve skutečnosti v okamžiku, kdy „praskl“ poněkud vypečený nákup tiskáren pro výše zmíněný státní ouřad:

Pro pobočky měla ČSSZ celkem nakoupit 4 500 tiskáren k počítačům. Za tiskárny mělo být vydáno celkem přes 210 mil. korun. Pokud si budeme chvíli hrát s matematikou, pak nám vychází cena za jednu tiskárnu kolem 47 tisíc korun. Posledních pár dní jsem sice žádnou tiskárnu nekupoval, ale zběžným pohledem na internet vychází cena dostatečné kancelářské tiskárny tak na 10 tisíc a pokud bychom použili inkoustovku, pak i pod 5 000. Tiskárny proto byly předraženy o téměř nepochopitelných 370 %, resp. 840 %. Anebo byly poptávány tiskárny ve zcela zbytečné kvalitě.

Počítejme dále: ouřadů je na pobočkách ČSSZ asi 9 000 a poboček nějakých 97. Pak se dopočteme, že na jednu pobočku nám vychází asi 46 tiskáren. A podobně vypočteme, že na jednu pobočku vyjde asi 93 úředníků a jedna tiskárna připadá zhruba na dva úředníky.

O nějakých síťových tiskárnách zřejmě dodneška neslyšeli. Kdyby se takto chovala kterákoliv soukromá firma, asi by velmi rychle přišla na buben. Ale ze státního krev neteče, že. Miliony sem, miliony tam, pojištěnci to zaplatí. „To se nám to hoduje, když nám půjčujou“, říkal kurát Katz Švejkovi.

Mám-li říci pravdu, než kupovat úředníkům tiskárny, raději by se měl zavést systém kvót na přidělování kancelářského papíru. Tak dva listy na osobu a rok. Protože, známe to: dej úředníkovi moc a vymyslí — lejstro.

A pan Poncar? Včas rezignoval a nic se nestalo.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 216 × | Prestiž Q1: 30,13

+129 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top