Štítky článku: •  

Tak, hlavu vzhůru, soudruhu, čest, čest!

Míla Štěch (nezaměňovat prosím s polyhistorem Václavem Vilémem Štechem, s nímž si kromě příjmení není v ničem podobný a také s Miloušem Jakešem, s kterým si je v názorech úplně podobný) nám včera v Událostech, komentářích sdělil, že tyto své názory (zajímavě se shodující s gottwaldovským „77 000 do výroby“, akorát místo úředníků se k pásu naženou živnostníci) zastává už 15 let a nikdo mu je nevyčítal.

Jak bych Ti to jen, Milane, vysvětlil… „Ona vesnice se nám, mladý muži, změnila. My si už neříkáme teto a strejdo.“ — teď mi možná namítneš „Aha. Tykáme si a oslovujeme se soudruhu.“, ale já bych Ti rád řekl, že jsi nepochopil, co se tady stalo.

Ty jsi to za těch 21 let, co sedíš v Senátu nepoznal, to se tak holt Vám, bolševickejm kádrům, už stává, ale lidi po roce 1989 ochutnali svobodu. A zachutnala jim, protože svoboda je na životě to nejkrásnější. Život bez svobody je na nic.

A za posledních 5 let jste nám ji začali brát — moc a tuze. Utahujete šrouby, zavádíte úplně zbytečnou administrativu, sankce — a kdo dnes ještě podniká, tak je hrdina, protože neví dne ani hodiny, kdy mu na dveře zaklepe Andrejův financ, že „končíme, matko, sbalte si ten svůj pultík, půjdete s náma a ty ředkvičky se zabavují“. A když se zeptáte „proč“, tak se dozvíte: „Mlčet! Však Vy moc dobře víte proč! Ještě se sama ráda přiznáte!“.

A v tom tady žijeme — ne, už to není legrace, už je to boj o holý život. Už jste nahnali lidi do kouta a pouštíte na ně s rozkoší psy, aby se báli jak zvířata v klecích. A to bys mohl vědět, Milane Štěchu, protože se o tom píše třeba v dějinách o Spartakovi a tak… A to jsi doufám, četl, protože „i skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále“.

Lidi před 15 lety snesli daleko víc tvých keců, než snesou dnes. Protože to se jim ještě dýchalo celkem svobodně. Žádný Babiš, žádné EET, žádná kontrolní hlášení, v hospodách se ještě smělo kouřit… Všechno jste pokazili, všechno jste zničili. A ty teď přijdeš s nápadem, že dostaneš svobodné živnostníky do továren tím, že jim zvedneš odvody, aby se museli nechat zaměstnat?! To už prostě neokecáš! To jsi řekl a ne že ne!

Díky za péči o důchod živnostníků, ale o jakém důchodě to mluvíš?!! Koaliční Pilný blb tvrdí, že důchodci mají jít sekat trávu do parku, aby si vydělali. Už jsem se chvíli bál, že máš nějaký plán, že jsi tak chytrý, abys lidem řekl „buď uprchlíky, nebo do fabriky“ — ale ty jsi jen odborářské jelito! Stalinista, který po vzoru Velkého Generalissima a jeho druha Klementa Gottwalda, posílá inteligenci a vykořisťující pseudopodnikatele „do výroby“.

Jenže jakmile se lidi naštvali, tak sis pucnul do gaťat. Začal ses bát, že přijdeš o své korýtko. Hádám, že i ve svých 60+ máš nejednu nesplacenou půjčku a manželce jsi slíbil cestu kolem světa a stavíš třetí barák pro druhou dceru, ne? — a najednou — blbý kecy, lidi s vidlema a „na mě?! Dyť já byl tak vopatrnej!“.

Ano, Štěchu, na Tebe! Stalinismus nemá v našich dobách místo — končíš, těch 150 000 kulatých zlaťáčků, co se Ti každý měsíc sype do korýtka z našich daní, si holt budeš muset vydělat jinde. Jako zaměstnanec u pásu v Babišově masokombinátu to jistě bez problémů zvládneš.

Tak, hlavu vzhůru, soudruhu, když se ve výrobě osvědčíš, rádi Tě zas za 20 let uvítáme mezi námi! Tak čest, už Ti to jede, čest, čest!

Psal pan Tomáš Tyl (via Petr Paulczyňski, FCB).

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 342 × | Prestiž Q1: 7,20

+8 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top