Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Londýnská policie místo džihádistů honí Brity

Londýnská policie po útoku zatkla desítky lidí za „nenávistné zločiny“, ale na sledování džihádistů město nemá peníze.

Londýnská metropolitní policie zadržela od sobotních teroristických útoků (8/6/2017) 25 lidí kvůli zločinu z nenávisti. Důvodem byla slova a činy, které se považují buď za urážlivé, nebo se zaměřují na lidi „kvůli jejich rase, náboženství, sexuální orientaci“ nebo zdravotnímu postižení. Na druhé straně, starosta tvrdí, že město si nemůže dovolit sledovat džihádisty.

Ve čtvrtek policejní důstojník Dave Stringer, šéf „Komunitní angažovanosti“ pro Metropolitní policii, řekl:

„Od útoků v sobotu večer jsme zvýšili počet policistů v ulicích, aby ujistili místní lidi, že jsou schopni v každodenním životě fungovat klidně a bez obav z obtěžování nebo zastrašování. Vyhrazení důstojníci oddělení se také spojili s místními vedoucími bohoslužeb, aby je povzbudili k ohlašování zločinů z nenávisti a ujistili ty, kteří se zde shromažďují, že policie bude tyto zločiny brát vážně. Metropolitní policie od soboty zatkla 25 lidí za nenávistné trestné činy.“

Tyto zprávy přicházejí poté, co starosta Londýna Sadiq Khan řekl Piersi Morganovi v rozhovoru, že londýnská policie nemá dostatek prostředků na monitorování džihádistů, kteří se vracejí do Spojeného království ze Sýrie a Iráku.

„Nemůžeme sledovat 400 lidí … do rozpočtu policie přichází zhruba 15–20 % ode mne, od starosty. Zbytek je financován ústřední vládou. Pokud se rozpočet metropolitní policie zmenšuje a snižuje, musí se zdroje využívat prioritně a rozumným a důvtipným způsobem.“

Na otázku, co může být větší priorita než sledování džihádistů v hlavním městě Velké Británie, Khan odmítl odpovědět.

Nicméně zdá se, že priority starosty jsou známé. Policie se ve čtvrtek chlubila velkým množstvím příslušníků, kteří se věnují zločinům z nenávisti. V prohlášení policie uvádí:

„Všechny zločiny z nenávisti jsou zkoumány detektivním inspektorem a policie také zvýšila počet specializovaných vyšetřovatelů v rámci 32 bezpečnostních jednotek ve čtvrti Londýna o 30 procent, přičemž více než 900 specializovaných pracovníků se věnovalo vyšetřování trestných činů z nenávisti a domácího násilí.“

Při průměrné roční mzdě policejního důstojníka v Londýně zhruba 38 000 liber to znamená, že policie věnuje přibližně 35 milionů liber na nenávistné zločiny.

V únoru 2017, v důsledku snižování přidělování zdrojů státní správy, plány starosty zapříčinily snížení počtu příslušníků metropolitní policie.

Londýn 8. červen 2017 (HSP/BreitBart.com)

Překlad ze slovenského serveru HlavnéSprávy.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 310 × | Prestiž Q1: 6,72

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Londýnská policie místo džihádistů honí Brity

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top