Article body
Tvar současné, tvrdě byrokraticko-centralistické Evropské unie, je přesně tím, co bychom měli rázně a jednoznačně odmítnout, protože denně útočí nejen na naši státní suverenitu, ale i na osobní svobody každého z nás. Už Edward Griffin si velmi dobře povšiml toho, že všichni totalisté se zpočátku tváří jako humanisté. Nejinak je tomu i v případě EU. Teoreticky dobrá myšlenka ekonomického sjednocení kontinentu však v rukou bruselských byrokratů a nevolené Evropské komise troskotá na naprosto nepřijatelné unifikaci a to nejen zboží, ale hlavně myšlenek a východisek. Evropská unie je nástrojem plíživé socialistické totality a nesvobody.
V čím dál větší nahotě se ukazuje, že Evropa v této koncepci je slepou uličkou vývoje. Není připravena čelit světovým reáliím a je velmi zřetelné, že musí dojít k jejímu rozpadu. Důvody nejsou nijak malicherné:
- EU je zmítána obrovskou dluhovou krizí na kterou není ochotna nechat zapůsobit standardní ozdravné tržní mechanismy.
- EU je vinou byrokraticko-centralistických zásahů do ekonomiky fatálně nekonkurenceschopná.
- EU si svým směřováním sama zavinila to, že přišla o důvěru veřejnosti.
- Je zcela zřejmou nepravdou, že EU je příčinou mírové situace v kontinentální Evropě. Naopak, nerespektováním specifik jednotlivých států přímo eskaluje napětí mezi jednotlivými národními státy, zejména v severo-jižní ose.
- Jako všechny socialistické projekty provádí setrvale politiku multikulturalismu, čímž si do budoucna zadělává na dlouhodobé a velmi nebezpečné problémy.
- Zcela překotné a neuvážené přijetí Eura se všemi následnými efekty jen posiluje předchozí čtyři body.
Za těchto okolností je zcela neuvážené a hazardní v EU setrvávat. Musíme si včas vytvořit takové prostředí, které nedovolí, abychom byli stahováni pod vodu nefunkčními experimenty s hledáním třetí cesty, hledáním tržního socialismu.

demokratické volby

Photo: Reuters
V roce 2003 vláda Vladimíra Špidly vyhlásila referendum o přistoupení k Evropské unii, v níž za veřejné peníze(!!!), 200 mio. Kč, byla objednána a prezentována obrovská mediální kampaň, jejímž cílem bylo zmanipulovat veřejné mínění tak, aby volilo jedinou „správnou“ odpověď: ANO EU. NE bylo nepřijatelné. Dlužno říci, že si tehdy lidé vykládali EU poněkud chybně. Zmíněná kampaň navozovala dojem, že přistupujeme k Evropskému hospodářskému společenství, (což by mohlo být rozumné) a řada lidí tomuto dojmu podlehla. Občané si pak referendum vyložili spíše ve smyslu „Zpět do Evropy“.
Od té doby však došlo k zásadní změně konceptu EU přijetím tzv. Lisabonské smlouvy, která zásadním způsobem změnila pravidla fungování EU. Lisabonská smlouva již nebyla přijata referendem (ostatně — málokdo by LS rozuměl, či vůbec měl sílu a čas ji přečíst), ale byla přijata parlamentem a podepsána presidentem Klausem. President Klaus dnes tvrdí, že byl Evropskou unií obelhán, že mu bylo přislíbeno nějaké přechodné opatření, které mělo alespoň dočasně ochránit naši republiku před neblahým vlivem EU.

Photo: Reuters
Vzhledem k tomu, že Parlament neměl výslovný mandát občanů tuto smlouvu přijmout (ve volbách tato otázka nebyla vůbec položena), vycházím z přesvědčení, že jsme vstoupili do jiné EU, než jaká je dnes, tudíž se nemusíme jejími direktivami řídit. Dokonce mám pocit, že z EU ani nemusíme vystoupit, protože jsme vstupovali do jiného útvaru, než platí dnes, tudíž členy současné EU právně vůbec nemusíme být.
Švýcarsko v EU vůbec není a premiér Velké Británie David Cameron už britským občanům přislíbil, že vypíše referendum o setrvání Británie v EU. Britové mu totiž neodpustili jeho „zradu“, když odmítl uspořádat referendum o Lisabonské smlouvě, již podepsal jeho předchůdce Gordon Brown. Zdá se, že plaveme ve stejné vodě a myslím, že bychom měli učinit totéž. Nikterak nás to nezbaví výhody Schengenského prostoru a pokud jde o obchod, jsou i jiná, podstatně svobodnější uskupení, třeba EFTA.
(Členství v Unii Švýcaři odmítli v referendu 4. března 2001. Proti členství v EU se vyslovilo 76,8 % hlasujících. Švýcarsko je členem Evropského sdružení volného obchodu EFTA zaručujícího volný obchod s Rakouskem, Finskem, Švédskem, Norskem, Islandem a Lichtenštejnskem a dalšími zeměmi, se kterými má EFTA uzavřeny dohody o volném obchodu. Švýcaři se rozhodli zajistit si volný obchod se zeměmi Evropských společenství dvojstrannými smlouvami.)
„Skutečně efektivní totalitní stát by byl takový, kde všemocná exekutiva politických bossů a jejich armáda manažerů kontroluje populaci otroků, kteří nemusí být korigováni, protože milují své služebnictví. Přimět je k tomu, aby je milovali, je v současných státech úkol přidělený ministerstvům propagandy, novinovým editorům a učitelům…“
Aldous Huxley, The Ultimate Revolution
Proto se musíme bez ústupků a všemi silami bránit všem pokusům o zmenšování naší osobní i národní svobody, byť by důvody byly zabaleny do sebekrásnějšího pozlátka. Protože svoboda je to nejdůležitější.
Od ní se odvíjí vše ostatní.