Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 1 min.

Šéf Městapa Stejskal č. 0190

I přestože se stal za svůj první dopis ředitel obvodního ředitelství Městské policie Praha Miroslav Stejskal terčem posměchu, zřejmě neváhal a svým podřízeným poslal i druhý. Ještě ostřejší. Alespoň takový koluje po sociálních sítích.

V prvním dopise, jenž byl rozeslán jako interní doporučení, a strážníci museli potvrdit, že jej četli, Stejskal nabádá strážníky, aby například pokutovali i koloběžkáře. A to z toho důvodu, že klesl počet řešených a zjištěných přestupků ve veřejném pořádku. „Důsledky si samozřejmě ponese každý z vás individuálně podle toho, jaký stav jsme u konkrétního strážníka zjistili,“ píše se v dokumentu. Proti němu se pak postavila třeba primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová (ANO), když hřímala, že jde o pokyn k buzeraci.

A budu vám kontrolovat mobily! Proslavený šéf pražských strážníků napsal podřízeným další, ještě drsnější dopis.

Nyní koluje druhý dopis, v němž si Stejskal stěžuje, že ne všichni strážníci splnili svoji povinnost a zareagovali na dopis ohledně neoprávněného vstupu osoby Mike Pán na služebnu městské policie.

„Vyzývám všechny laxní strážníky, aby osobu Mike Pán kontrolovali důkladněji,“ píše se zde. Mike Pán se podle Stejskala dostal k dokumentu z 25. 7., který medializoval, a zároveň prý natočil video, kde se strážníkům vysmívá.

V dopise jsou kromě výzev k lepším kontrolám vidět také pravopisné chyby, jedna výrazná je v závěru, kdy podepsaný ředitel žádá strážníky, aby byli „laskavý“. Doslova píše: „Buďte tak laskavý a obraťte se na Policii ČR, alespoň tomu ‚Pánovi‘ znepříjemníme život.

stejskal-podruhe.jpg (154,520 kiB)
Předmětné doporučení
Video „toho“ Mike Pána

Zveřejnily 1. 8. 2017 15:59 Parlamentní Listy


Pozn. red.: Stejskalovi naopak poskytují velký prostor Novinky.cz, včetně videí jeho rozhovorů a jejich přepisů. Ovšem vyjádření, že tomu „Pánovi znepříjemníme život“ jasně ukazuje, že služební číslo 0190 je obyčejný zmrd s funkcí.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 349 × | Prestiž Q1: 6,83

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Šéf Městapa Stejskal č. 0190

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

top