Štítky článku: •  

Střípky (92)

♥ Za „pracující chudobu“ opravdu nemohou soukromní zaměstnavatelé (Menej štátu) ♥ Minimální mzda (Stoky) ♥ Uniformované opice (Urza) ♥ Akrylamid? (Urza) ♥ Babiš hraje o život (Bohumil Pečinka) ♥

Pracující chudoba?

Slovenská FCB stránka „Pracujúca chudoba“ zveřejnila pobuřující výrok, typický pro všechny socany, avšak přesně popisující jejich představu a vztah k soukromému podnikání:

Keď niektorí hovoria, že ich biznis skrachoval kvôli vyššej minimálnej mzde, tak v skutočnosti hovoria, že nie sú schopní podnikať tak, aby vedeli platiť ľuďom dosť na normálny život.

Zkusme úvahu tohoto soudruha (kterou se už silně inspirují i mnozí pravicoví politici jako Pat a Mat) trochu rozvinout:

  • Pokud lidem nezajistí aktuální minimální mzda normální život, zajistí jim ji po jejím navýšení sociální dávky?
  • Pokud mluvíme o platu, pojďme se bavit i o druhé straně mince — cenách. Když jde soudruh na zmrzlinu do stánku, také řekne zmrzlináři, že pokud nebude kopeček zmrzliny stát max. 50 centů, obírá lidi o možnost vést normální život?
  • Co je to „normální život“? Problém tohoto pojmu je, že nároky na stav „normálnosti“ se kontinuálně zvyšují s růstem životní úrovně. Ale růst životní úrovně zde nemáme díky těmto soudruhům a jejich regulacím, ale navzdory nim. A paradoxně nebýt těchto novodobých „soudruhů dobrých skutků“, byl by ten růst životní úrovně ještě mnohem rychlejší.

Pokud jim tedy jde skutečně o dobro lidstva a jejich bohatství, nejlépe udělají, pokud nebudou dělat nic — absolutně nic.

Menej štátu, FCB


Minimální mzda

Milí distributoři pohonných hmot, pojďme se všichni dohodnout, že budeme prodávat litr nafty alespoň za 50 Kč. Vyděláme na tom, a kdo se trhne, ten je smrdutý kojot, všude ho pomluvíme, očerníme a možná i tu pumpu mu zapálíme.

Co to je? No přece špinavá kartelová dohoda.

Milí nejchudší zaměstnanci, pojďte všichni svou práci povinně nabízet alespoň za 11 000 Kč. Vy, které nevyhodí, na tom vyděláte a kdo se trhne, tomu zruinujeme chlebodárce i s ostatními jeho zaměstnanci.

Co to je? No přece bohulibá minimální mzda.

Roman


Uniformované opice mají žně

Chlápek z Opavy jel autem venčit psy; v autě nechal otevřené okýnko, aby se v mezičase vyvětralo. A co čert nechtěl, kolem šly opice v uniformách; započala tedy pravá nefalšovaná policejní buzerace. Dotyčný se na ně vykašlal a odjel; mluvčí fízlů to okomentovala: „Tvrdil, že je to jeho věc, ničeho se nedopustil a nehodlá nic řešit. Poté sedl za volant a z místa drze odjel. Kdyby to neudělal, téměř jistě by se událost vyřešila napomenutím.“ Takhle mu napařili flastr. A za co? Nebyl dost konformní; kdyby bengům olízal boty a políbil řiť, platit by nemusel, což otevřeně přiznávají. Jinými slovy: „Poddaný, budeme tě buzerovat, ale ty nám prokazuj patřičnou úctu, kterou si nezasloužíme, jinak tě násilím donutíme zaplatit.“ A proč to celé? No protože v zákoně stojí: „Řidič, který se hodlá vzdálit od vozidla […], musí učinit taková opatření, aby vozidlo […] nemohla […] neoprávněně užít jiná osoba.“ [Pozn. red.: nakonec se ukázalo, že tím nezajištěným vozidlem byl kabriolet?]

 

Vodáky zas buzerovalo po celé ČR 279 uniformovaných opic; zkontrolovaly 606 lodí, 93 přístavišť a dali dýchnout 520 vodákům (buzerace vodáků jsme tu opakovaně řešili už loni; včetně dechových zkoušek). K čemu je to dobré? Tady reálně ani nefunguje ta otřepaná výmluva jako u aut: „Řidič přece ohrožuje nejen sebe, ale i své okolí!“ Ale koho krom své posádky reálně ohrožuje taková kánoe? Jasně, velmi hypoteticky jinou kánoi, nicméně není-li její posádka též pod obraz a používá-li mozek, maximálně se vykoupe, což se prostě čas od času na vodě stává a všichni s tím počítají. Tady ale nejde o žádnou bezpečnost, ochranu ani pomoc, podobně jako u otevřených okýnek v autě se jedná jen o udržování poddaných pod tlakem, ukájení ega nuzných existencí ve službách policie, jejich vykazování činnosti a loupení nějakých těch peněz do nenasytného chřtánu státu. Nebo má snad někdo pocit, že tohle dělá policie pro nás?

Urza


Hranolky jsou nezdravé: ZAKÁZAT

V EU zjistili, že hranolky jsou nezdravé (wow, kdo by to byl řekl), protože obsahují moc akrylamidu (OK, to jsem nevěděl), takže by je neměl nikdo jíst ani prodávat (a jsme doma, sociální inženýrství je hlavní metodou i produktem EU). Zástupci osmadvaceti členských zemí Evropské unie se shodli na tom, že je potřeba udělat opatření, kterými lidi donutí podřídit se dalšímu jejich výmyslu; tentokráte ve jménu snížení rizika rakoviny: „Dnes jsme podnikli důležitý krok v ochraně zdraví a dobrých životních podmínek občanů,“ prohlásil evropský komisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis. Když se zakazovalo kouření, namítal jsem, že úplně stejnými argumenty bude možné zakazovat nezdravé jídlo; to, co bylo mými oponenty označováno za absurdní a nepřípustnou šikmou plochu, se nyní stává realitou. Kolik svobody a zodpovědnosti nám ještě seberou? Jak moc nesvéprávné idioty z nás chtějí mít?

Urza


69 dní do voleb, aneb Babiš hraje o život

Krátce pro některé čtenáře: toto není klasický novinářský text, ale pokus formou deníkových záznamů reflektovat některé momenty předvolební doby.

Včerejší dopis pražské kriminálky, adresovaný vedení Poslanecké sněmovny o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k případnému trestnímu stíhání, vyvolal mocné zákulisní pohyby. Babišovci skrze ministra spravedlnosti Pelikána údajně intervenovali na nejvyšším státním zastupitelství a to, k čemu to vedlo, můžeme jen odečítat z následujících událostí.

Městské státní zastupitelství v Praze nejdříve vydalo prohlášení, že dozorový státní zástupce Šaroch neměl informace o chystané žádosti policistů v Poslanecké sněmovně. Policie se proti tomu ohradila s tím, že o všem byl průběžně zpravován. Následně mluvčí pražské prokuratury své prohlášení revidovala.

Vrchní státní zástupkyně Bradáčová, která v celé kauze prováděla dohled nad dozorem, se odebrala na dovolenou a dala od celé kauzy ruce pryč. Přitom upozornila, že ona obsah spisu nehodnotila, pouze prý upozornila na zdlouhavost vyšetřování. Je evidentní, že orgány činné v trestním řízení hrají o to, kdo dostane do rukou kartu Černého Petra. Všichni se bojí a strachují o kariéry, kdyby Babiš přece jenom…

Je to přesně to, o čem jsem včera mluvil — státní zástupci manévrují, aby neohrozili u vládnoucí vrstvy své zájmy. Navzdory tomu, že policie dala dohromady, podle přímého svědectví jednoho z poslanců, který si mohl přečíst analýzu hlavních bodů spisu, velmi slušný důkazní materiál.

Mimo jiné z něj vyplývá, že Babiš s Faltýnkem byli jen jedním z článků většího řetězu a obvinění bude pravděpodobně sděleno i dětem z Babišova prvního manželství a jeho švagrovi, kteří figurovali ve statutárních orgánech ve firmě žádající dotace na Čapí hnízdo.

Ve stejný den vyšlo najevo, že ministr Pelikán nezbavil mlčenlivosti nejvyššího státního zástupce Zemana a jeho prostřednictví i vrchní žalobce Bradáčovou a Ištvana. Přesněji řečeno, 14 dní u něj už žádosti předsedy komise Plíška leží na stole. Znamená to, že úterní setkání parlamentní komise pro úniky informací bude zase neúplné, aby nemohlo, nedej bože, ohrozit ekonomické zájmy exministra financí. Ministr spravedlnosti Pelikán ve svatém tažení na funkci ministra vnitra, se zřejmě stal novým mužem na špinavou práci v hnutí s názvem Akce nespokojených občanů (ANO).

Takže si to shrňme: Babiš se rozhodl, že půjde do čelního střetu, což ho však vyčerpává. K ostřelování nasazuje těžkou, ale i lehkou artilerii. V jeho pojetí je to HRA O ŽIVOT, u ostatních jsou to jenom HRY O KARIÉRY. Škoda, že se nemohou Bruselu zeptat, kdo bude vítězem. To by se panečku teprve dělala revoluce.

Bohumil Pečinka via Jan Sova, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 414 × | Prestiž Q1: 6,17

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top